praca i mieszkanie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, jstem w Monachium,chcialabym moc tu pracowac, ale nie wiem jak znalezc prace, jak dlugo moge pracowac, wiadomo chodzi o normalna legalna prace, chce tu studiowac i mam malo czasu bo moze sie okazac ze 14 nie bede miala mozliwosci pozostania tu bez znalezienia pracy i mieszkania, prosze pomozciwe gdzie moge sie zglosic i jkaich formalnosci musze dopelnic.. dziekuje za wszelka pomoc :)
czesc, ja nic nigdy nie wypelnialam. poszlam sie najpier zameldowac ( jezeli nie masz pracy to nie dostaniesz swojego mieszkania ale mozesz poszukac WG ) i pozniej odebralam Lohnsteuerkarte. a jak juz ta karte masz to mozesz legalnie pracowac
jak juz gdzies kiedys pisalam potrzebujesz zezwolenia na prace,no chyba ze masz niemiecki paszport,albo jestes inzynierem:) zeby dostac zezwolenie musisz najpierw znales pracodawce,ktory wypelni dla ciebie odpowiedni papierek,do pobrania w urzedzie pracy, no i potem z tym papierkiem i ze wstepna umowa pracy(nie musi byc podpisana) idziesz sobie do urzedu pracy w Monachium ( obys nie trafila na tego "milego "pana co ja) i po ok 4 tygodniach dostaniesz odp. listwona czy mozesz pracowac czy nie...aha jesli jestes w DE zameldowana krocej jak 3 miesiace to szanse masz nikle..aha i nie wierz w takie hity zejak odbierzesz Lohnsteuerkarte to mozesz pracowac legalnie, owszem mozesz puki urzad sie nie pokapuje a wtedy nie tylko ty ale i firma bedzie miala problemy
Poza tym piszsze cos o studiach - wiec jestes studenka, czy chcesz nia byc?
Jezeli jestes studenka, to sprawa sie ulatwi, jezeli chodzi o pozwolenie na prace i mieszkanie. Dowiedz sie wszystkiego na uni i w urzedzie dla obcokrajowcow. I tez ci radze nie wierzyc w zadne bajki typu: aby moc pracoac potrzebujesz tylko Lohnsteuerkarte.
Wlasnie studia chce zaczac w przyszlym roku, teraz mam okazje byc w niemczech i chcialabym szybko cos zlatwic, ale z tego co widze to trwa... Bo teraz mm chwilowa prace, zmieniam znajoma przy oopiece nad starszym czlowiekiem, ona moze wrocic kiedykolwiek, tzn mialam byc do konca roku a ona teraz mowi ze pieniedzy potrzebuje i moze bedzie kolo 14 listopada.. a ja chcialabym po porstu tu dluzej zostac, a nie jezdzic caly czas tam i z powrotem. Czyli najlatwiej isc d urzedu dla obcokrajowcow, czy najpierw poszkac pracy.. Dziekuje za odpowiedzi. A co to jest za karta o ktorej piszecie??