GERMANISTYKA W POZNANIU

Temat przeniesiony do archwium.
jestem w tym rouk juz po maturze i chcialabym studiowac germanistyke na dziennych w poznaniu chcialabym sie dowiedziec ile osob jest na 1 miejsce, orasz czy mozna studiowac tam tez zaocznie ten kierunek
Goraco plecam studia na germanistyce w POznaniu. Kadra bardzo dobra, wysoki poziom, i dominujaca pozycja w rankingach ogólnopolskich. Germanistyka sama z siebie jest generalnie rzecz ujmujac dla pasjonatów językowych- musisz przebrnać przez rózne rodzaje gramatyk, obszerną historię i literaturę od zarania dziejów po dziś- ta jest najciekawsza:), ćwiczeń praktycznych też jest dużo, do tego metodyka i te sprawy ...
Warto rozważyć bo za dobvre wyniki jest wymiana językowa, z czego oczywiscie warto skorzytać.
Polecam!
ale czy ja sie dostaneZ??????? no i ile osob jest na 1 miejsce? bo watpie zeby sie dostac
ja tez mysle o gremanistyce w poznaniu. a jak poszla matura z niemca i polskiego?
a wiec z polskiego nie mam pojecia jak mnie ocenia ale z niemca z podstawowego 1 pkt strace a z rozszerzonego zbiedzilam strasznie z 3 arkuszu powinnam miec ok 90% a z drugiego cos tylko 70% :/ wiec watpie ze sie dostane a z ustnego niemca mam 19/20 a ty jak tam ???????????????
a ja polski tak samo nie mam pojecia jak bedzie. usnty 20, podstawowy pisemny tez w porzadku, ale tekst o skinach mnie rozbroil i mam tam kilka bledow. zobaczymy jak to bedzie.... mam zamiar jeszcze na lingwistyke zlozyc, bo angielski tez zdawalam.
a w ogole boje sie, bo widze ze na UAM ogolnie duzo chetnych..
Hej:) Ja też tam składam dokumenty na germanistykę i lingwistykę stosowaną. Z niemca ustnego mam 20 punktów, w I. arkuszu odejdzie na bank 1 punkt, w drugim też jeden, a w III. to zależy od wypracowanka. W sumie jestem zadowolony z mojej pracy (pisałem drugi temat), ale wszystko zależy od sprawdzajacych. Najgorzej jest z polskim, nie mam pojęcia, czy dobrze napisałem wypracowanie. Ale się okaże. Najgorzej poszedł mi angielski - mam aż 5 źle w I. arkuszu:( Niestety, te warunki akustyczne na sali spowodowały, że nie usłyszałem dobrze tekstu słuchanego. Z arkusza II i III na razie bez wypracowania mam 25/50 punktów. Z wypracowania jestem bardzo zadowolny, ale obawiam się, że to nie wystarczy:( Pozdrówka
no ja w angliku tez mam troche bledow:/ ogolnie myslalam ze pojdzie lepiej ta matura...
jesli macie jakies gg to zostawcie nr, chetnie porozmawiam.
a to myslicie ze jakbym miala z niemca pisemnego rozszerzonego z obydwu arkuszy srednia 80% to sie nie dostane do poznania ?????? :/ qrcze
[gg]
Na końcowym egzaminie jest coś innego niz przez cały rok i w ogole szefowa komisji rzuca Ci pytanie: jak jest kalarepka, kuśnierz itd. Ponad połowa zawsze nie zdaje tego egzaminu za pierwszym razem, bez wyjatku, a jak w sesjipoprawkowej sie nie zda to sie wylatuje. Ja jestem po sesji, teraz tylko zaliczenie z gramatyki. Jak sie nie zaliczy to sie wylatuje bo wykładowca jest dziekanem i on ustala zasady :p Also viel SpaB und herzliche Glueckwuensche!
Tak jest nie tylko w Poznaniu-tzn. mam na myśli ilość osób , które nie zdają i tematy,które nie pokrywają się z tym co sie robiło przez cały rok.
Temat przeniesiony do archwium.