uprawnienia ZMP (napiszcie proszę!)

Temat przeniesiony do archwium.
napiszcie prosze jakie uprawnienia daje ZMP zdany na GUT.
Będę wdzięczna:)
dzięki,
papa
a.
Hej!
Po ZMP możesz uczyć w szkole, lecz dopiero po uprzednim przygotowaniu pedagogicznym (wystarczy kurs)
Egzamin ten nie daje jednak żadnych ulg przy starcie na filologię, jednakże w każdej pracy uznają Tobie ten dokument jako potwierdzenie umiejętności językowych. Pamiętaj jednak, iż jest on wystawiany czasowo, bodajże na 3 lata. Potem należałoby go powtórzyć, lub (co bardziej wskazane) zdać kolejny stopień.
Zyczę powodzenia!!!
gosia
hehehe :):)

czasowo? moglbym gdzies przeczytac o tym wiecej? Jakas strone polecasz?
Pierwsze słyszę że czasowo.
Myslalam, ze jest wazny bezterminowo???
pewnie, że bezterminowo, jeżeli nie masz inf. pewnych to nie wprowadzaj ludzi w błąd.
karolu, a czy ty wiesz to na 100%?Znasz może jakiś akt prawny, w którym jest to napisane?
Zdawałem wszystkie certyfikaty GI. Jestem pewny na 100%, no chyba że ktoś sie cofa w rozwoju, to musi go powtórzyć, żeby wiedza była adekwatna do zertyfikatu. Jest coś takiego jak Prüfungsordnung, gdzie opisane jest wszystko najważniejsze, związane z tym egz. ( warunki, struktura itd) Wszyskie zrertifikate des GI są ważne bezterminowo.
jesli chodzi o uczenie w szkole- to dotyczy to tylko klas I- III szkół podstawowych. Do tego naturalnie kurs. A swoją drogą, czy po ZMP wie się aż tak mało z tego niemieckiego, żeby móc uczyć tylko dzieci? Ja jestem trochę oburzona.
Ja tez pierwszy raz slysze zeby jakikolwiek certyfikat byl czasowy... i wybacz ale mi sie wydaje to kompletna glupota.... poza tym zeby uczyc w szkole od kilku lat trzeba miec skonczone studia i to z danej dziedziny ( wszystko jedno czy to jest jezyk czy biologia) + kurs pedagogiczny , poza tym ZMP zwalnia z ezaminow na studia w Niemczech i jest WSZEDZIE honorowany ( na 110 % ), uprawnia cie do nauczania jezyka niemieckiego TYLKO w prywatnych szkolach jezykowych i TYLKO dla poczatkujacych. POza tym ZMP zwalnia z egzaminow wstepnych na germanistyke w Niemczech dla obcokrajowcow wiec dziwi mnie dlaczego mialo by tak nie byc w Polsce.
a czy to jest pewne ze zwalania z egzaminow wsepnych na germanistyke w niemczech?????????
a czy to jest pewne ze zwalnia z egzaminow wstepnych na germanistyke w niemczech??????
Hallo, ZMP nie jest uznawany wszedzie, nawet na mojej glupeij FH rzadaja ZOP lub inne mu odpowiadajace papierki... hehehe ZMP zdalam po roku nauki z bardzo dobrym wynikiem i wiem, ze nie daje on wiele.pozdrawiam
nieprawda ze ZMP jest w Niemczech honorowany by isc na studia bez egzaminow, moze jakies 5 lat temu byl, ale teraz trzeba mien conajmniej ZOP, lub po prostu zdac DSH, wiem, bo sie sama informowalam, z reszta ZMP jest bardzo latwy i w cale nie wydaje mi sie by po nim mozna bez problemow studiowac, jezeli chodzi o poziom jezykowy. Robilam ZMP w Muenchen, wiec nie wprowadzajcie ludzi w blad takimi informacjami!!!!
a gdzie moge znalesc jakies przykladowe testy na ZMP
Na stronie Instytutu Goethego: http://www.goethe.de/dll/prf/pba/zmp/mat/web/deindex.htm
ZMP po roku nauki ? Bzury opowiadasz. Nikt kto kiedykolwiek uczyl sie niemieckiego ci nie uwierzy.
jasne,ze bzdury, po roku nauki jedynie wiedza moye sie nadawac na ZD, a nie ZMP, prosze bez fantazji.pa
słuchajcie,czy wie ktoś czy cieżkie są egzaminy na tłumacza? i wogóle gdzie sie zdaje?dzieki
Tu jest trochę informacji:
http://www.stp.org.pl/shwart.php?id=33

Pozdrawiam! ;-)
słuchajcie,czy ktoś może mi powiedzieć na co lepiej sie nastawić: czy na zdawanie kolejnych stopni jezykowych czy na nauke na germanistyce, co mi sie bedzie bardziej opłacało i czy wiedza jaką będę posiadała po zdanych egzaminach bedzie wyższa od tej która zdobędę jak skończe germanistyke,dzieki
certyfikaty dają Ci wiedzę językową, germanistyka o wiele więcej. Zależy co chcesz robić w przyszłości. Moim zdaniem lepiej wybrac konkretny kierunek i zrobić certyfikat językowy, który jest potwierdzeniem stopnia znajomości języka. Sama germanistyka to obecnie za mało, chyba że widzisz się w zawodzie nauczyciela. Za mało również na tłumacza bo uczysz się słownictwa ogólnego a nie specjalistycznego.
A ja mam pytanie: czy ZMP zdany na befriedigend coś w ogóle daje?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa