Kurs językowy w Niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Jutro rozpoczynam kurs językowy w samych Niemczech. Boje się szczerze, bo język znam bardzo znikomo. A z tego co wiem będzie prowadzony tylko po Niemiecku. Jak będzie wyglądać nauka na takim kursie to nie wiem ;/. Może ktoś był w podobnej sytuacji i może coś powiedzieć na ten temat i o takiej nauce?
ja robilam taki kurs pare lat temu. Moja znajomosc jezyka w momencie rozpczecia kursu tez byla niewielka. Nie wiem w jakiej szkole robisz ten kurs, ale u mnie wygladalo to tak: Kurs podzielony byl na czesci - kazda trwala po 3 miesiace i konczyla sie egzaminem (egzamin skadal sie z 2 czesci: 1. pisanie ze sluchu i 2. test gramatyczny). Na zakonczenie kursu byl egzamin koncowy, po ktorego zdaniu otrzymalam certyfikat DSH (dzisiejszy odpowiednik TestDaF).
Zajecia prowadzone byly wylacznie w jezyku niemieckim. W mojej klasie bylli przewaznie mieszkancy Chin i 2 Polki. I chodz sama w to nie wierzylam, iz naucze sie w ciagu kilku miesiecy jezyka musze powiedziec, ze to na prawde funkcjonuje :-). Na pewno sobie poradzisz, nie masz sie o co martwic. Ze mna robila kurs pewna Chinka - na pierwszych zajeciach slowa po niemiecku nie umiala ... A dzisiaj? Nie tylko skonczyla kurs, ale jest absolwentka pedagogiki na tutejszym Uniwersytecie. Mnie rowniez kurs pomogl, bez problemow dostalam sie na studia, potem na Ausbildung. Powodzenia i daj znac jak sobie radzisz.
majks89 powiedz jeśli możesz jak wygląda taki kurs ? Czy obawy i strach były słuszne ?:)Czy to jest kurs trochę dłuższy czy kilka tygodni ? Jakie są koszty takiego kursu ? Gdzie się mieszka ? No i jakie są efekty nauki przede wszystkim :) itp. Będę wdzięczny za maksymalnie dużo informacji na ten temat
Pozdrawiam
Helo, czy ktoś z Was był na obozie języka niemieckiego? Almatur ma w ofercie kurs Standard Deutsch in Berlin, zastanawiam się czy tak spędzone wakacje na prawdę poduczają czy tylko relaksują.
najlepiej jest zawsze sie osobiscie przekonac i zebrac doswiadczenia a nie wypytywac na forach kazdy musi sam sprobowac a potem ocenic czy to bylo dobre czy zle

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego