Bielefeld-jak jest?

Temat przeniesiony do archwium.
studiował ktoś ( albo studiuje) w Bielefeldzie? Dostałam stypendium własnie do Bielefeldu chciałabym się dowiedzieć, czy jest tam OK? jestem na językoznawstwie a przyznawali tam raczej tym z literaturoznawstwa, ale chyba to nie am większego znaczenia? no to czekam na komentarze dotycz. Uni w Bielefeldzie:)!
Hej! Nie wiem czy jeszcze aktualne. Tydzień temu wróciłam z Bielefeld, ale nie byłam na żadnym stypendium. Za to rozmawiałam z jedną Polką studiójącą germanistykę i dowiedziałam się że Polacy stanowią największą grupę obcokrajowców na Uni, Na pewno sobie poradzisz! Pozdr
Ale byk!!!! Oczywiście "studiującą"... Też jestem na germanistyce i zaczynam mieć problemy w ortografią polska.Pozdr
witam cie serdecznie :-)

więc ja co prawda nie studiowałam na Uni Bielefeld, ale byłam tam zbierać materiały zarówno do mojej pracy licencjackiej jak i magisterskiej.
Więc - uniwerek jest ogromny, ale mnie wydaje się fantastyczny. Mają przebogatą bibliotekę, w której mołabym zamieszkać. jest tam taki ogromny hall główny, który wygląda jak ulica :-) dookoła ławeczki i sklepiki i poczta i pośrednictwo pracy itd. z hallu widać basen, który jest za szybą. Uniwersek składa się z takie budynku jakby z wejsciem głównym i doczepionych do niego ogromnych budynków z wydziałami - sale wykładowe mają całkiem niezłe - jak je zobaczylam po raz pierwszy, to mi oczy wyszły :-) ogólnie uczelnia to kolos - ale wspaniale wyposażona :-)
gdy tam byłam poznałam dwie dziewczyny z polski - które spędzały tam socratesa - były zachwycone :-)
ja też byłam na stypendium (rok) tyle że nie w Bielefeld a bardziej na pd-zach - jestem pewna, ze nie będziesz chciała wracac ;-)

pozdrawiam

« 

Pomoc językowa