pomocy!!!

Temat przeniesiony do archwium.
obecnie jestem na 3 roku jezyka niemieckiego i mam do napisania prace licencjacka na temat "konkurenzformen zum passiv" chodzi tutaj o gerundivum i sein + infinitiv kto zna jakies pozycje po niemiecku gdzie moglabym znalezc cos na ten temat???
Helbig / Buscha - Deutsche Grammatik
DUDEN 4
Knaurs Grammatik

pewnie też coś znajdziesz w gramatyce Ulricha Engela. Raczej w każdej gramatyce jaką weźmiesz do ręki będzie o tym wiele informacji.

A tak w ogóle to tylko masz do opisania te dwie formy zastępcze passivu? gerundivum i sein + Infinitiv?
dziekuje serdecznie helbig/buscha juz mialam a te sprawdze ale powiem ci ze jak bralam ten temat to wlasnie myslalam ze latwo bedzie znalezc materialy o tym a wlasnie nieprawda ciezko jest a co do form zastepczych to poszlam na konsultacje i moj promotor powiedzial ze chodzi wlasnie o te dwie formy
no wiesz zależy jak brzmi temat...ale form zastępczych dla Passivu jest mnóstwo...

ale jeżeli chodzi tylko o te dwie...to powiem, że masz niezbyt łatwe zadanie.
wiesz sama zdazylam juz zauwazyc ze ciezko jest moze sama praca nie jest trudna podzielona na 3 rozdzialy pierwszy o das verb drugi o passiv a trzeci te konkurenzformen no i wlasnie ten trzeci rozdzial mi nie daje spokoju nie moge znalezc ksiazek w ktorych jest cos o tym...

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia