Opanować język? Ale gdzie??? HILFE!

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Ja mam takie pytanko... Co sądzicie o nauce jakiegokolwiek języka w kolegiach, a nie na uniwersytecie??? Pytałem znajomych i chodzą różne opinie. Jedni twierdzą, że do kolegium idą "matołki" i prawdziwe studia to są jedynie na uniwersytecie. Drudzy twierdzą, że jesli chcesz się dobrze nauczyć języka, a mniej "zbędnych" rzeczy to idź do kolegium.

Czekam na wasze opinie i pozdrawiam!!! :)
Moim zdaniem do kolegiów uczęszczają w przeważającej części matołki, sprawdzam ich prace licencjackie pod względem gramatycznym, więc wiem co mówię
No to super! Czy osoby konczace kolegia widzialy to? Jestescie "matolkami"! ... (w przewazajacej czesci).Gratuluje okreslenia i podsumowania. Wprawdzie nie uczeszczam do kolegium, ale jestem takim okresleniem oburzony! Moze wypowiedza sie osoby, ktore ukonczyly, albo sa w trakcie nauki w kolegium?
Matolki, nie-Matolki...co za roznica... ;) Moim zdaniem najlepiej nauczycie sie jezyka zagranica. Wiem cos o tym, bo sama mieszkam w Niemczech i "rozpoznaje" Polakow po akcencie!(obojetnie czy uczyl sie w kolegium czy na uniwerku) Trudno nauczyc sie idealnego, niemieckiego akcentu, ale jesli to sie ma udac to tylko, jezeli ma sie "zywy" kontakt z tym jezykiem. Takze polecam wszelkie proby nauki zagranica: wakacje, praktyki, kursy jezykowe itp...

Wszystkim, ktorzy rozpoczynaja nauke zycze powodzenia i duzo cierpliwosci... ;)
PA
Studia w kolegium trwaja 3 lata.Na uniwerku 5.Nic dziwnego wiec, ze po uniwerku zna sie jezyk lepiej.Nie ma co porownywac...Dlatego po kolegium ludzie najczesciej robia uzupelniajace studia magisterskie. A jesli chodzi o nauke za granica-to przeciez wiadomo jest, ze nic nie uczy tak jak kontakt z zywym jezykiem...Nie mniej jednak nie mozna tu rowniez porownywac jakosci jezyka studiujac go i jakosci z zycia codziennego wzietej.
A popatrzcie na to z innej strony...osobiscie jestem za kolegium...trwaja 3 lata i po 3 latach mozna isc do pracy...zawsze mamy juz jakis papierek...a 2-letnie studia uzupelniajace magisterskie mozna zrobic zaocznie...a co jak sie powinie noga na 4 roku germanistyki?nie mamy nic..:/

To jest tylko moje zdanie...

Pozdr...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa