Z ZD na KDS?CZy jest to możliwe?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej Leute! Mam pytanko! Mianowicie, mam za sobą ZD, chciałabym zdawać KDS, Czy w związku z tym, muszę zaliczać po kolei ZMP i te inne Zeby dojść do KDS Czy od razu mogę zapisać sie na kurs przygotowawczy na KDS Niech mi plizzz ktoś to wyjaśni.!!
Jestem od wielu lat samoukiem,do matury z tego języka przygotowywałam się sama (matura w kuratorium nie w macierzystej szkole)więc musiałąm sobie radzić sama i udało sie!:-) i zdałam! ustną na 5 pisemną na 4. w ogóle interesuje mnie wszystko co związane jest z krajami niemieckojęzycznymi.Poza tym czytam książki, gazety, bawię się w tłumaczenia dla znajomych etc. Korci mnie ten KDS, a nie wiem jakie są procedury zdawania tych egzaminów . Za pomoc Im Voraus - DANKE
MFG. - Ivet
nie musisz zdawac ZMP mozesz od razu kds, pomiedzy nimi jest jeszcze ZOP ktory daje wstep na viadrine
no nie wiem czy pomiedzy nimi bo uznaje sie ze Kds i zop sa na jednakowym poziomie a czy kolezanka juz studiuje na viadrinie czy sie o miejsce ubiega?
hejka. nie ubiegam sie na razie rozpoczynam we wrocku, ale slyszalam ze zop jest latwiejszy od kds ale trudniejszy od zmp wic chyba pomiedzy:)?
ZOP, KDS i GDS sa na tym samym poziomie C2, czyli najwyzszym i daja takie same uprawnienia.
Alles genauere über KDS/GDS kannst Du Dir unter: http://www.goethe.de/dll/prf/pba/gds/deindex.htm
Dort gehst Du auf Voraussetzungen, Prüfungsbestandteile, Infomaterial oder Ähnliches und erfährst alles, was Du brauchst. Dort sind sogar Prüfungsbeispiele gezeigt, so daß Du Dir anschauen kannst, was alles so kommen könnte.

Grüße
Lisa
Chcąc zdać egzamin z języka niemieckiego na wyższym poziomie (KDS, ZMP) nie musisz wcale posiadać dyplomu z języka o niższym poziomie. Możesz z biegu przyjść do odpowiedniej instytucji przeprowadzającej egzaminy i zdać - jeżeli czujesz się na siłach KDS. Powodzenia na egzaminie
Zdawałem wszystkie certyfikaty i dyplomy Goethe Institut- nawet nie próbuj zdawać KDS, bo możesz się załamać. Poducz się , rozwiązuj dużo ćwiczeń i przemyśl to. Nie chcę cię straszyć, jest to wyższa szkoła jazdy, gramatykę musisz mieć w małym paluszku łącznie z np. subiektywnym użyciem czasowników modalnych itd. należy przeczytać dwie lektóry, do których następnie piszesz wypracowanie , naprawde nie jest to łatwe, możesz mówić jak Niemiec, ale nie poradzisz sobie z gramą, lub dyktandem. ZOP jest poziomem trochę niższym od KDS, kolega nie ma pojęcia, kóry pisał że są one na tym samym poziomie. w ZOP nie musisz pisać na temat lektury tylko na konkretny temat. To prawda oba zaliczaja się do poziomu C2, jednakże dlaczego przy ubieganiu się na germanę , uznają tylko KDS? GDS - wykracza poza poziom C2. Po drugie KDS i GDS sprawdzane są przez Goethe Institut i Maximilians Uni. Nikt nei jest mi w stanie powiedzieć , że KDS jest łatwy i nie trzeba się do niego uczyć papa!
gdzies czytalem, ze GDS jest wyzej - jest to poziom D (ktorego nie ma w tej skali oficjalnie :P)
hej,nie wiem o czym wy tu piszecie ,ze ZOP jest na takim samym poziomie jak KDS.Co za bzdura!!!Robilam ostatnio certyfikat C1 teraz jestem na KDS i nie piszcie ludziom ze to jest ten sam poziom.Kolezanka zdawalam w tym semestrze GDS to jest dopiero wyzsza szkola jazdy,czytanie lektur Henrich-Heine i pisanie z nich wypracowania.Nie musisz robic wszstkich certyfikatow pokolei,GDS jest pierwszym,ktory moja kumpela zdaje.Ja sie tak nie odwazylam:)Zycze powodzenia!!!!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe