Jakie dokumenty muszę przetłumaczyć??

Temat przeniesiony do archwium.
hej! mam pytanko jakie muszę miec dokumenty aby sie zameldować z dzieckiem w niemczech i mieć prawo do mieszkania i zasiłku na poczatek?Jestem po rozwodzie mam 23 lata,ojciec ma pozbawione prawa rodzicielskie.Będe wdzieczna za odpowiedz...buzka
do pracy a nie na zasilek, takich zasilkowcow to juz za duzo tu mamy
dzięki ale takich uwag niepotrzebuje,a ty niby skad pochodzisz ze piszesz "tu mamy"troche poszanowania do samego siebie.
No co Ty? Dlaczego mialabys miec jakies prawa do zasilku w obcym kraju? Jesli masz niemieckie obywatelstwo to zero problemu, idziesz do urzedu meldunkowego, meldujesz sie za okazaniem dowodu, potem idziesz do urzedu pracy, mowisz ze nie masz pracy ani z czego zyc i ze masz dziecko i dostaniesz wtedy zasilek. Zadne dokumenty oprocz aktu urodzenia dziecka i dodowdu Ci niepotrzebne. Jesli nie masz niemeickiego obywatelstwa to tak jak mowie, skad wogole ten pomysl, ze w obcym kraju cos Ci przysluguje? Jako obcokrajowiec, zeby sie zameldowac to musisz juz miec mieszkanie, srodki do zycia i ubezpieczenie zdrowotne. Dopiero jak to masz to Cie wogole zamelduja. Zasilek mozesz dostac tylko wtedy jesli w Niemczech pracowalas i placilas skladki na ubezpieczenie socjalne.
Dzięki za informacje...Tak mam pochodzenie,wiec myslisz ze niebedzie tak źle?Mam tam babcie ale chciałabym miec swoje mieszkanie czy to jest mozliwe ze mi je przyznaja?Co do pracy to musiałabym najpierw isc na kurs jezyka bo z tym cieżko u mnie.Martwie sie tez o dziecko czy mu psychika niesiadzie,,,jak myslicie ciezko bedzie z jezykiem? jak długo trwa żeby przyznali mi zasiłek?
nie wiem czemu wszyscy uwazaj ze w niemczech nic sie nie dostanie bo sie nie ma obywatelstwa,moze nie dostaniesz zasilkow ale ja jako samotna matka nie majaca obywatelstwa dostaje kindergeld nie musze placic za przedszkole a moja zostawiam do 16 bo bede chodzic na kurs jezyka ale jestem w trakcie zalatwianai i tez nie bedzie mnie to duzo kosztowac do 40 euro na miesiac.jestesmy w uni i wszystko jest latwiej zalatwic wszysko bezproblemowo najlepiej sie samemu isc spytac bo wszystko sie ciagle zmienia i zalezy tez od landu gdzie sie mieszka.wiec kiasiu ty majac obywatelstwo bardzo duzo ci sei nalezy nie musisz sie martwic i nie sluchaj osob ktore same kiedys z tego korzystaly a teraz takimi gardza i na nich najezdzaja pozdrawiam
Jakbyś przeczytała dokładnie to co piszę to byś wywnioskowała, że chodzi mi o to, że obcokrajowcy mają prawo do zasiłków jeśli pracowali w Niemczech, bo jeśli nie to nie mają do niczego żadnego prawa. A Niemcy tak, nawet jak nigdy nie pracowali, dlatego to jest właśnie bardzo ważne czy ma niemieckie obywatelstwo czy nie i nie pisz bzdur, że to nieważne jakie ma się obywatelstwo. A to, że jesteśmy w Unii nic nie znaczy. Magiczne słowo Unia nic tutaj nie pomaga. Przeczytaj sobie prawo unijne i jego przekładnie niemiecką. Tam jest napisane, że wolność osiedlania się to mają PRACOWNICY, a nie każdy kto chce. Więc jak jesteś pracownikiem to korzystasz z wolności osiedlania się i zasiłków. Jeśli nie jesteś pracownikiem ani studentem, to musiz udowodnić że masz ubezpieczenie zdrowotne i z czego żyć. A to, że tego czasem nie sprawdzają to dobra wola urzędników i nic więcej.
Temat przeniesiony do archwium.