jak uczyc dzieci?

Temat przeniesiony do archwium.
Mam jedno male pytanie. Ma ktos moze pomysl w jaki sposob uczyc 10 - letnie dziecko niemieckiego, tak, aby nie bylo to dla niego zbyt nudne? Na co powinnam zwrocic uwage??o powinnam wymagac, a czego nie?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam
wg mnie nacisk na komunikacje a nie na gramatyke, duzo mowienia bo dzieci ciesza sie ze potrafia juz cos powiedziec w obcym jezyku (moga sie pochwalic:) no i uwielbiaja wszelkiego rodzaju zabawy i gry, moze to byc tylko element zabawy w dosc zwyczajnych cwiczeniach, wszystko zalezy od tego jak ty to przedstawisz. i jesli nie jest to jakies super genialne dziecko, to nie wymagaj takiego tempa nauki jaj od doroslego bo to niemozliwe. i one wszystko tak latwo zapominaja!!! :)))
aha, i duzo chwalic a nie krytykowac zeby dziecka nie zniechecic, bo nie bedzie lubic jezyka. my dorosli tez nie lubimy tego w czym jestesmy kiepscy, przynajmniej ja tak mam:) jak chodzilam na niemiecki i byl za wysoki poziom i nic nie umialam i nie rozumialam to zupelnie stracilam motywacje do nauki
dizekuje za odpowiedz :)

dziecko o ktorym mowie, jest bardzo utalentowane jezykowo, jednak tez bnardzo leniwe... I tutaj chyba tkwi caly problem.

A zna ktos moze jakies strony, gdzie moge znalezc materialy do nauki na poziomie podstawowym? Jakies teksty, piosenki, dialogi? Dzieki mojej znajomosci jezyka jestem w stanie takie napisac i czesto tez to robie. jednak mam na to nie za wiele czasu...........

Achca jeszcze jedno pytanie: dziewczynka jest w 2 klasie gimnazjum. Ucze ja niemieckiego, mmowie do niej, zadaje jej pytania itd. Jednak ona rozumie co do niej mowie, z tym ze, nie chce odpowiadac po niemiecku, tylko po polsku.Jak zmobilizowac ja do tego, zeby zaczela mowic po niemiecku?
Witaj...ja probuje uczyc 6 i 8 latka...zwykle to podstawy.....ale najszybciej chwytaja podczas śpiewania piosenek.Dotychczas korzystalam z Deutsch Junior.Szkam rowniez strony i piosenek dla dzieci do sciagnecia.....ale nie moge ich znalezc.Bede wdzieczna o pomoc.
Moim sposobem uczenia dzieci jest od jakiegos czasu bawienie sie z nimi w rozbego rodzaju zagadki, poczawszy od prostych pytan a skonczywszy na zagadkach wymagajacych nieco dluzszego zastanowienia sie. Zawsze przy okazji tegop cwiczenia mowie dziecku, aby przetlmaczylo mi pytanie, poniewaz po pierwsze uczy sie wtedy tlumaczyc i poznaje nowe slowka a po drugie latwij jest mu odpowiedziec na pytania. Zawsze po odgadnieciu popranej odpowiedzi jest bardzo zadowolone ze udalo mu sie rozwiazac takie trudne zadanie jezykowe.
Inna zabawa jest zapisywanie slow oraz zdan za pomoca kresek oznaczajacych litery np Das ist ein Haus: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _. Pod spodem podane sa wszystkie literki wystepujace w zdaniu. Zabawa ta w moim wykonaniu bazuje na tzw. zabawie w szubienice, poniewaz za kazda nie odgadnieta literke stawia sie kreske, az ostatecznie powstaje szubienica. Nie ma tez przeciwskazan, zeby dziecko zadawalo mi takie same zagadki literkowe, poniewaz wtedy uczy sie budowac zdania. Oczywiscie szubienice mozna zastapic jakims innym systemem punktowania.
Ostatnia zabawa o jakiej chcialam powiedziec polega na tym, ze nauczyciel mowi slowo a zadaniem ucznia jest powiedzenie kolejnego slowa zaczynajacego sie od litery, na ktora konczylo sie poprzednie slowo. np. N: Puppe, U: Eis. Warto tez zauwazyc ze mozna ograniczyc zakres uzywanych slow do np. slow odnosacych sie do danego pomieszczenia, np. kuchnia, lazienka itp. czy tez do innych rzeczy.


Pozdrawiam :)
P.S. tam byly odstepy miedzy kreskami ale jakos sie nie pokazaly :(
Moim sposobem sa obrazki - duzo obrazkow - unika sie wtedy mowienia po polsku. :) I jeszcze cos - tłumaczenie na jęz polski to nie jest dobra metoda, w jezyku obcym jest przeciez tak, ze aby cos zrozumiec nie trzeba znac kazdego słowa. Wazny jest cel komunikacyjny. Grammatik-Uebersetzungsmethode to relikt przeszlosci - 19 wiek!!!

Poza tym polecam Langenscheidta - ksiazki metodyczne gdzie znajdziesz prawie same materialy do kopiowania wierszyki piosenki zabawy - wszystko!!! Sa dostepne w bibliotekach/czytelniach Goethe institut gdzie kazdy moze sie zapisac. :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Zertifikat Deutsch

 »

Zertifikat Deutsch