zdecydowałem sie na ZD :)a wy?

Temat przeniesiony do archwium.
he po wieli dniach zdecydowałem sie na ZD.....mam 22 lata i studiuje ,i postanowiłem ze w ramach przypomnienia niemiecki musze zdac certyfika zd ..w liceum bardzo lubiałem ten jezyk i szkoda mi było go juz całkowicie zapomniec....w ramach przygotowan a egzamin w marcu- mam repetytorium bezy i ksiazke- fits furs ZD- od Hueber i ksiazeczki GRAMMATIK kein problem 1 23 ....czy to wystarczy?+ rozwiazuje testy a duzo ich w internecie.pozdrawiam wszystkich ;PPPPP
A mógłbyś podać w jakim mieście zdajesz egzamin i kiedy dokładnie, bo ja mieszkam w Kielcach a egzamin jest tu już w styczniu i raczej nie zdąże się przygotować. :)
ja zdaje we wrocławiu w marcu hhe....ej ale na to malo sie trzeba przygotowywac.....chyba.moze sie myle.....rozwiazywac testy trzeba...łaczyc obrazki nie?:)
mógłbyś podać jakieś stronki z testami z niemieckiego?
no wlasnie kto ma jeszcze jakies linki z testami do ZD
znalazłem w sieci test w html z dzwiękami do Hörverstehen. Ogólnie nie jest łatwo coś znaleźć, bo to co udostępnia instytu to przewaznie jeden i ten sam test.
dla chętnych prześlę [email]
Prosze przeslij mi materialy na zd od tego zalezy moja dalsza egzystencja Dzieki Ula
masz testy, Hörverstehen, Leseverstehen, Sprachbausteine und Brief...no trzeba się przyłozyć, bo zdać łatwo, ale co to za Zertifikat z oceną 4(czyli w pl-zaliczajacy)???:)
witajcie!! ja też po długich rozważaniach za i przeciw zdecydowałam się zdawać ZD. akurat złączy mi się to z obroną pracy mgr ale myślę, że sobie poradzę :o) obecnie jestem dobrej myśli. ja właśnie zaczęłam się przygotowywać do tego egzaminu. a przygotowuję się z książki "Mit Erfolg zum ZD" - Ubungsbuch autorstwa H. Eichheim i G. Storch, a także z repetytorium Bęzy oraz repetytorium tematyczno - leksykalnego część pierwsza. poza tym znalazłam kilka testów w necie, choć z nimi jest ciężko, bo się powtarzają. mam jeszcze jedną książkę "Fit fur ZD" - Tipps und Ubungen ale wydała mi się ona trudna i na razie ją odłożyłam. Jednak z pewnością będę do niej zaglądać. myślę, że z tymi pomocami spokojnie się przygotuję i zdam ZD. ja zdaję w Częstochowie, początkowo miałam zdawać w Łodzi, ale ktoś mi odradził ze względu na wisielczą i niemiłą atmosferę na egzaminie. pozdrawiam wszystkich serdecznie :o)
Jesli uczyles sie wczesniej tego jezyka itd., to imho powinienes sobie poradzic. Na pewno cwiczenie jest wskazane, zwlaszcza jesli zalezy Ci na ocenie. Ktos tu pisal ze 4 to "zaliczajacy" - no nie calkiem. 4 to raczej "gut", zas najlepsza ocena jaka mozna uzyskac jest "sehr gut" - daja ja za zdobycie ponad 90% punktow.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Zertifikat Deutsch