Czy mam szanse ???

Temat przeniesiony do archwium.
Nimieckiego ucze sie od poczatku liceum czy mam w ogol jakies szanse na dostanie sie na germanistyke?? jestem w 2 kl liceum
moim skromnym zdaniem uwazam ze masz. wprawdzie z niemca orlem nie jestem bo mnie niezbyt interesuje, ale mam ogolne pojecie jaki postep mozna zrobic w ciagu roku. dzieki intensywnej nauce samemu udalo mi sie nauczyc na taki poziom z fracuskiego ze jestem w stanie po 8 meisiacach pisac juz mature na p. rozszerzonym. znam osoby ktore tak samo sobie radza z angielskiego czy hiszpanskiego. takze wydaje mi sie ze jesli sie przycisniesz to wszystko jest mozliwe. i nie wierz tym ktorzy bede mowili ze sie nie uda i zebys zrezygnowala.
jeszcze dodam tylko ze moja nauczycielka tez byla w 2 kl. liceum kiedy sie zdecydowala na niemiecki i jakos dostala sie na studia.. ;)
Phazz ma rację- w ciągu nawet 1 roku można zrobić bardzo dużo. Radzę Ci abyś tematy szkolne rozszerzała Bęzą- super, książka która pomogła mi dostać się na germanistykę. Dodatkowo powinnaś sama opracowywać nowe dla Ciebie tematy (komentarz do ćwiczeń jest szczegółowy- nie powinnaś mieć też problemów z ćwiczeniami- ich trudność stopniowo narasta. Posłuchaj sobie też codziennie wiadomości niemieckich( jeśli masz satelitarną) i rozszerzaj słownictwo poznane na lekcji (i samodzielnie, jeśli masz więcej czasu) ze słownika tematycznego Wargos. Dobra książka z ćwiczeniami na słownictwo:,, Deutsch. Ćwiczenia tematyczne'' tej samej firmy