ZD

Temat przeniesiony do archwium.
Ile godzin nauki wystarczy by pomyślnie zdać ten egzamin? Na co zwrócić większą uwagę: gramatyka czy słownictwo? I jak w ogóle wygląda cały ten egzamin, szczególnie pod względem trudności?
Wystarczy samodzielna, systematyczna nauka przez jakiś czas, czy lepiej zainwestować w kursy?
Egzamin ZD jest na poziomie B1.Sam zdawałem go w czerwcu 2007,zdałem na sehr gut.Przed egzaminem chodziłem na kurs przygotowawczy od września do pierwszych dni czerwca (egzamin był w drugiej połowie),przedtem był jeszcze egzamin próbny,tzw. Vortest.Moim zdaniem,najlepiej jest połączyć rozwiązywanie testów z nauką słownictwa (część ustna) no i oczywiście robić ćwiczenia leksykalno-gramatyczne z dobrych książek.Obowiązkowo polecam się zaopatrzyć w dobrą (ale to naprawdę dobrą,tu nie warto oszczędzać) gramatykę np.Dreyer Schmitt.Wprawdzie z tego co piszą na okładce jest przewidziany na poziom ZD/Mittelstufe,czyli niejako z "nadwyżką",ale wszystko jest tam kompleksowo rozpisane (Kup sobie póki co wersję polską,koniecznie z kluczem odp).Dość dobrze,imho gramatykę ma rozpisaną też St.Bęza.
Aha,byłbym zapomniał...
Jako uzupełnienie testów,staraj się też poszerzać materiał leksykalny korzystając z dobrych repetytoriów do matury,zarówno poziom podst jak i rozszerzenie.
Jeśli chodzi o dokładny przebieg Egzaminu,to jego opis znajdziesz we WSIP-owskiej książce z testami,na samym początku.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Peter5

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia