słyszeliście że DSDII daje 100pkt na UMK?

Temat przeniesiony do archwium
Czy ktoś może potiwerdzić tę informację?? Zdanie DSDII to podobno 100 dodatkowych pkt na uniwerku w Toruniu, oczywiście dla kogoś, kto wybiera się na germanistykę.
Co prawda nie sto punktów, ale cośtam to DSD II daje :)
Co dokladnie, nalezy przeczytac tutaj:http://www.umk.pl/rekrutacja/zasady_2005/wf/
(Kliknac filologia germanska, a potem zjechac kawalek na dol, az do tabelki umieszczonej pod na glowkiem KANDYDACI ZE "STARĄ MATURĄ")
Poczytalam dokladnie i DSD II faktycznie daje sto punktów, tylke ze nia sa to punkty dodatkowe - po prostu w testu gramatyczno-leksykalnego ma sie max. liczbe punktow :)
Swoja droga to juz trzecia uczelnia, ktora w jakistam sposob honoruje DSD II. Jak milo :)
Ale czy te punkty są tylko dla ludzi ze starą maturą?? Bo z tego co tam pisze to tak wynika. Znalazłam coś bardziej szczegółowego, ale też nie wiem kogo takie przelicznki dotyczą: http://www.umk.pl/rekrutacja/zasady_2005/certyfikaty/
To trzeci uniwerek honorujący DSDII?? A jakie są dwa pozostałe??
Pisalam juz o tym w innym watku poswieconym DSD II, ale chetnie powtorze: DSD II uznaje rowniez UWr (germanistyka) i UAM (lingwistyka stosowana - ale tylko jezeli jest sie uczniem ktoregos liceum w Poznaniu i Kaliszu).
nie w Kaliszu tylko w Lesznie...
Ale ja mam pytanie!! Oświećcie mnie!! W Toruniu są punkty za DSD dla tych co zdają nową czy starą maturę?? A może dla wszytskich??:))
czym sie rózni Zmp od tego DSD o którym mowa na tej stronie? czy tojest nadal cartyfikat Goethe Instit? Prosze o pomoc o co chodzi z tym certyfikatem
z góry dzięki
DSD II
Przeczytaj sobie (początkowe) posty z tematu https://niemiecki.ang.pl/DSD_18.html
a sie dowiesz co to za cudo ;)
oj w takim razie zloze popari i do Torunia:)zawsze wieksza szansa na przyjecie:)
Temat przeniesiony do archwium

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa