cena egzaminu

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 75
jesli formalnosc to zdwaj DSH jest bezpłatny, ale uważalbym bo bywają na niektórych uniwersytetach cholernie trudne, a na innych latwe
oczywiscie swoj kierunek, czyli prawo. No i bylabym wowczas na 4 roku. Angielski juz znam (a tez nie mam zadnego papierka), wiec dogadalybym sie po angielsku, no i z niemieckim mysle, ze stoje niezle. A Ty co studiujesz we Frankfurcie? Tzn, jestes na erazmusie?
ja wyniki mialem po tygodniu niecalym, zdawalo nas kilka osob, ale na tym pozomie nigdy nie ma tlumow :) wiec idzie szybko
nie nie jestem na erazmusie
lukasz... no i jesli jeszcze jestes, to... polecilbys mi uniwerek we frankfurcie, bo znajomi polecaja mi giessen, no i nie wiem dlaczego?:)
rotfl no tlumow nie ma, wlasciwie to dosc ciezko bylo znalezc kurs do tego cholerstwa :]
sluchaj jesli chcesz po roku wrocic to polecam giessen mniej polakow mieszkasz w niemczech i nauczysz sie szybciej jezyka

natomiast jesli juz bylabys na 4 roku prawa polskieto to musialabys zrobic kilka egzaminnow z prawa niemieckiego i możesz uzyskać tytul Master of German and Polish Law
brzmi komicznie ale to całkiem interesująca perspektywa.
tego mastera to oczywiście mozna zrobic tylko na viadrinie czyli we fankfucie
no, tylko na rok, chce razem z mezem perfekcyjnie nauczyc sie drugiego jezyka, wiec pewnie wyjedziemy razem. Dzieki za informacje Lukasz!
no i pamietaj Lukasz, ze niemiecki to nie wszysto... mam nadzieje, ze wziales sie za jakies kolejne jezyki... szczegolnie, jesli studiujesz prawo (widze,ze wiesz cos na ten temat), wiec przypuszczam, ze tak. Jeszcze raz dzieki za info. Pewnie postaram sie o wyjazd do giessen:)
Prosze
no, meza zabierz ze soba koniecznie :)
no, bez meza ani rusz!:)
No no Łukasz się ujawnia. Ta chwila przejdzie do historii :)

Cześć.

Z tym piwem można też: bo sprecyzowanie rodzaju, nie położenia. Jak Hartmann von Aue, chociaż kam aus Aue.

A te przyimki chyba zaraźliwe, wczoraj miałam z tego Klausur. Przeszło na szczęście...

Frankfurt, Frankfurt... fajne miasto ???

Kolejne języki? :))) Jeśli hiszpański, to możemy zrobić tandem :)

A ja tam, roberciq, na kurs przygotowujący się nie wybieram. Schreiben ma mi kto sprawdzić, mówienia na kursie i tak na kursie się nie ćwiczy, więc... Szkoda czasu i atłasu.
ja mowic umiem, moge caly dzien przegadac, schreiben to tez ma mi kto sprawdzac (chociaz ostatnio cos Mokotowa nie widac:>) mi chodzi przede wszystkim o grame, z ktorej ciagle jestem matol :]
a propos hiszpanskiego niag ja w niemczech bede studiowal hiszpanski albo portugalski i to neiwykluczone ze jako hauptfach :D
niaq zyjesz !! a juz myslalem ze ze Cie ta "literaturna" zabiła
Eh ale pisałem CI o E111 wiec moze to w niemczech leczą")
Frankfurt dziura, wies z tramwajami
a propos Tandemów a tak przy okazji odpowiadajac miriam nie zapominam o innych językach. Znalzlem sobie Tandema do Rosyjskiego i chciałem z nia przejsc na polski strone i tu problem bo Rassija nie nalezy do ( jewrapejski sojuz ) i musze za to piwo vom Fass w "jewrach"płacic
pa russki ty toze goworisz?:> izwiestno russkij jazyk staniet ocien waznym w tiecienije sledujuscich liet, jescio wsie eto uwidjat :> ja sobirajus poslie okonczenija uniwiersiteta w giermanii piereselitsja w rossiju i tam sdielat bolszuju kar'jeru, wsie chotjat ujti na zapad, a ja choczu uwidiet wostocznyje strany :>
ROTFL wsiegda kogda nado pisat po-russki latinskimi bukwami ja sczitaju szto eto wygladit niemnozko stranno lol
dopiero poczatki, ale tandem zawsze sie przyda szczegolnie ze ladny :)

Verbalisierung Nomen -> Verb (Aktiv)
z. B. "Sie hoffen auf unsere Beteiligung an der Hilfsaktion. -> Sie hoffen darauf, dass wir uns an der Hilfsaktion beteiligen."
no, to dobrze wiedziec, ze frankfurt nad odra to dziura z tranwajami, Lukasz:) z pewnoscia tam nie zawitam:) rosyjski powiadasz:)? swietna sprawa? A jak tandemka-rosjanka? wiem, ze ogolnie rosjanie maja problemy z akcentem w niemieckim. Moj tandem z angielskiego byl wlochem i naprawde zabawnie mowil, nie moglam skupic sie na nauce, ale poszlo;)
akurat ona mowi dobrze i ma niezly akcent, ale mialem kiedys na kursie bialorusinke jak ona sie odzywala to ja ze smiechu umieralem, az mi glupio bylo, nie dosc ze wielka byla i glos meski miaja to jeszcze ten akcent
dzieki Lukasz:)

a Rosjanki sa naprawde przesliczne :) Dziewczyny z Kaliningradu ktore przyjechaly do Magdeburga - mamma mia! :) palce lizac:)
a obecna tandemka ladniutka?:):):) slowianska blondynka? :) to fajnie, bo moj wloch rozpraszal mnie podwojnie, raz uroda, a drugi zabawnym akcentem,ale w konsekwencji nauczylam sie angielskiego:) no i mam fajnego kumpla we wloszech:)
ja mialem kumpla ukrainca, ktory mieszkal w niemczech odkad skonczyl 12 lat, po niemiecku mowi swietnie, akcent mu troche zostal, ale to wrecz slodko wypadalo:)

zreszta co tu ukrywac, polacy tez maja akcent swoj.
ana toze z kaliningrada :) paliczki oblizesz powiadasz :)
tez tak mysle, akcent zawsze pozostaje:)
ej! a co ty wlasciwie chcesz od urody Polek?:) przeciez kazdy Ci powie, ze najladniejsze dziewczyny sa w Polsce!!! Nie, Lukasz?:)
miriamm Ciebie to lepiej, żeby maż rozpraszał :)
i oby jak najczesciej :)
ba kanieczno i bez nikakich
oczywiśćie miriamm naładniejsze sa Polki szczegolnie te spod Krakowa :)
ale Polki i tak sa najladniejsze:) dlaczego tego nie przyznasz:) swoja nacja, to swoja nacja... mnie i wloch nie przekonal:) a maz mnie rozprasza, gdy ja chce:):):)
a odnosnie jezykow, wzielam sie wlasnie za wloski i pewnie odwiedze swogo starego tandema:)
no ja o Polkach nic nie mowilem przeciez, wiadomo ze ladne. Ale Rosjanki tez niczego sobie, ot chocby taka Natalia Podolskaja :)

http://www.podolskaya.info/

a jak dziewczyna spiewa....:)
no, ja pochodze z mazur, wiec te z mazur sa najladniejsze...:) popraw sie lukassssszzzzzz:) a tu przyjechalam za mezem:)
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 75

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa