Niemcy

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam takie pytanie, w czerwcu wyszlam za maz w polsce, od 3 lat pobieram pieniaedze na corke w de , bylam tam zameldowana i mam obywatelstwo, od lipca nie jestem juz zameldowana, chcielibysmy z mezem wyjechac na stale do de, i na poczatku skorzystac z zapomogi , i czy juz nie majac tam zameldowania moge starac sie o socjal (chodzi mi konkretnie o pomoge na mieszkanie itd ), i czy dostane tez jakis "socjal" na meza, ktory nie zna jezyka nie ma obywatelstwa/pochodzenia i nie ma mozliwosci isc do pracy ? Planuje isc na sprachkurs, ale wiadomo to trwa, ja jestem w ciazy , wiec tez mnie nikt do pracy nie przyjmie. Prosze o jakakolwiiek odpowiedz kogos znajacego sie na niemieckim prawie i z gory dziekuje
Zapytaj twojego moderatora.
Witam.
Poszukuję odpowiedzi, na jedno poniższe pytanie.
Mieszkam od 2 miesięcy w Hannoverze razem z żoną. Mamy mieszkanie i chcemy załatwić sobie socjal w job center. Oboje pracujemy i dostajemy na rekę 666,38 euro, czyli razem ok 1312 euro na rękę.
I takie pytanie: czy moja żona może się zwolnić z pracy jeszcze przed pójściem do job center?
Podkreślam, że oboje mamy umowę na pół roku, czyli do grudnia.
a dlaczego nie chcecie dalej pracowac
Chodzi o to, że do pracy daleko dojeżdzamy, czasami ponad 300km.
Ja mogę pracować, ale żona nie bardzo. Więc proszę o poradę.
no tak to nie ma sensu zameldujcie sie w wydziale zatrudnienia jako szukajacy pracy a tu napiszcie wymowienie dadza wam na pewno pieniazki na zycie i mieszkanie i poproscie o to zeby was skierowali na kurs jezykowy przy nastepniej umowie nie podpisujcie umowy z firmami ktore posrednicza tylko w konkretnych firmach jezeli beda was straszyc ze zabiora wam bezrobotne to nie bojcie sie to nieprawda mozecie odmowic im i juz czego wam nie wolno robic to jezeli wydzial zatrudnienia przysle wam jakas propozycje to musicie sie na ten termin stawic
zycze powodzenia nie bojcie sie niczego i nie dawajcie sie wykorzystywac firmom posredniczacym
Czyli przed załatwieniem job center możemy się zwolnić? My pracujemy u Niemca a nie u pośrednika.
Zależy nam na job center a zwłaszcza na języku. Co mamy zrobić?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Brak wkładu własnego