Jak Wam poszedł ZD ???

Temat przeniesiony do archwium.
No ja muszę się pochwalić, że zadałam na 95% i jestem ciekawa jak Wy oceniacie tez trudność egzaminu..
a ja mam 99,1(6)% to chyba nieźle... :)))))))))))))))
ja 98%. Ogólnie egzamin był prosty. Właściwie to jeżeli ktoś dobrze naposał HV to miał 99% szans na piątkę, bo reszta była banalna. Sprechen było całkiem przyjemne - komisja miła i przyjazna, a i łagodnie oceniali - głównie chodziło żeby mówić po niemiecku, rozumieć i reagować, o gramatykę się nie czepiali, a nawet jeżeli ktos słówek nie znał i towrzył jakieś nowe np. -uberschule (gimnazjum)- to nikt się nie czepiał, tylko uśmiechali się :)))) Szczerze mówiąc myślałem, że będzie trudniejszy...
tak ogólnie to myślę, że egzamin był prosty, chociaż niektórzy moi znajomi napisali tak sobie, jedn miał 2, a druga dziewczyna nie zdała, ale oni nigdy nie byli orłami z niemieckiego, więc jeśli ktoś sie całkiem dobrze uczy to nie powinien mieć z ZD żadnego problemu
A czy można już odbierać certyfikaty? Wydawało mi się, ze dopiero od 17, przez telefon powidzieli mi jedynie, że zdałam, a w sumie chciałabym wiedziec na co:) jesli ktos wie czy można już odebrac to bedę wdziećzna jak to napisze;)
pewnie zdawałaś tam gdzie ja :) bo mam takie same info. Nic a nic nie chcą powiedzieć i jak tak można, wszyscy już dawno wiedzą a my nie!!!
Hej Kasiu-Gratuluje zdania Egzaminu!znasz moze Panstwowa Szkole Zawodowa we Wloclawku-bo mysle na wybraniu sie tam na germanistyke ale nie wiem czy dam rade- niemiecku umnie tak srednio- teraz zdaje 23 egzamin B1-ZD- w niemczech bo jestem tu pol roku i robie taki kurs mialam przed nim dwa egzaminy ostani tez dobrze poszedl ale to A2 latwy mialam na 100 punktow 95 ale teraz sie boje tego B1-korzystamy z ksiazki Belina Platz 3 . najgorszze dla mnie jest Sprachbausteine Teil 3 i pisanie listu zalezy od tematu jaki dadza pisze do ciebie bo napisalas cos takiego ze jak tos sie uczyc i cos umnie to nie powinien sie bac ;) mam malego stresa- bardzo chcialabym go zda i miec ten papierek a potem isc do tej szkoly na studia i dac sobie rade tylko boje sie ze moge sobie nie poradzic ;) ale zobaczymy ;) niemiecki umnie tak srednio jakos leci ;) moj maz rowniez sie bedzie wybiral na studia germaistyke ale on to siedzi tu juz 14 lat i umie dobrze jezyk a ja pol na pol ;)
hej mozecie napisać co bylo na ustnym:) ja zdaje za tydzien i chcialabym wiedziec jakie sa mniej wiecej tematy. Z gory dziek za informacje pa
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa