certyfikat?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy moze ktos mi powiedziec jedna rzecz? Jesli ucze sie w Niemczech, mam opanowane dobrze slownictwo, choc zapomnialam czesci gramatyki (ale tego da sie nauczyc), jaki certyfikat bylo by korzystnie zdac?
dodam ze w szkole mamy wszystkie przedmioty po niemiecku, korzystamy z niemieckich podrecznikow, czytamy niemieckie lektury i wszystko jest dla mnie latwe do zrozumienia. Jesli widze jakis tekst, nie tlumacze go na jezyk polski tylko automatycznie przestawiam sie na jezyk niemiecki i kojarze slowa z dana rzecza, ktora okreslaja, tak wiec nie mam potrzeby tlumaczenia ich na jezyk polski.


Co o tym myslicie?
ogolnie to ci zazdroszcze ze masz tak niemeicki opanowany!!!a najlepszy certyyfikat to jest DSH wiec go powinienies moim zdaniem zdac. ON troche kosztuje..musisz sprawdzic no ale jest najlepszy tylko musisz sie troche gramatyki poduczyc...powodzenia!!!
nie zgadzam sie wogole DSH jest tylko egzaminem dopuszczjącym na studia wiec jest Tobie całkowicie zbędny poniewaz jesli zdasz maturę w niemczech nie musisz zdawać DSH jest też cala masa egzaminow ktore zwalniaja z DSh a potwierdzaja znajomośc jezyka nie wiemy też czy wogole masz zamiar studiować :) Jesli władasz płynnie językiem to proponuję GDS ewentualnie ZOP ale tak naprawde to po co ci one?
masz moze gg Ezg???
wlasciwie to certyfikatu potrzebuje tylko po to, zeby byc zwolniona na polskiej maturze z jezyka niemieckiego, Jest to mozliwe z racji tego, ze bede zdawac stara mature. Wlasciwie zamierzam wybrac sie na filologie germanska w szczecinie. Nie mysle jak narazie o zdawaniu niemieckiej matury bo nie iwdze w tym sensu............ Bo po coz mi ona, skoro nie zamierzam studiowac w Niemczech? Tymczasem ceryfikat.... by sie przydal
zertyfikat zwalniajacy z matury (co dla ciebie bedzie tylko formalnoscia ) to ZD . Ale prosciej i taniej :) by bylo ci zdac mature hahhaa. Co do matury niemieckiej to nie zamykaj sobie takiej mozliwosci bo potem jak kiedys bedziesz chcial studiowac w Niemczech nie bedziesz musial zdawac ZD i DSH jak kazdy inny obcokrajowiec chcacy studiowac w Niemczech. Powodzenia i pozdrawiam !!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa