cena studiow zaocznych

Temat przeniesiony do archwium.
czy możecie mi napisać w jakiej cenie są studia zaoczne na filologii germańskiej?Rok temu dostałam się do NKJO w sosnowcu. jednak nie musiałam przerwac tanm nauke , gdyz dziekan mojej macirerzystej uczelni ( studiuje też na AE w katowicech) nie wyraził zgody na indywidualny program. Teraz chciałabym zdawac na zaoczne, ale zastanawiam się czy nauka języka obcego w trybie zaocznym ma w ogole sens. Trudno mi sobie te studia w tym trybie wyobrazić. Pomóżcie
Studiuję zaocznie i mogę powiedzieć jedno: jeśli oprócz nauki ma się coś więcej do roboty, to studia zaoczne- językowe są straszną męczarnią. Oczywiście - można( czego jestem dowodem) , ale ogromnym kosztem - przede wszystkim czasu. Bo niestety trzeba się dużo uczyć- codziennie, bo to tylko jest gwarancją skończenia takich studiów.
hej, ja studiuje zaoicznie na UW w Instytucie Germanistyki i moge powiedziec jedno,ze wiecej nauczylam sie w NKJO niz tam, bo sa za duze grupy zeby kazdy mial szanse sie wypowiedziec wiec konwersacje to nedzaa. Trzeba przygotowywac sie tylko na zaliczenia a w ciagu roku sie nic nie robi, a SZKODA!!! Studia magisterskie zaoczne na UW trwaja 3 lata, czesne na I roku: 2100 za semsestr, na II roku 1900 za semestr i na III roku 1800 wiec ta sa naprawde duze pieniadze.

« 

Studia językowe