Freizügigkeitsbescheinigung

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc!Mam pytanko dotyczace freizügigkeitsbescheinigung.Jestem zameldowana w Niemczech 2 lata,w lutym urodzilam coreczke,ktora otrzymala niemieckie obywatelstwo,kilka dni temu otrzymalam list,ze dopoki nie dostarcze freizügigkeitsbescheinigung nie bedziemy otrzymywac Elterngeld,teraz chce to zalatwiac,zaznacze,ze nie mam Krankenversicherung,a czytalam,ze jest potrzebne.A moje pytanie to czy jezeli moje dziecko ma obywatelstwo niemieckie bez problemow otrzymam ten papier?Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Hej Samirka :)
* Jezeli juz raz mialas Freizügigkeitsbescheinigung ( a sie np. przeprowadzilas) to idziesz poprostu do meldunkowego i mowisz ze chcesz ten duperelek.

* Jezeli nigdy nie mialas Freizügigkeitsbescheinigung to idziesz tez do meldunkowego, pokazujesz tej babce co sie tym zajmuje swistek ze jestes zameldowana , Arbeitserlaubnis i paszport( zawsze wola paszport). Takim oto sposobem masz w rece Freizügigkeitsbescheinigung.
hej wam ja jestem kilka miesiecy juz po slubie z niemcem mam juz pozwolenie na prace ale kazda mi zrobic tez ten freizüzigkeitsbescheinigung i oto dokumenty jakei sa wymagane (dostalam liste z urzedu):
-paszport(jesli jestes zona niemca to jego paszport tez)
-2 zdjecia
-zameldowanie,
-umowa najmu ,wielkosc czynszu i innych oplat
-ile zarabiasz (jesli zarabiasz lub maz) jesli nie to ile masz bezrobotnego,dodatku na mieszkanie ,renty itd
-wyciag z konta ostatnie 3 miesiace (to jak bys nie pracowala)
-umowa o prace
-kurs(jesli musisz robic jesli otrzymujesz socjal a nie umiesz jezyka to masz obowiazek chodzenia na kurs)
-akt urodzenia( raczej zadko go chca ale wypisany tez jest)
-ubezpieczenie
te informacjie dostalam w urzedzie dzial dla obcokrajowcow ,jesli nie masz ubezpieczenia w de to nie wyrobia ci tego dokumentu musisz wykupic prywatne kosztuje minimum 150 eur miesiecznie pozdrawiam
u mnie wystarczylo pokazac dowod wraz z wypelnionym formularzem plus 1 zdjecie, no i zaswiadczyc kto utrzymuje rodzine tzn z czego zyjemy. Normalnie zdziwilam sie na te wszystkie pkt ktore wymienilas , ale wszystko mozliwe bo co land, miasto to inaczej ze az mozna czegos dostac. pozdrawiam
Jak po raz pierwszy dostalam Freizügigkeitsbescheinigung (wtedy bylam au-pair) to nie pamietam czy musialam pokazywacubezpieczenie (ale bylam ubezpieczona).

Przed 3ma miesiacami poszlam znowu po ten papierek (bo zmienilam miejsce zamieszkania, wiec potrzebowalam z aktualnym adresem) to musialam miec tylko paszport, wypelniony formularz (o zdjeciu nic nie pamietam) i Arbeitserlaubnis(bez tego sie nie da zalatwic), ubezpieczeni9a nie mialam!!
wszedzie cos innego chca, ja dostalam taka liste i takie dokumenty musze im dostarczyc mieszkam w baden württemberg a dokladnie w mannheim
Z calego serca dziekuje za odpowiedzi!
A to u mnie bedzie pewnie problem,bo ja nie mam Arbeitserlaubnis,jestem tylko tu zameldowana u narzeczonego i jak juz pisalam mam coreczke obywatelstwa niemieckiego,ale jak wyrabialismy malej paszport w Bürgeramt czy jakos tam,facetka dala mi formularz do wypelnienia : Aufenthaltsanzeige gemäß §5 FreizügG/EU i powiedziala,ze zdjecia nie sa potrzebne,ze mam go wypelnic i moge w tym wlasnie Bürgeramt oddac a oni przesla do Auslenderbehörde.
Kurcze juz nic z tego nie rozumiem,to nie trzeba tego zalatwiac osobiscie???A zalatwial ktos moze to w Gelsenkirchen?
ten formularz Aufenthaltsanzeige gemäß §5 FreizügG/EU rowniez dostalam w Rathaus, jednak musialam miec tez foto ktore musialam tam wkleic no i ksero dowodu lub paszportu. A co do Arbeitserlaubnis czyli pozwolenie na prace chcieli tylko od mojego meza, bo ja wowczas nie pracowalam i bylam na jego utrzymaniu, czyli w Twoim przypadku musisz wziasc od Twojego narzeczonego. Pozwolenia na prace i tak przed slubem nie dostaniesz. Po skompletowaniu oddalam wszystko do Rathausu a oni wyslali to dalej, tak jak napisalas, i po jakis czasie dostalam poczte. Poprostu zrob tak jak Ci powiedziano w urzedzie.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego