kto zdaje ZMP (goethe zertifikat)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

czy ktoś tu na forum zdaje ZMP (teraz Goethe Zertifikat) w lecie 2008 ?
Jeśli tak, to z czego się przygotowujecie ?
ja zdaje:) ucze sie z eM Abschlusskurs (ksiazka plus cw), Eine kleine Landeskunde... (gł zeby powtorzyc podstawowe slownictwo) i wczoraj zaczelam robic testy z Mit Erfolg zur Mittelstufe... :)
hej:)
słuchajcie mozna sie jeszcze zapisac na ten egzamin, bo chcialabym zdawac w sesji letniej. w jaki sposob mam to zrobic?
chcialabym sie dowiedziec czy jest jeszcze mozliwosc zeby sie zapisac na egzamin w sesji letniej? musze miec udokumentowana znajomosc niemieckiego czy wystarczy ze sie zapisze i zaplace?
macie moze jakies testy do egzaminu, itp:)? ja korzystam z podrecznika em neu, poza tym zamowilam sobie ksiazke z serii mit Erfolg...poza tym juz prawie minal mi semestr studiow, dlatego chcialabym zdac ten egzamin.
dzieki z gory;)
terminy, patrz: http://www.ceig.pl/egzaminy.html
a co do znajomości języka, to możesz nawet nie mieć pojęcia o jęzku niemieckim, ale jak zapłacisz i masz powyżej 16 lat, to możesz zdawać ;)
nie wiem czemu, ale m. in. Gdańska tam nie ma, więc patrz też: http://www.kknjo.univ.gda.pl/zertifikat/terminyegza.html w zależności, gdzie masz najbliżej
Dzięki wielkie;) najblizej w Wawie, bo tu studiuje ;)
a wiesz moze z czego sie najlepiej przygotowywac? masz moze jakies testy np. z poprzedniego roku:)?
ZMP zdawałem w maju, przygotowywałem się samemu z "Das Mittelstufenbuch", a jedyne testy jakie rozwiązywałem, to te z "Mit Erfolg zur Mittelstufenprüfung". Przyznam, że są one trochę łatwiejsze od tego, co przyszło mi pisać, ale to kwestia co najwyżej kilku punktów. Jak to się mówi: strach ma wielkie oczy, a sam egzamin nie jest przecież trudny i można śmiało rzec, że można do niego podejść po krótkiej, acz intensywnej powtórce ;)
Ja wlasnie sobie zamowilam ksiazke mir erfolg..., poza tym ucze sie z em neu, w sumie to chyba dobra ksiazka przygotowujaca do egzaminu:)
Mimo wszystko troche sie obawiam tego egzaminu, ale jednak sie zapisze, o ile nie bedzie mi kolidowalo z ewetualnym wyjazdem do niemiec:)
dzieki wielkie za pomoc;)
"Mit Erfolg..." powinno byc;)
nie ma się czego bać, zdasz na pewno, powodzenia! ;)
Bo ja zawsze sie boje :D
za powodzenie..NIE dziekuje;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa