Do ZMP przygotowanie

Temat przeniesiony do archwium.
Z jakich materiałów przygotowywaliście się / przygotowujecie do zdawania ZMP? Moglibyście polecić mi jakieś dobre zestawy? Potrzebuję czegoś do nauki gramatyki (ale tylko takich trudniejszych zagadnień i przydatnych na ZMP, bo podręczników do gramatyki to ja mam już sporo, interesują mnie też bardzo wszelkie niuanse językowe), do nauki rozumienia ze słuchu, do nauki czytania ze zrozumieniem i ogólnie wszystkiego, co może się przydać na egzaminie. Oczywiście nie musi to wszystko być koniecznie zawarte w jednej książce / programie komputerowym (Nawet wolałbym mieć osobne książki do trenowania osobnej umiejętności). Na żaden kurs przygotowujący się nie wybieram, więc potrzebuję tylko tego, co nadaje się do nauki w domu. No i żeby to nadawało się do intensywnej nauki, bo wolnego czasu mam teraz sporo, a ZMP chciałbym zdawać już tak gdzieś za pół roku...
Chciałbym sobie załatwić również materiały związane z egzaminem tylko pośrednio. Mam już "Słownik Idiomów" Langenscheidta, ale nie wiem, co by się jeszcze mogło przydać... Sądzicie, że miałbym dużą korzyść z kupna słownika jednojęzycznego, czy byłaby to niepotrzebna strata pieniędzy? No i chciałbym móc na bieżąco śledzić swoje postępy w nauce, więc może znacie jakieś fachowe i niedrogie zbiory przykładowych testów ZMP?
Ja zdawalam ZMP 7 dni temu w Bremen i obecnie czekam na wyniki. Korzystalam z ksiazki "Unterwegs zur Vorbereitung auf die ZMP" (Langenscheidt). Ona zawiera typowe zadania do tego egz. Poza tym uczestniczylam w kursie przygotowujacym (40 €), na ktorym tez dostalismy przyklady na egz. Powodzenia.
Ja mam egzamin za 5 dni i strasznie sie boje...Przygotowywalam sie z przykladowych zadan i cwiczen z poprzednich lat,troche pouczylam sie idiomow,ale nie za duzo,wlasnie z gram.tez mam najwiekszy problem.Tak naprawde przy tym cwieczeniu z lukami,gdzie jest typowa gramat.nie wiesz na co trafisz i musisz pouczyc sie wszystkiego.Powodzenia
Jeżeli przygotowujecie się do certyfikatu, albo po prostu chcecie lepiej mówić p o niemiecku, napiszcie do mnie. Mam książki w formacie .pdf oraz nagrania np Auf neuen Wegen, Ubungsgrammatik fur Fortgeschrittene, Das Oberstufnebuch, Zmp Training itp.
[email]
poprosze o ksiazki na email [email]
dzieki
czesc, mozesz napisać dokładnie gdzie zdawałes, bo ja tez wlasnie jade do Bremy i chchciałbym zdawać ZMP, mozesz mi podac jakies wskazówki, na co mam zwrocic uwage? na pewno za kurs zapłaciłes tylko 40 euro?
pozdrawiam

Krzysiek
wybacz, dopiero teraz zauwazyłem, że jestes Płcią Piękną..
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa