Ile słów do ZMP??

Temat przeniesiony do archwium.
No cóż, to może jedno z pytań, na które nie da się udzielić odpowiedzić, niemniej jednak - zaryzykuję i zapytam ;)
Tak, wiem, że ilość słownictwa nie zawsze jest proporcjonalna do umiejętności językowych, że określona ilość słów nie daje jeszcze gwarancji zdania ZMP, że nie liczymy skrupulatnie wszystkich znanych słówek itp. - ale mniej więcej da się to określić, oszacować. Na pewno mieści się to w jakimś przedziale, a że nie bardzo się w tym orientuję - pytam Was.
Może wypowiedzą się ci, którzy już ten egzamin zdawali - jak bogate było wtedy ich słownictwo?
A więc jednak zero zainteresowania tematem?
Szkoda. Będę tu jednak zaglądać, może ktoś jeszcze odpowie...
8[tel]Unterrichtsstunden. tyle wiadomo:)
Ja zdawałem ÖSD MD (Austriacki odpowiednik ZMP).
Jeżeli chodzi o oszacowanie ilości słówek, to nie bardzo wyobrażam sobie, jak można to zrobić.
Ogólnie egzaminy na poziomie C1 (zarówno ZMP jak i ÖSD MD) wymagają znajomości słownictwa z "wyższej półki". Choć w przypadku egzaminu ustnego najważniejsze jest reagowanie, przeprowadzenie rozmowy w sposób płynny, naturalny.
Jeżeli chodzi o egzamin pisemny, to według Österreich Institut wystarczy 10 semestrów nauki, żeby myśleć o podchodzeniu to tegoż egzaminu (Cały czas odnoszę się do austriackiego). Najpewniej jednak zdawać Mittelstufe po 12 semestrach.
Ja podszedłem po 9 i też zdałem.
Nie żałuję, choć teraz pewnie bym się zastanowił.
Na egzaminie ustnym zdecydowanie odczułem brak tych 180 godzin lekcyjnych.
Można powiedzieć, że jakoś się prześlizgnąłem. ;)

Przy okazji proponuję zastanowienie się nad egzaminami ÖSD.
Z tego, co wiem, nie różnią się poziomem od niemieckich. Język również nie odbiega od ZMP. Dają takie same możliwości.
Ich główną zaletą jest chyba to, że są tańsze. ;)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego