szkoa dla polskiego dziecka w niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Wie ktos moze cos na temat tego do jakiej szkly moze isc dziecko w Niemczech jezeli wogole nie zna j. nimieckiego?
Zalezy od tego ile lat ma dziecko.Moja corka nie umiejac ani slowa po niem.(7 lat)zostala skierowana od razu do klasy niemieckiej.Zakladali,ze sobie poradzi,uczac sie pisac i czytac od poczatku.Ale syn mojej kolezanki(10 lat) zostal skierowany do klasy dla cudzoziemcow,gdzie przez rok,oprocz normalnych przedmiotow dzieci ucza sie jezyka.
a zna ktos moze takie szkoly w hannowerze? bo mi tu mowili ze takie dziecko idzie do opoznionych! a ona jest baaardzo zdolna i wolalabym wrocic do polski niz zaprzepascic jej zdolnosci!
DZIEKI ZA ODP: DZIEWCZYNKA MA / LAT
Ja słyszalam, że to zalezy od miasta w jaki sposob przydzielaja dzieci do szkoly, moja corka ma 10lat i powiedzieli, ze powinna isc teraz do 3 klasy czyli chodzilaby z 8 latkami :( bo tam dzieci ida rok predzej do szkoly niz w polsce. Tez mnie to martwi co praawda nie mieszkam w niemczech wlasnie z ego powodu ze obawiam sie o dziecko, nie wiem czy nie jest dla niej juz za pozno.
Amarika chcialabym sie od Ciebie dowiedziec troche w sprawie wyjazdu do niemiec, czy mozesz poac maila lub nr gg?
5[tel]moje gg
Temat przeniesiony do archwium.