PWSZ NOWY SĄCZ - KLIKAĆ !!!

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 102
poprzednia |
Jak jesteś z Nowego Sącza lub okolic to sie wpisz.
Jak studiujesz na PWSZ-ecie germanistykę, to napisz więcej...
Od października zaczynam 1 Rock - jak tam jest????????????????????????????????????????????????????jak przedmioty, jak wykładowcy ?????????????????????????????/
NIECH SIĘ SĄCZ ZGŁASZAAAAAAAA!!!!!!!!!!!LUDZIÓW Z GERMY SZUKAM NORMALNIE............i to narazie koniec:]
ja studiuje, ale nie germanistyke
ja tez studiuje ale nie germanistyke:P ale ostatnio slyszalam (od nauczycielki ktora tam uczy) ze nie mozna powiedziec ze niemiecki jest na wysokim poziomie i potweirdzaja to wykladowcy wlasnie z niemca. Wysoki poziom to tam jest jedynie z angola
ja jestem z Gorlic to kawalek od sacza i zdaje mature za kilka dni ;)
o to moze wiecie co jest tam punktowaNE na germanistke i jaki byl w zeszlym roku prog
Nie polecam studiowania niemieckiego w Nowym Saczu!!! Jestem wlasnie na 1 roku niemieckiego(dziennie) w NS.Jestem po starej maturze,rok byłam w Niemczech jako Au-pair,aby podszkolic jezyk.Niemiecki umiem mozna powiedziec na wysokim poziomie.Ale studia w NS to porazka!!! po 1:jak czytam posty uzytkownikow z innych uczelni to az im zazdroszcze wykładowców i poziomu nauczania!!! U nas wykłada tylko dwóch doktorów,reszta magistrzy którzy wogóle sie nie przykładaja.Np pani X (nie powiem od czego) daje nam kserówki na 1,5 godziny i "róbcie" a ona czyta gazete.Na przedmiocie takim jak dyskusja mało mówimy,wogóle wykładowcy mówią mało po niemiecku,duzo nie mówi od siebie tylko całą lekcje opiera sie na książce.Albo np przedmiot taki jak pisanie.Pan podaje tematy wypracowan wczesniej,ludzie pisza sobie w domu(zawszemają byc na 200 słow) a potem "ryjemy" to na pamiec i piszemy.MASAKRA!!!! a pozatym "cofnęłam" sie w tej szkole!!! W Niemczech przez rok mówiłam b.duz po niemiecku a tu mówimy mało i sie zapomina....NIE NORMALNIE BRAK SŁÓW!!!!
a ja w tamtym roku startowałam na tą uczelnie.. ale tak jakoś sie złożyło ze dostałam sie również na AP w Krakowie.. i w sumie nie załuje ze poszłam do Krakowa.. choć może by mi troche łatwiej było niż teraz..
mówiąc szczerze nie wiem jak tam jest... ale z tego co wiem.. to dla osób które (aż takiej ogromnej... mianowicie pobyt np. roczny w niemczech)styczności z jezykiem nie miały moze byc trudno.. na pewno nie leży sie do góry brzuchem przez cały semestr.. ale z pewnością musi sie człowiek duzo uczyc.. bo nie wierze w to... ze na studiach jezykowych (jakichkolwiek!!!) można nic nie robić...
jesli chcesz.. to moge Ci dać namiar na dziewczyne którą znam.. a która sie tam uczy.. na pewno jak z nią pogadasz.. to dowiesz sie conieco..
P.S. jestem z Limanowej i jak na razie.. mój numer [gg] ;)
jak Ci sie ta szkoła tak nie podoba to dlaczego sie nie przeniesiesz?? tak narzekasz a przecież droga wolna!!! mnie sie tu bardzo podoba,klimat jest ok, nauczyciele też, spoko jest . ale z drugiej strony każdy ma prawo do swojego zdania.tylko nie rozumiem poco nadal tu studiujesz jeśli sie tak męczysz???
od jakiej to nauczycielki słyszałas jeśli można wiedzieć???????????????
Twoja wypowiedz idealnie odzwierciedla sytuację jaka panuje na Kochanowskiego. Jestem na 3 roku i podpisuję się pod Twoją wypowiedzią. To nie studia - to szkółka:)
No to albo jesteś nienormalna, albo lizuska. Jeszcze nie słyszałam, żeby się komuś w tej szkółce podobało. A może poprostu mało wiesz o życiu:)
he he następna wybredna się znalazła.nie rozumiem was i trochę mi was szkoda,że sę tak męczycie w tej szkole,
hej krzy777, studiuję germanistykę w ns ,teraz będę na drugim roku, moim zdaniem to bardzo dobra uczelnia i jeśli ktoś naprawdę chce to może sie tu świtnie nauczyć niemieckiego, ale to oczywiście tylko moje zdanie, ma nadzieję,że również bedziesz zadowolona z wyboru uczelni tak jak ja, a jeśli nie to radzę Ci przenieś się zaraz na samym początku, bo naprawdę nie ma sensu męczyć się jak niektóre osoby( przeczytaj komentarze na tej stronie) i potem oczerniać tą szkołę, bo to wydaje mi się conajmniej dziwne, przecież nikt nie zmuszał nikogo właśnie do tej uczelni więc potem można mieć pretansje tylko do siebie,pozdrawiam gorąco i miłego studiowania
słyszałam właśnie jaki jest poziom na Waszym roku, obniżyli go specjalnie dla Was:D
na opisówce Pan Doktor tłumaczy Wam jak dzieciom - na dodatek po polsku:D
skonczylem ta szkole ..ale szczerze;nie polecam!!to po prostu zwyczajna"szkolka" -nawet jeden z wykladowcow ( moim zdaniem najlepszy tutaj) tak ja nazwal! tutaj nie poczujesz klimatu studiow! lepiej sie wczesniej zastanow,bo mozesz pozniej zalowac decyzji
hehe ja tez sie wybralam na ten niemeicki i tez tak jak ty niewiem nic o tej sql :D:D bedzie jazda na maksa, a tka wogoel to milo mi poznac :P i do zoabczenia w sql :D
ja tez ide na niemiecki na pwsz:)) Krzys? znam Krzysia, który idzie na niemiecki...tylko czy, to ten?:))))
ludzie psizcie cos jeszcze piszcie bo jestem ciekawa jak to bedize wygladac, ta cala sql i wogole, jakie przedmioty, jak wygladaj itd? piszecie jak najweicej co wiecie?
czy wie ktos cos o podzieleniu na grupy na niemieckim w pwsz? grupy sa już podobno wyznaczone, i zajęcia i w ogóle macie plan????? Rozpoczecie jest o 10 nie?
no wlasnei o 10 w poniedzialek prawda? bo mi kolezanka mnamieszlaa z eniby w piatek mialo byc itd.? ale ona w innym instytucie ejst przeciez wiec moze miec inaczje co nie? ja slyszalam z ejest w poneidzialek o 10? prawda? nie jakies wyklady tylko normalne rozpoczecie co nie?,a o grupach nic nie wiem, napsiz co jeszcze wiesz?
ja wiem tyle: w poniedziałek o 10.00 w instytucie jest spotkanie organizacyjne potem od godz. 11 do12 odbieramy w sekretariacie indeksy i legitymacje. A w piatek jest uroczysta inauguracja roku akademickiego, ale my mamy chyba wtedy wolne i nie idziemy na nią:) ja chyba jestem w 2gr:)
spoko, ja nie wiem w której jestem upewniłam sięi rozpoczecie jest na 100% tak jak mówisz, hmmm a w jaki sposób wyznaczali te grupy ciom? nie wiesz? jak coś to moje [gg] , jesli wiesz cos jeszcze czego ja nie wiem to daj znac i pisz na gadu nawet gdyby mnie nie było ;)
hehe ja też jestem w 2. grupie a tymi opiniami to się za bardzo nie przejmuję - będzie co ma byc i tyle:) do jutra 3majcie się:* jak coś to 1525213
ja jestem teraz na 3roku niemieckiego w saczu.ta szkola to juz nawet nie "szkolka",ja to nazywam przedszkole.a to dlatego,ze studenci sa traktowani jak dzieci,a nie jak studenci.ale jezeli chodzi o poziom,to klocilabym sie.myslicie,ze np w rzeszowie jest wyzszy poziom?to, ze gdzie indziej jest wiecej doktorow nie znaczy,ze studenci sie ucza.
a znasz takiego faceta o nazwisku Czernek od gramatyki opisowej?? Npiszesz cos o nim? Bo ja już sie go boje...
znam.nie masz sie co bac.on wprowadza nerwowke,ale gosciu nie jest grozny,przy zaliczeniach i na egzaminie lagodnie ocenia.
taaa jasne tylko że gościu się napierdziela z ludzi prosto w twarz a to jest z jego stony bezczelne,i wcale nie jest tak jak niektórzy pisali wcześniej że wykładowcy po niemiecku nie mówią, nie wiem kto was uczył ale ja juz tydzień jestem w tej sql i po polsku to tylko psychologie mamy wykładaną a resztę wszystko po niemeicku,a kujonom nigdy sie nie dogodzi, wiec wybaczcie.
a co do dyskusji to my ciągle gadamy z facetem, jak niektórzy sieedza jak ćwoki i milcza bo niewiedza co powiedziec to tak jest :D:D
jestes dopiero tydzien i masz jakis problem do czernka?jak mowie ze jest spoko,tzn ze tak jest.przekonasz sie pozniej.inni sa jeszcze gorsi,nie bede wymieniac z nazwiska.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 102
poprzednia |

« 

Pomoc językowa