Małe pytanko!!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Mam takie małe pytanko do zorientowanych. Jeśli zrobie sobie ZMP i dzięki temu będe zwolniony z matury z niemieckiego na poziomie rozszerzonym. teoretycznie bede mial tam napisane "zwolniony" ale bedzie mi liczone jak 100% z poziomu rozszerzonego,wiec pytanie:czy nie beda podczas rekrutacji patrzec na to swiadectwo jakos gorzej nij jakbym faktycznie pisal te mature i napisal ja na 100%? wiem,ze moje pytanie glupio brzmi,ale wole miec pewnosc. z gory dzieki!
glupoty.

obecnie w swietle przepisow ministerstwa edukacji ZADEN certyfikat nie zwalnia z matury z jezyka obcego, jedynie tytul laureata w olimpiadzie przedmiotowej

wiem bo sam jestem tegorocznym maturzysta :]
ey dann warum mache ich das alles:(
:P
Pozwole przytoczyc sobie cytat z "ulotki", ktora dostalem od WSJO w Poznaniu na temat Miedzynarodowego egzaminu Instytutu Goethego ZMP:
"Zgodnie z rozporzadzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej osoby posiadajace dyplom Zentrale Mittelstufenprufung sa zwplnione z egzaminu dojrzalosci w zakresie rozszerzonym."
Co Wy na to?
http://www.menis.gov.pl/oswiata/nowa_matura/pytania_odpowiedzi.php


cytat:

"Czy certyfikaty językowe zwalniają z egzaminu maturalnego z języków obcych?

Żadne certyfikaty językowe nie zwalniają z egzaminu na maturze od 2005 roku."
u will get satisfaction :)
TOTALNE BZDURY PISZESZ!!! Żaden certyfikaat Cię nie zwolni z matury! Tylko dyplom laureata olimpiady.
w sumie to dobrze. wlasciwie powinni zlikwidowac przywilej nawet dla ludzi z olimpiady. jak sie jezyk zna to sie mature tak czy siak dobrze napisze. pewnie inaczej bym mowil jesli cos bym zdobyl w tym roku (w co raczej watpie) ;) punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa