potrzebny meldunek w Niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 61
poprzednia |
Witam
Mam ogromny problem potrzebny mi meldunek w Niemczech aby otworzyć działalność gospodarczą. Czy ktoś może pomóc???
Pozdrawiam i liczę na pomoc
Działalnośc polegałaby na całodobowej opieca nad osobami starszymi więc mieszkałbym u tych osób ktorymi bede sie opiekował.
jesli bedziesz pracowal tam gdzie mieszkal, to tam bedziesz zarejestrowany. Bedziesz mial meldunek tam, wiec radze najpierw znalesc prace czyli osobe u ktorej bedziesz chcial pracowac, pozniej zameldowac sie, to jest bez problemow, idziesz do Ordnungsamt i tylko podpisujesz papierek. wiec to zaden wielki problem.
Mam osobę u której bede pracował, ale aby rozpocząć prace musze mieć działalnośc gospodarczą a aby ja otworzyc musze miec meldunek i nie wiem jak to zrobić aby było dobrze.
Dzięki za odpowiedz
Podrawiam
to zamelduj sie po prostu u tej osoby u ktorej bedziesz pracowal - nie widze problemu! Pracodawca, jezeli chce cie zatrudnic nie powinien robic problemow
będac w polsce nic nie załatwisz... po pierwsze musisz tam pojechac... zameldowac sie mozesz w gemeindehaus albo w zwykłym Rathaus-ie potem prosisz o druki i mowisze ze Gewerbe chcesz otworzyc wypełniasz druki zostwiasz,
ktos pisał cos o Ordungsamt, ale nie musisz tam isc wszystko załatwisz tam gdzie jest biuro meldunkowe, jesli chodzi o Gewerbe to tam jest jakas opłata ale nie duza w granicach 20-25 euro, potem trzeba sobie znalezc radce podatkowgo (Steuerberater) ktory ci powie co i jak najwazniejsz do jakiej kwoty masz nieopodatkowany dochod, co ile musisz jakies rachunki przynosic itp. i w sumie juz ten radca ci wszystko powie gdzie sie o Steuernummer masz zgłosic itp, aha noi prawdopodobnie trzeba bedzie sie ubezpieczyc w jakies niemieckiej Krankenkassie albo prywatnie sie ubezpieczyc...
moze tego troche duzo ale wszystko idzie gładko i bez wiekszych problemow załatwic

powodzenia
jezeli dochody twoje beda tylko z opieki nad ta osoba, o ktorej piszesz to nie potrzebujesz nawed radcy podatkowego. taki radca kosztuje tez kupe forsy...

a tak poza tym, to najlepiej sie jest dowiedziec z pierwszej reki:

-urzad dla obcokrajowcow (Ausländeramt)
-urzad meldunkowy (Einwonermeldeamt)
-urzad skarbowy (Finanzamt)

najlepiej sie tam o wszystko dowiedziec, bo jak widzisz z poprzednich wpisow, ludzie maja rozne informacje. poza tym niekiedy sa rozne zasady w zaleznosci od Land-u, w ktorym jestes. Jezeli masz osoby kontaktowe w niemczech to niech oni sie dowiedza o to wszystko.
Dziekuje za wszystkie informacje i odpowiedzi
Pozdrawiam
Mam pytanie. Czy lepiej sie zameldowac u rodziny i starac sie o mieszkanie socjalne czy w mieszkaniu zastepczym???
a kto ci da to mieszkanie zastepcze? albo socjalne...
chyba nie wiesz jak to wyglada... na mieszkanie sie czeka ok roku lub wiecej i sa one tylko i wyłącznie dla ludzi z niemieckim obywatelstwem
Jak moge sie zameldowac w gemeindehaus albo w Rathaus, nie bardzo to rozumiem mozesz mi jasniej wytłumaczyć?
Dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam
idziesz do Gemeindehaus albo do Rathaus, potem idziesz do odpowiedniego miejsca: Meldestelle, tam wypelniasz wniosek. POtem z tym wnioskiem i paszportem (czasami takze z umowa wynajmu mieszkania) idziesz do urzedniczki (badz urzadnika;)) i tam wystawia Ci swicteczek - Meldezettel
polka w niemczech- Pisze jako zona obywatela niemiec mieszkajacego obecnie w Polsce.. chcemy wyjechac do niemiec i stad pytanie.. wiem jak to wyglada bo zajmuje sie tym od ponad 6-miesiecy i przeszłam juz meldunki mojej cioci która wyjechała 3 miesiace temu.. tylko ona miałąałatwiej.. a moje pytanie stąd, że jestem w kontakcie z pewna firma która napisała mi ze aby dostac socjal trzeba miec meldunek najlepiej w mi=eszkaniu zastepczym które dostaje sie juz niby w dzien przyjazdu do Niemiec.. sprawdzam czy to prawda.. bo mam juz milion informacji ale kazda mówi cos innego..
Witam Pania!
Bardzo prosze o Pani (polka w niemczech) e-mail lub jakies dane do kontaktu np. GG. Moje dane to [email] lub [gg]
Mam do Pani kilka bardzo waznych dla mnie pytan. Moje imie Zbyszek. Zadalem na forum pytanie i nikt mi nie odpowiedzial. Staram sie z zona o prace w Niemczech i nie wiem co mam dalej robic.
Wiecie przekonałam sie ze wszystko co tu jest pisane moze i jest prawda ale w moim przypaku to wszystko wyglądało inaczej.. Zameldowałam sie w 10 minut! Pozwolenie na prace dostałam na 3 miesiace w 10 minut! Juz naliczane sa pieniadze dla mnie i meza a takze kindergeld dla dzicka które jeszcze jest w Polsce! I to wszystko w jeden dzien! A mieszkania moge sobie szukac juz w piatek jak tam pojade! Nawet na własna reke! Przydatna strona scout24 mieszkania w Hannowerze. Pozdrawiam;-)
hej,
ja rowniesz nie mialam wiekszych trodnosci co do zameldowania.
Amarika to gdzie sie zameldowalas jak dopiero zaczniesz szukac mieszkania???
Witam. Mnie tez interesuje meldunek w niemczech ale sprawa jest taka : Moj narzeczony wyjechal do Niemiec miesiac temu i probuje mnie tam sciagnac. Ma zalozona wlasna firme jednoosobowa, wynajete mieszkanie i meldunek. No i z tego co mi pisal to zebym ja mogla do niego przjechac i mieszkac z nim legalnie to on musi mnie zameldowac ale do tego musi przedstawic zaswiadczenie o zarobkach z 3 miesiecy aby wykazac ze moze mnie utrzymac. Rozmawialam ze znajomym ktory powiedzial ze to nie prawda i ze on podal tylko adres przy meldowaniu i zlozyl tylko podpis i po sprawie :P Wiec nie wiem czemu znajomi mojego faceta ktorzy mu pomagaja tam w tej chwili wprowadzaja go w blad?? z tego co czytalam w przepisach to ja moge sie zameldowac sama niezaleznie. Wydaje mi sie ze takie zaswiadczenie o zarobkach i ubezpieczeniu potrzebne bedzie dopiero przy skladaniu papierow o przyznanie pobytu. prosze o pomoc bo juz sama sie w tym gubie :(
Zacytuje po czesci moja wypowiedz z gory:

najlepiej sie jest dowiedziec z pierwszej reki:

-urzad dla obcokrajowcow (Ausländeramt)
-urzad meldunkowy (Einwonermeldeamt)

najlepiej sie tam o wszystko dowiedziec, bo jak widzisz ludzie maja rozne informacje. poza tym niekiedy sa rozne zasady w zaleznosci od Land-u, w ktorym jestes.

>Wiec nie wiem czemu znajomi
>mojego faceta ktorzy mu pomagaja tam w tej chwili wprowadzaja go w
>blad??

Moze to nie doinformowani znajomi albo poprostu nie zyczliwi.
>Moj narzeczony wyjechal do Niemiec miesiac temu i probuje mnie tam sciagnac.

Poza tym Nikt cie nie musi nigdzie sciagac. Tak bylo w latach 80-tych Jestes obywatelem uni i mozesz w kazdej chwiwli spakowac walizke i pojechac do narzeczonego. A o meldnunek itd. itp. to musisz sie - juz jak wyzej wspomnialam - dowiedziec u zrodla
witam. w niemczech moze pani legalnie 3 msce przebywac. trzeba poprostu isc do rathaus, podac adres zamieszkania, dowod osobisty, jaka sie wiare wyznaje,kto jest vermiterem,i na ktorym pietrze sie mieszka. sprawa jest prosta. a po trzech mscach moze mozna(ale nie zawsze) otrzymac list z urzedu,w ktorym jest sie proszonym o przedstawienie dochodow,z czego sie pani utrzymuje itd. i wiecej nic. pozdr
witam i ja mam problem z meldunkiem i przeprowadzka
otoz probowalismy z mezem przeprowadzic sie do Niemiec ale jednak
okazalo sie to trudne mamy paszporty niemieckie i obywatelstwo tez ( ja z
dziecmi,maz nie ma)...z
mieszkaniem nie bylo problemu bo bysmy dostali od panstwa bylismy juz w
spoldzielni we Frankfurcie nie bylo problemu ale zeby dostac te mieszkanie
potrzebny nam jest juz meldunek na terenie niemiec inaczej nic nie zalatwimy i
to jest ten problem otoz jak mamy sie zameldowac jak nie mamy gdzie...
powiedzcie kochani jak to wygladalo u was? co mozemy zrobic?
ciagle to samo slyszymy kaza nam sie zameldowac
w jakims domu dla obcokrajowcow czy cos takiego..na to nie pojde z malymi
dziecmi....wiem ze by to nam ulatwilo i na krotki czas ale jakos nie moge sie
przemoc.... , a bez meldunku nie dadza nam mieszkania i tak ciagle w kolko
slyszymy to samo...
chcielismy sprobowac zycia w niemczech przeniesc sie na stale bo u nas coraz
gorzej z praca,wiem ze moze frankfurt to nie jest juz nic fajnego ale na
poczatek moze byc tu bo tu jest rodzina ktora narazie oferuje nam pomoc na
start...z jezykiem mamy problem...
myslimy tez o berlinie ..
na dzien dzisiejszy nie stac nas na wynejecie mieszkania od osob prywatnych,a
nie mam zadnego znajomego ktory moglby nas zameldowac u siebie...

nie wiem juz gdzie mamy sie udac gdzie pytac wiec moze wy cos pomozecie..
bylismy nawet u samego burmistrza,w urzedzie meldunkowym,urzedzie pracy i
wszedzie rozkladaja rece
niby jestem obywatelem niemiec a jest taki problem...

prosze o jakas porade,pomoc...
No wlasnie z meldunkiem jest problem, jezeli sie nei ma znajomych ani rodizny.
My mielismy taka sama sytuacje, jednak zameldowalismy sie jako bezdomni i 4 tygodnie spedzilismy w tzw. barakach , tak ej nazywalsimy, bylo to dla rodzin z dziecmi, cos jak u nas domki dla powodzian, 2 pokoje , mini kuchnia, prysznic toaleta, 4 lub 5 tygodni do zalatwienia wszytskich spraw i otrzymania mieszkania dalos ei wytrzymac, tym bardziej ze bylo to lato , .
Mozecie sie pzreciez tam zameldowac wszyscy, a mieszkac moze tylko jedno , reszta dojedzie pozniej, tyle ze takli sposob wchodzi w gre ejdynie w waklacje, bo jezeli zameldujesz dzieci to neistety maja obowiazek pojscia do szkoly.
jeszce jedno wchodzi w gre, meldunek w hotelu , ale to kosztowne, lub wynajecie mieszkania , chocby malego na 2 miesiace , ale to etz kosztowne, czesto potrzebna kaucja, a pozniej 3 miesieczny termin wypowiedzenia
a at rodzina o ktorej piszesz we Frankfurcie nei mzoe was zameldowac?
gieron wlasnie oni nie moga
mieszkaja w bloku i korzystaja ze socjalu pytali wurzedzie pracy i powiedzieli ze jak nas zamelduja to straca dodatki do mieszkania....

wiec to jest ten problem...
Jezeli macie obywatelstwo niemieckie to mozecie zrobic to w inny sposob.Maz moze jechac sam do Niemiec do pracy gdzie pracodawca zapewnia zakwaterowanie.Pracuje i zarabia na wynajecie mieszkania.Po kilku miesiacach pracy zalatwia na spokojnie mieszkanie-jako pracujacy nie bedzie mial z tym problemow.Potem przyjezdzacie do niego.Bo jak sie wszyscy zwalicie w ciemno to moze was to duzo nerwow kosztowac.I nie jedzcie do Berlina.
Witam tak moglby bo mial juz cos na oku ale potrzebne jest tam pozwolenie na prace a zeby takie dostac to potrzebny jest medunek i nie ma skad go wziasc...

i gdzie trzeba sie udac zeby takie pozwolenie dostac?? do jakiego urzedu?
i dlaczego odradzasz Berlin??
Pozwolenia na prace mu nie daja..bo rynek pracy zamkniety..jest tylko mozliwosc Gewerbe otworzyc,jak wszycy to robia teraz Polacy..lub pracodawca musialby potwierdzic ,ze potrzebuje go jako pracownika bo na jego miejsce innego nie ma to moze(ale to moze )by wydali..Co do Mieszkan takie wlasnie jak pisze Gieron wyzej dla bezdomnych to sa w Hannower jak i tez pewnie w Frankfurcie..moglibyscie sie tam zameldowac a dzieci mogly by w dzien u Twoich rodziny byc..Ja tez mieszkalam w Lagrze dla uchodzcow w brudzie z ruskimi(najwiekszy koszmar jaki w zyciu Mnie spotkal)duzo lez wylanych ,ale bylo warto..Choc moglam u mamy sie zameldowac..ale tam musialam bo papiery tam mi wyrabiali..
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 61
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe