kwalifikacje do nauczania języka

Temat przeniesiony do archwium.
Drodzy forumowicze.
Nie studiowałam germanistyki. Mam licencjat z pedagogiki. Mój niemiecki jest towarzysko - komunikatywny. Wiem, że przede mną sporo pracy aby był naprawdę dobry. Problem w tym, że brakuje mi motywacji, a raczej konkretnego planu jak go wykorzystać w praktyce. Znam osobę po psychologii, która w tej chwili zarabia na życie ucząc dzieci angielskiego metodą Helen Doron.
Czy język miemiecki też daje takie możliwości? Czy wiecie coś o jakichś kursach, które przygotowują do nauczania niemieckiego ale inne niz germanistyka, czy NKJO?
Hej,

By móc uczyć języka obcego w szkole musisz mieć skończony kurs pedagogiczny i w Twoim przypadku najlepiej jakiś certyfikat językowy na poziomie B2 chyba (poczytaj w ustawie ministra edukacji i sportu - tam sporo jest napisane o kwalifikacjach nauczycieli). Słyszałam o jakiś kursach dla nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego : Dydaktyka języka obcego czy coś takiego. Ten kierunek jest chyba jako podyplomowe w Poznaniu na Wyższej Szkole Języków Obcych i chyba też na UMK w Toruniu. Poszukaj, a coś znajdziesz:)
pomysl o tym, ze nawet jak bedziesz miala skonczony kurs jezykowy czy nawed KDS itp,to i tak w walce o prace w szkole przegrasz na starcie z nkjo lug uniwerkiem:(

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Studia językowe