Viadrina

Temat przeniesiony do archwium.
121-146 z 146
| następna
CZY NA VIADRINIE ALBO WOGOLE W TYCH CALYCH SLUBICACH JEST PRZEWAGA STUDENTEK CZY STUDENTOW sorry ,ze sie o to pytam ale hm lubie jak na imprezach jest pol na pol a nie same dziewczyny no i zna ktos progi przyjecia w tym roku na Business Administration po ang oraz kulturoznastwo( spec. lingwistyka jesli to ma znaczenie) ja mam stara mature i jak rozumiem mam sobie policzyc wszystkie oceny na swiadectwie 4 kl i egzaminow przy czym ocena z egzaminu zastepuje ocene ze swiadectwa (np.pol ale ustny czy pis ) a i co jak mam z anglika wpisane "FC zdane na A zwolniona" BYLABYM NAPRAWDE WDZIECZNA GDYBY KTOS MI ODP!!!!!!dziekuje
hey! bardzo bym chciala studiowac na viadrinie "cos" z hiszp i niem, ale nie wiem dokladnie co moge studiowac jako dwujezyczne. tylko kulturoznawstwo czy prawo tez? czego sie tam uczy i czego wymagaja zeby sie tam dostac. prosze odpowiedz mi bo to dla mnie bardzo wazne
witam. robimy program tv o viadrinie i studentach. ktoś się skusi, żeby opowiedzieć jak tu jest? skąd się znalazł? pisać na [email] pozdro
znalazłem to o viadrinie:
http://www.m.maciejak.prv.pl
http://www.student.euv-frankfurt-o.de/~euv52693/messboard/mboard.php
HËj
Pytanie...wie ktoś może czy studentom studiującym na Viadrinie przysługuje kredyt studencki? Doszły do mnie głosy, że nie...ale pewien nie jestem, więc proszę o pomoc.
I jeszcze coś...Boże...jakie te studia, a na pewno sam początek studiów na Viadrinie wydaje się skomplikowany...te wszystkie papierkowe sprawy, tłumaczenia na niemiecki dokumentów itp... Poza tym wasze komentarze też nie napawają zbytnio optymizmem - no - umiecie zniechęcić - te ponure komentarze. Także perspektywa studiów jest dość przerażająca, ale ja spróbuję. Jeśli się dostanę to zdam każdemu obiektywną relację jak było i jest, bo takowej mi brakuje. Mógłby ktoś opisać po kolei swoją drogę(ktoś kto studiuje/studiował)...a nie zajmować się zniechęcaniem. Mało jest informacji o wszystkich formalnościach, które należy załatwić. Może ktoś o tym opisać albo podać jakąś stronę(bo ja nie znalazłem). Bardzo proszę
Pytanie: Jaką trzeba mieć średnią ocen na świadectwie by móc studiować na Viadrinie?
od roku 2005/2006 na viadrine trzeba zdać dsh, orza obowiązuje konkurst świadectw.
wlasciwie to nikt z moich znajomych studiujacych na viadrinie dokladnie nie wie, jaka srednia jest wymagana, chyba dlatego ze nie jest ona zawsze stała.Na poczatku słyszalam ze potrzebna byla srednia conajmniej 4,5. Jednak z doswiadczenia wiem ze to nieprawda bo ja mialam srednia 4,0 a sie dostalam. Polacy maja ułatwienie, bo 30%miejsc na viadrinie jest zarezerwowanych dla polaków. Obojetnie jaka macie srednia na pewno warto złóżyc papiery
A wiesz może czy trzeba ... hmm nie wiem ... tłumaczyć świadectwa maturalne i jakoś przeliczać oceny z poszczególnych przedmiotów, bo przecież system oceniania jest tam odwrotny? Please um die odp.
A co sądzicie o kierunku International Business Administration?
ale mowicie o sredniej ze swiadectwa szkolnego w lasie maturalnej rozumiem
srednia mam okolo 4.5 ale nie wiem czy dobrze mi matura pojdzie , raczej kiepsko bedzie a nie wiem czy jest ssens skladan papiery naviadrine....doradzcie cosik plisss
ja mialam w tamtym roku 4.9 i sie nie dostalam szczerze mowiac to zaluje ze wogole probowalam bo caly rok robilam sobie nadzieje a zreszta poszlo sie walic kupe kasy teraz jestem na uw na germanistyce i polecam nasz polski uniwerek
ja mialam w tamtym roku 4.9 i sie nie dostalam szczerze mowiac to zaluje ze wogole probowalam bo caly rok robilam sobie nadzieje a zreszta poszlo sie walic kupe kasy teraz jestem na uw na germanistyce i polecam nasz polski uniwerek
witam, studiuje na Viadrinie na pierwszym roku prawa, co moge powiedziec: NIE ZALUJE ZE SIE ZDECYDOWALAM NA TEN WYBOR! Swego czasu rowniez czytalam opinie powyzej, skrajnie rozne, ale dopiero teraz mam poglad, jak jest w rzeczywistosci. Jest to moja opinia i niekazdy musi sie zgadzac, ale Viadrina jest dla mnie miejscem, gdzie sie odnalazlam! NIe wiem jak jest na polskich uniwersytetach, nie znam z autopsji znaczy sie;), ale wiem, ze tu warunki na studiowanie sa naprawde bdb, potiwerdzaja to zwlaszcza ostatnie rankingi (chocby z die zeit), kadra, no i sami studenci, do ktorych sie z duma zaliczam. Niestety absolutnie nie orientuje sie jak wyglada sprawa immatrykulacji na Viadrine (zdawalam stara mature, srednia 4,8 stad nie wiem dlaczego sie np Kasia nie dostala.. :( Zachecam wszytkich, ktorzy sie wahaja, bo to naprawde wielka przygoda, maly uniwersytet, nie jak w Monachium 10tys studentow na 2 gigantycznych salach wykladowych na Strafrechtvorlesung (!!!), albo sie przeslyszalam...;) Chodzi mi o to, ze jest tu miejsce na "czlowieka", na jego pytania, watpliwosci, zainteresowania... NIe jest latwo jak idzie o nauke. Co prawda caly stres kumuluje sie na egzaminach, ale wtedy to juz nie ma zmiluj;) Trzeba sie uczyc, zeby "folgowac". Zachecam, choc sa pewne mankamenty, jak wszedzie:) chocby obecna plaga komarow:D pozdr
Słuchaj lingwistyka jest, ale jako jedna ze specjalizacji, ktora mozesz wybrac na kulturoznawstwie( KUlturwissenschaften) i jest to tylko niemiecki, obok tego socjologia, historia kultury, literatury.
Myślę o studiowaniu na Viadrinie (szczególnie o kulturoznastwie), jednak nie jestem zbytnio obeznana w tym temacie. Przeczytałam wasze komentarze... uuff było gorąco. Zadam proste pytanie: co mogłabym robić po ukończeniu kulturoznastwa na Viadrinie? (kręci mnie praca w mediach, lubię pracować z ludźmi, brać udział w wszelkiego rodzaju imprezach, ... ale co dokładniej?) i drugie: Jaki macie poziom j. niemieckiego idąc na te studia? rnp.s. na maturze planuję zdawać: oczywiscie rozszerzony: j. niem, polski i wos, oraz podstawowy angielski- jeżeli wogole to jest ważne?
Czesc...jak wiekszosc osob na tym forum chcialabym studiowac (prawo) na Viadrinie. Przeczytalam wszystkie wypowiedzi i szczerze mowiac mimo, ze wiele z nich nie bylo przychylnych to i tak nie chce zmienic swych zamiarow. Prosze tylko (a raczej az) kogos by napisal co nalezy zrobic by moc tam studiowac (chodzi mi o to od czego zaczac, czy wypelnic jakies papiery, gdzies sie zglosic...a przede wszystkim czy uniw viadr.organizuje dzwi otwarte i kiedy; poza tym chcialabym wiedziec cos odnosnie wizy, poniewaz slyszalam ze trzeba ja zalatwiac juz pol roku wczesniej) PROSZE O WSZELKIE INFORMACJE NA TEN TEMAT
Mysle, ze studia prawnicze na Viadrinie to bardzo dobry wybor. Przewaga tych studiow nad polskim prawem polega na tym, ze studiujesz jednoczesnie w dwoch systemach, tzn. prawo polskie po polsku w polskim sstemie studiowania i prawo niemieckie po niemiecku na niemieckich zasadach. To nieprawda, ze polscy profesorowie ulgowo podchodza do studentow Viadriny. Zasady zdawania egzaminow sa takie same. Viadrinowcom idzie to jednak latwiej, poniewaz maja bezposredni kontakt z profesorem i jego asystentami, a nie jak w Polsce jako 50. osoba w kolejce na godzinny dyzur... W efekcie tego wychodza z Uni z duzo lepszym wyksztalceniem niz po polskiej uczelni i sa bardziej cenieni na rynku pracy ze wzgledu na otwartosc umyslu, jakiej nabywa sie studiujac tam. Malo tego, jesli polski student Viadriny przyjezdza na egzamin ustny do Poznania, co czasem sie zdarza w przypadku poprawek, wchodzi na sale przed studentami poznanskimi - zapytajcie znajomych z prawa z Poznania, to wam powiedza jak jest. rnrnJa konczylam tam ekonomie i tez nie zaluje!!rnrnJesli chodzi o wszystkie pytania, jakie sie wam pojawiaja, to polecam strone internetowa Viadriny:rnwww.euv-ffo.dernrnPozdrawiam wszystkich tegorocznych maturzystow!
Witaj Chomik2! Chcialbym Cie spytac, jak postepowalas krok po kroku, by dostac moc studiowac na Viadrinie. Naprawde zalezy mi. Mimo ze w tym roku mialma mature, na uniwerek bede sie starac dopiero za rok. Teraz wzielam sie za robienie kursu w Niemczech. Prosze napisz, jaka mialas srednia ocen na swiadectwie z trzecej klasy, i swiadectwa maturalnego. Pomoglabys mi niezzwykle takze, gdybys napisala jak postapilas zaraz po ogloszeniu wynikow matur. Wszelkie papierki zanioslas do tlumacza, czy moze tym zajmuje sie uni-assist?
I czy jechalas do Frankfurtu, by zlozyc wszelkie papierk`? Jak to wygladalo?... Prosze o pomoc. Pozdrawiam! Aska
jak ja zdawalam na Viadrine, to byly egzaminy w Poznaniu i srednia ocen nie miala wiekszego znaczenia. Obecnie trzeba sie bewerbowac przez assista w berlinie jesli chcesz na BWL lub przez ZVS w dortmund jesli na VWL - to sa dwie mozliwosci studiowania ekonomii na Viadrinie. Dokumenty rekrutacyjne sa podane na stronie "www.uni-assist.de" i tam tez sa podane oplaty i precedura. Jesli chodzi o srednia ocen, to viadrina nie ma wysokich wymagan - stosunkowo latwo jest sie na nia dostac (tak samo latwo jest wyleciec...). Moim zdaniem powinnas juz teraz zaczac sie interesowac ta strona i strona Viadriny, zeby nie przegapic terminow. To jest link do strony Viadriny z potrzebnymi informacjami: "http://www.euv-ffo.de/Studium_Bewerbung.html" oraz "http://www.euv-ffo.de/Studium_Termine.html" tam jest duzo informacji w linkach.
Pozdr.!
Witam serdecznie,

