Ekonomia na Viadrinie

Temat przeniesiony do archwium.
yyy, czy jest ktos wtajemniczony w ten magiczny kierunek na Viadrinie na rok akademicki 2005/2006?! Chcialbym sie dowiedziec, z czego wymagana jest matura... of kors matma, ale doszly mnie sluchy, ze ponoc rowniez \"historia powszechna\" ;( ja sie chyba potne, jezeli jest to autentyczne ;(
Prosze o jakies szczegoly w miare mozliwosci... z gory wielkie THX, pozdro 600 =]
btw. jezeli znajdzie sie ktos very nett, co chce mi na priv pomoc, to zapraszam na gadulca ---> 3720114 ^^
wiesz co..tez chcilam sie wybrac na viadrine na ekonomie...i ja slyszalem ze wlasnei bierze sie pod uwage maturka tylko ale nikt nie mowi wlasnie z czego...ale podejzewam ze bedzie z tego z czego rok temu byly egzam wstepne...czyli mata i hista albo gera....ja zdaje mature z matyki i mam nadzieje ze to wystarczy...a Ty masz ajkis certyfikat??
hmmm, jak narazie to wiem, ze napewno zdaje matme i niemiecki na rozszerzonym... no ale gegry, badz historii w zupelnosci mi sie nie widzi :/ teraz w 3 kl, czyli maturalnej, nie mam jush tych przedmiotow, wiec musialbym sie sam przygotowac, a to jest nielada wielkie utrudnienie i stres ;( a problem jest taki, ze do konca wrzesnia, trza jush bezzwlocznie wybrac, co zdajemy na maturze i w sumie nie wiem co robic, bo nigdzie nie moge sie doszukac wymagania na viadrinska ekonomie :/
Narazie nie mam zadnego zertifikatu, bo w sumie nie byl mi do tej pory zaden potrzebny, poniewaz i tak naszego rocznika (czytaj krolikow doswiadczalnych) zaden papier nie zwalnia z matury. Ale zostalem dopuszczony do egazminu DSD II (zdaje go koniec listopada/poczatek grudnia), ktory jest respektowny na rowni z wymaganym na Viadrinie DSH ... i mam nadzieje, ze pomyslnie go zalicze ^^ hoffentlich...

Dalej prosze o pomoc i o infromacjie odnosnie mozliwosci studiowania ekonomii na Viadrinie ... z gory THX, pozdro 600 GL & HF
czesc wam!

szukacie kogos z EUV? to wlsanie ja, w pazdzierniku zaczynam 2.rok ekonomiki przedsiebiorstw na Viadrinie, jestem z Olszytna i mam dosc daleko do domu ale te studia sa naprawde tego warte!
jezeli chodzi o egzaminy wstepne to od tego roku nie ma juz takich! zaraz po Beitritt Polen in UE w maju zmienilo sie wszystko, ja jeszcze 1 rok temu zalapalam sie na egzaminy ( na ekonimie bylo: matma obowiazkowo+historia lub geografia do wyboru -to wszystko ustnie aha i oczywiscie wczesniej jeszczce egzamin z jezyka niemieckiego-to bylo najtrudniejsze, ufff...) ale juz w tym roku zasady rekrutacji byly takie same jak dla wszystkich obywatelow w UE, a zatem konkurs swiadectw(przetlumaczone swiadectwo na niemiecki trzeba bylo wyslac do centarli w Berlinie a nastepnie wniosek rozpatrywala komisja z EUV-dla nie wtajemniczonych EUV:Europa-Universität Viadrina).Wydawaloloby sie proste ale najwieksza przeszkoda jest zdanie egzaminu DSH, ktory wlasnie odbywa sie tutaj we Frankfurcie jutro dla pierwszakow.(uwaga, jest tylko jedna proba) lub posiadanie odpowiednich certyfikatow, ktore zwalniaja z DSH.

to w skrocie tyle. w razie pytan piszcie.

narka,

Kaja
wszystko pieknie, ladnie, ale jak jest w tym roq?! Musze miec zdana mature z historii albo z gegry? Jezeli tak, to na jakim poziomie? Czy ewentualnie rozszerzona matma + rozszerzony niemiecki + podstawowa gegra starcza, zeby dostac sie bezproblemu?! hlp plz
hej!
mysle ze takich szczegolowych informacji nikt z tutejszysz ludzi Ci nie powie, zadzown po prostu do Immatrikulationsamtu w FF/O (tel znajdziesz na pewno na stronie www.euv-ffo.de) lub poszukaj czegos na tej stronie.
narka!
no właśnie telefon to najprostsze wyjscie ale sa nowe zasady rekrutacji na 2005 ogolne mysle ze to ich rybka czy zdasz mature z geografi czy wosu ale na wszelki wypadek upewnij się
//studyinfo.euv-frankfurt-o.de/de/studieninteressenten/bewerber.html i frinsten und termine
hallo w tym roku zdaje maturę i chciałabym studiować ekonomię na Viadrinie czy ktoś mógłby mi przybliżyc zasady rekrutacji???
czy ktoś może orientuje się, co trzeba zrobić, żeby dostać się na Viadrine na ekonomie? czy ze zdana matura z niemieckiego i matmy i dobrym swiadectwem mozna sie tam dostac? czy trzeba juz na starcie miec DSH czy mozna sie dostac i zdac go juz studiujac???????? czy jesli nie mam certyfikatu z niemca moge zapomniec o tym, ze sie tam dostane????? chodzi mi najbardziej o ten dsh co z nim. czy ktos ma wogole konkretne informacje na temat rekrutacji w 2005/2006????? PLISSSSSS ODPISZCIE. NA MAILA ALBO GG ALBO TU!!!!

MAIL: [email]
[gg]

Z GÓRY DZIEKI
POZDRAWIAM :-)))))))))))
Andrev:

na Viadrinie ogolnie teraz zamieszanie. Od kilku miesiecy mecze ich mailami i telefonami z prosba o podanie mi konkretnych wymagan dla kandydatow na studia (w moim wypadku prawo), a jedyne, co po dlugiej elektronicznej batalii z panem ds. kontaktow ze studentami miedzynarodowymi uzyskalem, to laskawie podeslany mi link do... starych wymagan (stara matura), i to w dodatku nieprecyzyjnych. Ale co sie dziwic, u nas w Polsce uniwerki same nie wiedza, jak nowa mature ugryzc. Byc moze niedlugo (jak rodzina sie zjedzie na jakies swieta) popytam sie brata mojej dziewczyny o jakies konkrety - pracuje na EUV, a ja glupi o tej mozliwosci nawet nie pomyslalem :/

Na wszelki wypadek zdaje rozszerzony wos, historie dwujezycznie, niemiecki dwujezycznie i rozszerzony angielski (bo dwujezycznie juz nie moge - niby dlatego, ze mialem klase dwujez. z niemieckim; co za idiotyzm).

Historia powszechna na ekonomie... A co maja powiedziec przyszli (oby) prawnicy, ktorym polowa polskich uniwersytetow dodala do "listy punktowanych przedmiotow" matematyke, a Krakow stwierdzil, ze i tak robi wlasne egzaminy? Zle sie dzieje w panstwie polskim ;)
Od dnia 1 marca 2005 działa specjalny numer telefonu dla polskich uczniów zainteresowanych studiami na Viadrinie: +49 335 5534 28 78.

Telefon obsługiwany po polsku. Poza godzinami pracy działa automatyczna sekretarka, informująca o godzinach pracy (także po polsku)

Jednocześnie istnieje specjalne konto e-mail [email]

W sprawach dot. rekrutacji polecam kontaktować się tylko za pośrdnictwem ww. kontaktów, które obsługuje Zentrum für Internationales und Weiterbildung (ZIW) Uniwersytetu Viadrina.

Dzień otwarty dla polskich uczniów odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia 2005. Zachęcam do podjęcia studiów na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa