germanistyka na UW

Temat przeniesiony do archwium.
czesc, co sądzicie o germanistyce na UW? Piszcie o doświadczeniach, wrażeniach, ludziach, atmosferze...dzieki pa. Zamierzam studiować(jesli mi sie uda dostać...)
Ja tez wybieram sie na germanistyke na UW!!!! Bardzo chetnie nawiaze kontakt z innymi kandydatami:) Milo poznac sie juz przed studiami..a noz widelec dostaniemy sie i bedzimey kolejne 5 lat razem studiowac :) Pozdrawiam i czekam na info od studentow UW!!!!
Hej:) Ja też tam składam dokumenty - chociaż wolałbym na SFKEZ, KJS albo ILS. Jak tam wyniki maturki? U mnie PP 98% a PR 97%. Mam nadzieję, że się uda, ale to tylko 50% sumy punktów - reszta to ten słynny test predyspozycji.
GRATULACJE Olivier!Ja PP 92%,PR82%. Moje szanse maleja z takimi wynikami jak Ty....a jest Was pewnie calkiem spore grono :( No ale coz,trzeba przygotowac sie na test predyspozycji.A teraz ogromna [prosba co do tego----czy wie ktos z Was jak do niego sie przygotowac??!! 2 tyg.do tego a ja nie uczylam sie nic....bno nie wiem skad...:( No,nie liczac tego,ze przejzalam historie itp.Niemiec.....
ich habe ein seelisches Tief :(

Ich habe das abitur zwar erst im naechsten Jahr aber... eh, warscheinlich krieg ich mein Traumstudentenplatz nicht :( Ich will Germanistik nicht studieren, eher Jura oder Internationale Beziehungen. Auch in Warschau am liebsten. Und mein Problem ist dass ich in Geschichte & Sozialkunde nicht so gut bin wie in Deutsch und Russisch... und die Fremdsprachen sind bei meinem Studium nicht so wichtig :] Ich fuerchte, mein Abi in Fremdsprachen wird auch nicht so toll wie Olivier's aussehen, zu den anderen faecher die ich ausgewaehlt habe will ich also nichts mehr sagen :]

Wenn ich's abkacke, sollte ich vielleicht lieber so n scheiss wie buraking & ziemniakowanie in Sworne Gacie studieren :]
*G* Traumstudienplatz meinte ich
Hej:) Dziękuję serdecznie za gratulacje. Tak naprawdę to jeszcze nie ma czego :D To dopiero 50% punktów możliwych do zdobycia. Ktoś może być dobry z języka, ale tego testu można nie zaliczyć pozytywnie, bo on po to jest ułożony, by "udowodnić", że się nic nie umie. Szkoda, że certyfikaty nie zwalniają z tego testu - mam zdany na "sehr gut" ZOP, a tak muszę się męczyć z testem, do którego nie wiadomo jak się przygotować. Przerobiliście sobie ten przykładowy test ze stron UW - jakie macie odpowiedzi, bo chciałbym porównać z Waszymi:
Oto moje typy:

TEST W JĘZYKU POLSKIM:
Test 1 - 1d 2b
Test 2 - 1b 2a
Test 3 - 1b lub d? 2b 3b 4b

TEST W JĘZYKU NIEMIECKIM:
Test 4 - 1b 2b
Test 5 - A) 1b 2a B) 1d 2c
Kannst Du den exakten Link geben? dann guck ich auch mal gerne an
o hehe znalazlem sam :)

wiec mam wlasciwie wszystko jak Ty

tylko

Test 3 1 - dla mnie b, reguly semantyczne naruszone.
Hejka Roberciq:) Możesz mi wytłumaczyć, co to są reguły semantyczne. Bo pojęcie reguły składniowe rozumiem, natomiast o semantycznych niestety nie słyszałem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Semantyka

jak cos to moje [gg]
Hej ja mam podst. 96% i rozsz.87% a z tesciku 82...sadzicie ze mam jakies szanse??? czy niebardzo:(((( jak wam poszedl test????
ile bylo kandydatow na germ. qw tym rokuna uw?
sluchajcie nerwy mi siadaja obliczylem sobie ze bede mial 314 punktow i wiem ze sie nie dostane. boze. juz z angielskiego sa listy ale bez rankingow. wiecie cos sie dzieje bo nie moge wejsc na strone IRK, moze cos tam robią wstawiaja poliki. wiec zycze wam milych studiow
ja z uw sie pozegnam , chociaz szkoda. mnei to tak bardoz interesuje.
Mnie wkurza caly ten egzamin i to ze nie podanao nawet nam ile osob się ubiega o jedno miejsce. Nie wiadomo kiedy beda wyniki,brak informacji...............................
Pocieszę Cię, że na studiach jest jeszcze gorzej ;-)
Ale mimo wszystko,
życzę możliwości doświadczenia absurdów studiowania na własnej skórze :-)
evelk, jesli ty sie martwisz czy sie dostaniesz to co ja mam powiedziec? poniewaz jestem "stara" maturzystka, zdawalam egzaminy, z pp mam 96%, pr 68%, a test predyspozycji 70...... nikt nie wie, kiedy bedzie lista?
Ja tez jestem stary maturzysta i wiesz ci ci powiem. jakos ten test rozszerzony na cew zwlaszcza luki i ogolnie wydal mi sie trudny. ja czasami az dziwie sie ze jak patrze na wyniki zn z angilskiego ze tak dobrze pozdawali mature i na poziomie rozszerzonym kazdy fenomelalnie...............

uwazam ze najuczciwiej powinien byc egzamin wstepny dla wszystkich ten sam...................................... bo to naprwdw zweryfikowalo by wiedze najlepiej . egzaminy jak w latach poprzenich
Koles22, zgadzam sie! na uw jest w miare sprawiedliwie..chodzi mi o test predyspozycji, ktory zdawali wszyscy zarowno nowi i starzy maturzysci.....
to teraz czekamy na listy rankingowe....wydaje mi sie, ze beda w poniedzialek...dlaczego tylko nie ma zadnej statystyki?
Ja dostalam sie na UW na germanistyke. Jest tu jeszcze ktos, z kim bede studiowac? :-)

Pozdrawiam.
czesc, ja tez dostałam sie na germanistyke na UW, słuchaj wiesz może do kiedy można złożyć dokumenty? W ciągu 10 dni od 20 lipca- oficjalnej listy przyjętych?dzieki
super gratulacje a jakie mieliscie wyniki z maturki i z tego testu predyspozycyjnego i moze mi ktos podac stronke z takim przykladowym testem ja startuje na germanistyke dopiero za rok
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa