Jeah ... dostałam sie ;-)

Temat przeniesiony do archwium.
Dostałam sie na germ na UJ, wielce mnie to cieszy, tylko tam składalam :D . Wpisujcie sie, kto z was jest już szczęśliwym studentem ;-)
Gratuluję! Czy możesz napisać z jakich ksiazek do matury z niemca się uczyłaś? I jaki mialas wynik z niemca/polskiego?
Uczyłam sie z bardzo różnych żródeł, począwszy od repetytoriow leksykalnych,gramatycznych skończywszy na tekstach z niemieckojęzycznych gazet i rozróżnych testach które przynosił mój prof od niemieckiego. Dodam ze nie przygotowywałam sie jakoś nadzwyczaj intensywnie przed samą maturą, to trzyletnia równomierna praca, lubiłam niemiecki i dobrze na tym wyszlam ;-)Z ustnej matury z niemca mialam 90%, z pisemnej podstawowej 92 a z rozszerzonej 94%. Leń ze mnie bo gdybym sie przyłożyła to stać mnie na więcej :D A matury z polskiego na szczęście nie biorą na uj pod uwagę
Czy ktoś mi może napisać, jakie były warunki przyjęcia na germanistykę? Jaki byl dolny próg, jak się to przeliczało? Z góry dzięki.
warunki byly nastepujace Dolny próg 112 pkt Dzwonilam dzis na UJ takze uzyskalam te informacje Przeliczana matura rozszezrona ustna i pisemna Mialam 100% z podstawowej pisemnej 90% z rozszezronej pisemnej i 100% z ustnego rozszezronego Niesttey zabraklo mi 2 punktów:(( Uzyskalam w łącznej kwalifikacji wynik 110 pkt:((
Dzięki, ja nie zdawałam, tylko tak informacyjnie. Przykro mi, że się nie dostałaś, może jak się ludzie powycofują (ci, którzy się dostali na kilka kierunków), to Ci się uda.
pogrzalo ich :( tak dobrzy ludzie nie dostali sie na UJ wiec wszyscy poleca na AP... zreszta pol Polski pcha sie do Krakowa na studia... wiec moge sobie pomarzyc o dostaniu sie na AP :( zegnajcie studia....
ja też miałam 110 i się nie dostałam....
91%+95% (ustny)
Ja też dostałam sie na UJ, więc na pewno się tam spotkamy w październiku :)
i jak?
udało Ci sie dostać na AP????????????
Czesc! moze mi ktos podac dokladnie jak przeliczali pkt na Uj (na germ).wiem ze roz ustny i pisemny-ale dokladniej :)
ilość (w procentach) punktów z matury rozszerzonej tj. max. 100 oraz ilość punktów z matury ustnej rozszerzonej tj. max. 20 . Chodzi oczywiście o mature z niemieckiego :p Razem można było mieć 120 pkt. a przyjmowali za pierwszym rzutem od 112. Niektórzy zrezygnowali z germanistyki na UJ, więc powinni próg obniżyć... tak sądzę :)
dzieki, dobrze by bylo jakby obnizyli :) pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.