E111 na studiach

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 39
poprzednia |
Hej, mam pytanie do studiujących/ rozpoczynających studia w Niemczech. Aby zapisać się na zajęcia na Uni, trzeba mieć ubezpieczenie. Polakom wystarczy formularz E111.

Nie orientujecie się, przez jak długi okres czasu ten E111 musi zachowywać ważność?

Czy wystarczy, żeby był ważny w czasie immatrykulacji, a potem dostaje się zaświadczenie z Uni, czy trzeba załatwić sobie E111 na cały okres studiów?

Sądzę, że na większości uczelni odbywa się to w podobny sposób.
Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie :)
E111 wydaja na 1 semestr lub jak bedziesz miala szczescie to na rok to znaczy na tyle na ile masz napisane ze cie przyjeli, a poniewaz pewnie dostalas ze zostalas przyjeta na pierwszy semestr wiec wydaca tylko na ten 1 rada zalatw to sobie pod koniec wrzesnia bo nie wydaja wczesniej niz na 3 tygodnie
ps dzieki za przypomnienie jeszcze to E111
Dzięki wielkie.
prosze a gdzie zaczynasz?
Właściwie wyjeżdżam tylko na dwa semestry. Na HU.
do zobaczenia w berlinie i powodzenia
Ty też na hu? Dzieki.
nie ale bywam czesto w berlinie tzn tak raz w tygodniu raz na dwa
heh, a gdzie się załatwia ten formularz e111 ???
w NFZ
ok, czyli składam wnisek o formularz e111 w Narodowym Funduszy Zdrowia
po jakim czasie go otrzymam? muszę go później jeszcze tłumaczyc na niemiecki czy jest standardowo w unijnym języku i wystarczy ze na berlińskim uniwerku przedstawię im tylko oryginał ???
Powiedzieli mi, że za jakiś tydzień będzie. Ale wcześniej mam potwierdzenie przyjęcia przetłumaczone na polski im dostarczyć. Więc chyba muszę dać do przetłumaczenia tłumaczowi przysięgłemu, bo mi na słowo wierzyć nie chcą :I
Pozdrawiam :)
hejka jeszcze raz ja ,ja nic nie tlumaczylem i wydali mi od reki nie trwalo to dluzej niz 5 min zerknela tylko na date od kiedy do kiedy ( jak nie kuma jezyka to niech z slownikiem chodzi do pracy ,po co tracic kase na tlumaczenia jak sie nie da po dobroci to sie kłócic)
poznie tego tez nie trzeba tlumaczyc bo E111 to standarcik w calej UE
Dzięki za info.
Jutro idę się kłócić.
prosze musisz miec pozytywne nastawienie wiesz wedlug psychologow te 93% ja dalem rade 3 bronki to ty dasz rade w NFZ dasz rade?:):):):
jeszcze jedno sprawdz na stronie NFZ co potrzebujesz oprocz tego zaswiadczenia o przyjaciu wiesz te wszystkie zua itd.
to chyba wszystko pozdrawiam
Dam! Jak się mocno wkurzę to i bez bronka :))

A propos psychologa... Rozdwojenie jaźni? ;)
wysłano z: *.51.0.154
wysłano z: *.skomur.com.pl
no to dobrze wiedzieć :) To już sobię argumenty będę przygotowywał wrazie gdybym trafił na jedną z tych "przemiłych" pań za okienkiem.
Damy radę :]
zua? zus?
nie nie wiem dlaczego tak jest ja caly czas siedze przed jednym kompem:) i to nawet dzisiaj bez bronka ale zobacz sobie te dwa ostatnie wpisy E111 tez jedno jest skomur a drugie te cyferki dla mnie czarna magia nawet po bronkach nie dam rady :) tego wyjasnic
Dziwne, ale fajne. Po tych numerkach można człowieka namierzyć...
Też tak chcę! Pozdrawiam :)
Jeszcze jedno, jeśli można.
Podałam już swój Hauptfach i Nebenfaecher, czy jest potem możliwość zapisania się na zajęcia na innych fakultetach?
Nie orientuję się dobrze w niemieckim systemie. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Hej,
otoz niemiecki system jest taki ze generalnie to uniwersytety maja swobode i kazdy robi co chce ale ogolnie jesli tylko chcesz to mozesz uczestniczyc w zajeciach inna sprawa czy zalicza przedmiot bo np nie ma kasy na korektorow takze trzeba sie zapytac konkretnie u prowadzacego
Hej a ja mam jeszcze jedno pytanie do wszystkich wypełniających E111.
Mianowicie co zaznaczacie w punkcie piatym wniosku o wydanie... Opcję "Wyjazd studenta.." ? W sumie chcę sę tylko upewnić.
I jeszcze jedno - jak juz otrzymam formularz e111 to to bedzie wystarczający dokument, dzięki któremu będe zwolniony z obowiązku ubezpieczenia w Deutschlandzie jako student tamtejszej wyżeszej uczelni?
Z góry dzieki za odpowiedź
O heja, dzięki za odpowiedź, dopiero teraz zauważyłam.

a pytanie stąd, że wybrałam sobie już jakiś czas temu hauptrichtungen i nebenrichtung i dostałam z Ausland-czegoś-tam pozwolenie na studiowanie na tych fakultetach. Potem doszłam do wniosku że jednak chcę studiować coś innego i teraz nie wiem czy będę musiała kombinować przeniesienie czy spoko i tak zaliczę co chcę.
niag prosze i za te wszystkie podpowiedzi idziemy na kawe w berlinie lub piwko :)
co do e111 to trzeba sie z tym udac do AOK i oni wydaja tam zaswiadczenie ze sie jest ubezpieczonym i to trzeba pokazac z reguly na uni bo ubezpieczenie jest obowiazkowe
Dzięki Łukasz, ale tym razem to nie ja pytałam :P Mimo to na piwko możemy w berlinie iść :) Pozdrawiam.
ze nie ty
Cześć :) No tak jak pisałeś E111, E111 na dwa semestry nie chcieli mi wydać, nawet na jeden nie bardzo. Prośby groźby nie skutkują, jedyne co udało mi się wynegocjować to termin ważności do końca grudnia. I teraz nie wiem co robić bo nawet pierwszy semestr kończy się później, prawda? Dać sobie spokój, brać co dają i spać spokojnie czy posunąć się do rękoczynów? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie :)

(Na ewentualne odpowiedzi odpowiem dopiero kiedy odbiorę komputer z serwisu tj. przypuszczalnie jutro. I oby jutro bo dłużej niż do jutra bez netu nie wytrzymam ;)
z rekoczynami na razie sie powstrzymaj :) mi powiedzino w NFZ ze studenci wyjzdzajcy za granice dostaja na rok, jak tam pojechalem i babka zobaczyla ze jestem przyjety na 1 semstr i data od kiedy do kiedy trwa wydala mi tylko na ten semestr ale caly a nie do konca grudnia bo semestr u mnie to sie konczy koniec marca jak masz jakis swistek od kiedy do kiedy trwa u ciebie (albo druknij sobie ze strony HU) to mają obowiazek wydac na caly semestr jak nie przejdz do rekoczynow:)
ja wyrabialem na razie 2 razy i szlo to naprawde szybko i bezproblemowo a pani byla mila
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 39
poprzednia |

« 

Pomoc językowa