Czy przyjmą mnie do niemieckiego Gymnasium?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Wyjeżdżam za rok do Niemiec razem z rodzicami i mam pytanie:
Za rok będę miał 18 lat i skończoną drugą klasę w liceum ogólnokształcącym, nie wiem do jakiej szkoły mam iść. Niemiecki znam średnio, ale nie rozumiałbym jakichś fachowych określeń np. na chemii. Ktoś tu na forum pisał, że najpierw polski uczeń dopóki nie będzie umiał niemieckiego nie będzie dostawał ocen z niemieckiego tylko z historii, chemii itd. ale przecież żeby dostać ocenę z chemii to muszę znać język niemiecki. Chcę zdać maturę, ale mam tylko rok czasu, a musiałbym ją zdawać po niemiecku, więc może lepiej byłoby jakiś rok czy dwa dłużej się uczyć w niemieckiej szkole, a potem dopiero zdać maturę. Czy ktoś się orientuje czy niemieckie Gymnasium by mnie przyjeło? Bo szkoła dla obcokrajowców nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem. Bardzo prosze o pomoc!
Drogi Kolego
Jezeli zostal Ci rok do matury w Polsce to blagam Cie zostan tam.
Watpie zeby Cie przyjeli, bo jak sam mowisz nie poradzisz sobie, zwlaszcza co do matury niemieckiej. Jestem w 10. klasie w niemieckiej szkole, rownoczesnie uczeszczam do Polskiej Szkoly przy ambasadzie, gdzie jestem w 1. LO. Teraz musze kombinowac, bo jestem w Gesamtschule, musze zdac MSA, miec 112 punktow na swiadectwie, zeby dostac sie do -liceum-, gdzie musze uczyc sie jeszcze 3 lata. (mam 17 lat), z tego co wiem, mature zdaje sie ciezko. Kombinuje powrot do Polski , zeby zdac mature.
Takie moje zdanie
Hej, też planuję dać 12-latka do niemieckiej szkoły,ale za mało posiadam info na ten temat. zainteresowała mnie ta polska szkoła przy Ambasadzie. Napisz coś więcej na ten temat, czy jest ona nieodpłatna.Może tez wiesz, albo masz znajomych którzy podpowiedzą jakie kroki poczynić aby dziecko zapisac do szkoły w Niemczech

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie