zycie praca nauka

Temat przeniesiony do archwium.
marika42 19 Lip 2008, 23:22 odpowiedz Zgłoś wpis do usunięcia
Jestem mama piatki dzieci w tym czworo mam na utrzymaniu zamieszkac w Niemczech na stale chcialabym z trojka. Chcialabym aby tam chodzily do szkoly. Najlepiej gdyby to byla miejscowosc kolo Szczecina. Moi drodzy mam juz dosc wydzierania kazdej zlotowki od naszego panstwa na dzieci ,ja wiem ze to wstyd powolac dzieci na swiat i nie umiec zapewnic im odpowiedniego poziomu zycia, ale nie przypuszczalam ze bede musiala robic to sama .Jestem u kresu wytrzymalosci psychicznej i musze cos zmienic w tym zyciu. Jest to prawda ze zamieszkujac w Niemczech z dziecmi ,dzieki zasilkom mieszka sie prawie za darmo na reszte zarobie gdyz zawsze bylam osoba pracowita a umiejetnosc szycia daje mi mozliwosc dorobienia zawsze paru zlotych czy euro. Jezyk znam komunikatywnie dzieci b.slabo a rzeklabym wcale. Prosze nie krytykujcie mnie,a kto moze niech podzieli sie drogocennymi wskazowkami naprawde zycie w Polsce samej z dziecmi mnie przytlacza. Podaje meila [email] . Z gory dziekuje
czy ktos zna odpowiedz na moje pytania?
najprawdopodobniej nikt nie zna odpowiedzi, ale czekaj cierpliwie i przypominaj sie - moze ktos mieszkajacy w Niemczech Ci doradzi
A jezeli nikt nie odpowie???

Nie czekaj i nie trac czasu. Szukaj odpowiedzi na swoje pytania u zrodla, tzn. w urzedach niemieckich w miescie, w ktorym chcesz zamieszkac. Czesto ludzie maja tutaj nieaktualne informacjie a wiele rzeczy jest tez innych w zaleznosci od landu, w ktorym sie jest. Wiec zwroc sie do "Arbeitsamt" i "Einwohnermeldeamt".

Pytanie podstawowe, ktore zapewne padnie bedzie, czy masz obywatelstwo nienieckie? Jezeli odpowiedz brzmi nie, musisz zapewne zwrccic sie tez do "Ausländeramt".

Nie chcesz od panstwa polskiego brac wiecej pieniedzy na dzieci, a czy zdajesz sobie sprawe, ze byc moze bedziesz to samo robic w Niemczech?
Dziekuje za te kilka slow a co do tego ze bede brala pieniazki od Niemcow, bede ale mam w nosie bo tam przynajmniej sa to pieniadze za ktore mozna cos dzieciom kupic a u nas nie dosc ze jest to cale 43 zl to na ksero dokumentow ktore trzeba doniesc wydaje sie piataka
Marika, auch wenn Du 42 bist: Die Geisteshaltung, die in Deinem Denken steckt, ist grenzenlos unverschämt.

Sorry, zebralo mi sie...
a ja doskonale rozumiem tą kobiete _ma 4 dzieci, myslicie ze łatwo jest utrzymac 4 dzieci, zobaczcie jakie są koszta jak trzeba choc jedno dziecko puscic do szkoły a co dopiero4. kobieto masz racje jedz tam i niech dzieci ida tam do szkoły, moze one beda miały lepsza przyszłosc i nie bede sie tak jak ty meczyły ...walcz o swoje i nie poddawaj sie, dasz rade !
Po przeczytaniu ostatniego wpisu też nie mogłam się opanować, żeby tu czegoś nie napisać, sorry.
Ja zgadzam się z osobą o nicku "nickt". Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce.. Nie wydaje mi się, żeby pisanie tutaj podobnych postów (mam na myśli Marikę) miało sens. Jakiej porady mają udzielić Ci forumowicze? Trzeba się zastanowić czego się tak naprawdę od życia oczekuje, domyślam się, że chodzi Ci o dzieci i że "czepiasz" się każdej szansy, żeby im pomóc. To jest zrozumiałe...
"Prosze nie krytykujcie mnie,a kto moze niech podzieli sie drogocennymi wskazowkami naprawde zycie w Polsce samej z dziecmi mnie przytlacza." A w Niemczech sytuacja radykalnie się zmieni? Czy Niemcy to kraj mlekiem i miodem płynący?
Z góry przepraszam za następne zdanie, ale wydaje mi się, że jeśli ktoś ma w swojej ojczyźnie problemy, to będzie miał je też gdziekolwiek indziej na świecie. To są moje takie luźne uwagi, nie znam Twojej sytuacji i nie chciałabym się do niej też odnosić, bo to nie jest odpowiednie miejsce do tego.

asienka02: "kobieto masz racje jedz tam i niech dzieci ida tam do szkoły, moze one beda miały lepsza przyszłosc i nie bede sie tak jak ty meczyły"
Co oznacza dla Ciebie "lepsza przyszłość"? i czy wyjazd za granicę rozwiązuje wszystkie problemy?

"Bez odbioru"
Pozdrawiam
pozwól ze ja twojej wypowiedzi nie skomentuje...........
nie musisz komentowac ale ma racje,wszyscy chca zaczynac od socjalu
Po pierwsze masz obywatelstwo neimieckie lub ojcem dzieci jest niemiec? Jesli nie nic ci sie nie nalezy.Czy Polska utrzymuje ukraincow ktory chca sobie u nas mieszkac NIE!! i niemcy tez nie beda Ciebie i Twoich dzieci utrzymywac jesli nie masz obywatelstwa lub Twoje dzieci i jak nigdy tam nie pracowalas legalnie!!.
jak bedziesz mial 42 lata i dzieci na utrzymaniu tez bedziesz szukal lepszej furtki ,nie bedziesz uwazal ze wszystko skonczone. Jeszcze jedno zauwaz ze krytyczne uwagi pod moim adresem sa tylko od mezczyzn.Faceci to (nie bede uzywac brzydkich slow)nieodpowiedzialni osobnicy ktorzy uwazaja ze miec dzieci to placic marne pare groszy i koniec przynajmniej ja mialam takie szczescie,fakt jest taki ze dalam sobie,tak ale nie podejrzewalam ze to zostanie na mojej glowie tylko ,WIERZYLAM a teraz sama musze walczyc o lepsze jutro.To nie znaczy ze moje dzieci chodza glodne lub bose,nie leze tez pijana bo zycie mnie przytlacza,zakasam rekawy i zapiepszam ale coz z tego,kiedy zarobki trzeciego swiata,a wydatki europejskie, temu co mamusia z tatusiem lepszy start zapewnili nigdy nie zrozumie(wkurzylam sie)
Nun ja, dann hat Minderit wirklich das Geschlecht gewechselt... :-)))

Aber eigentlich: no comment.
Jak czytam te wszystkie wypowiedzi zlosliwe to robi mi sie nie dobrze.Przeciez jestesmy w EU i kazdy ma prawo w Niemczech pracowac,dlaczego odrazu wysylacie ta kobiete na socjal przeciez ona nic takiego nie pisala,wspominala tylko o rodzinnym a jezeli bedzie pracowala legalnie to kazdemu te pieniadze sie naleza bez laski.Zycze pani powodzenia tutaj w Niemczech naprawde latwiej sie zyje.Pozdrawiam.
Złośliwe? :) złośliwość zaobserwowałam u jednej osoby, ale ta odmówiła komentarza, reszta była w miarę obiektywna :)
Niebobrze, że się tak od razu denerwujesz, my też tej pani życzymy dobrze :-)
... tak jak i Tobie :)

Pozdrowienia dla wszystkich żyjących u naszych zachodnich sąsiadów
widać , że jesteś bardzo zdesperowana, ale to zrozumiałe, utzrymac 3 -4 dzieci nie jest łatwo, może Ci się poszczęści i znajdziesz pracę, ale to z pewnością niełatwe, trzymam kciuki i nie poddawaj się, nie zwracaj uwagi na wypowiedzi nic nie wnoszące do poprawy Twojej sytuacji ...... Jesteś jeszcze młoda, dasz radę. Znam kobietę która w wieku 51 lat wyjechała do USA i pomagała stamtąd swoim dorastającym dzieciom. Udało się im wszystkim i dzieciom i matce. Ale dzieci były już dorosłe.Ü
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Nauka języka