jesli ktos z Gosci tego forum ma pytania dot. studiow prawa
polskigo i niemieckiego na kierunku GPL prowadzonych przez
EUV oraz UAM - zapraszam. W jednym z postow powyzej zamieszczono
juz link do mojej strony www (ktora - nota bene - znajduje sie w
permanentnej przebudowie), pozwole sobie jednak sie przypomniec: www.m.maciejak.prv.pl, marcin @ maciejak.pl (z adresu e-mail
prosze usunac spacje).
Chetnie ustosunkuje sie takze do opinii, jakoby EUV byla podrzedna
szkolka, spora czesc z nich wynika bowiem, jak mi sie wydaje, z
niedostatecznego zasobu informacji, prowadzacego do mylnego
wyobrazenia o kierunku - jesli, oczywiscie, ktos podejmie sie
dyskusji w tym zakresie.
Niestety, nie mam okazji zbyt czesto pojawiac sie na forum
niemiecki.ang.pl, wobec czego jestem w stanie sluzyc informacjami
wylacznie poprzez e-mail. Tak wiec prosze o kierowanie wszelkich
zapytan ta droga.

Pozdrawiam,
Marcin Maciejak
2005/06 GPL, starosta
Vertreter przy Fakultaetsrat
Chomiczko, dziekuje Ci serdecznie za pomoc. Prawa na Viadrinie co prawda studiowac nie zamierzalam lecz Kuwi, ale mysle, ze i w tym przypadku musze zagladnac na uni-assist.
Dziekuje.
ps. dobrze Ci tam?
witam, chcialabym sie dowiedziec jak jest na KUWi, na lingwistyce... czy jezyki ktore sie wybiera trzeba znac perfekt? ja bym chciala Angielski i Hiszpanski, nie stety , np. Hiszpanski bym chciala zaczac od podstaw.. jest taka mozliwosc? czy musze miec juz opanowane jezyki, a i jakie przedmioty trzeba zdawa na maturze zbey sie tam dostac.
Temat przeniesiony do archwium.
121-146 z 146
| następna

« 

Do autora strony - uwagi, propozycje