proszę o pomoc !!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mam pary pytan na temat socjalu w niemczech.Mieszkam tu 4 miesiace ze moja dziewczynom.Mamy swoje mieszkanie i pracujemy we lajdfirnie.pracujemy w tej lajdfirmie 4 miesiace i jest corazto gorzej pracujemy po 12 godzin dotego jeszcze w soboty i zarabiamy ok.700euro.Chemy zmienic prace ale narazie nie umiem zabardzo niemieckiego,i myslalem zeby sie zwolnic i isc na socjal wtedy zostane skierowany na szprachkurs za ktury podobno bede mial placic.ale słyszalem ze jesli sie sam zwolnie to nie dostane socjalnego.Podobno musze zostac zwolniony z pracy wtedy mam szanse na socjalny prosze o pomoc jak to wyglada.co mam poprostu zrobic w tej sytuacji,ile dostane tego socjalu co ze tym szprach kursem i pracom .
700 euro.. no faktycznie tragedia. Ja bym na twoim miejscu poszukał jednak jakiejś pracy, zależy oczywiście jaka jest twoja "znajomość" niemieckiego, ale chyba rozumiesz przynajmniej co do ciebie mówią?
troche cierzko z moim poziomemjezyka szukac innej pracy.a co do mojej wyplaty 700euro niejest to malo ale niejest to za durzo a szczegulnie przy takich godzinach pracy ilez morzna
poziom niemieckiego?

Trochę ciężko z moim poziomem języka szukać innej pracy. A co do mojej wypłaty 700 euro nie jest to mało ale nie jest to za dużo a szczególnie przy takich godzinach pracy ileż można.

(chyba)
Mokotow, nie chcę kopać leżącego, więc nie wspominam o "poziomie niemieckiego" :)
jak macie tak odpowiadac , nie odpowiadajcie wcale. prosilem o pomoc ale widze ze nie macie zielonego pojecia
Pomoc??? Jak isc na socjalny???
Odpowiedziałem ci poważnie, że powinieneś sobie poszukać lepiej jakiejś innej pracy, niz iść na socjal. 700 euro to jest naprawdę bardzo, bardzo mało, pięć lat temu zarabiałem prawie 1500. Płacę 600 za mieszkanie, 300 na jedzenie, kilkaset auto, extra, usw.. w Polsce więcej można zarobić. Jeśli chcesz tutaj być kims, to ucz się języka a jeśli jestes naprawde dobry, to i ztwoją znajomościa języka powinieneś znalezc coś lepszego. (mam przynajmniej takie wrażenie, ale chyba mieszkam w niewłaściwej części Niemiec..) a socjal pewnie jak cie wywalą z pracy to dostaniesz :) o to ci chodziło?
o to mi wlasnie chodzilo z socjalem, jak to wyglada jak wyrzuca mnie z pracy i jak sie sam zwolnie i nie bede mial innej pracy? bo slyszalem ze nie dostane zadnego socjalu.
MOKOTOWY widze ze jesteś strasznie tępy.
Nie chcę ci doradzać, bo sam nigdy tego nie przerabiałem, ale z tego co wiem, to oczywście musisz posiadać prawo pobytu, pozwolenie na pracę, płacić podatki, ubezpieczenie.. biurokracja jest dość szczegółowa, zanim dostaniesz sozial ustala się, czy należy ci sie jakaś pomoc. Po czterech miesiącach pobytu, nie wiem.. Trzeba by najlepiej spytać w Arbeitsamt..

A w zasadzie to sorry, ale pomoc w załatwieniu socjalu, gdy ktoś pracuje..
nie potrzebuje zadnych pozwolen na pobyt itp.mam pochodzenie niemieckie i jestem tu zameldowany
Ps teraz te posty to chyba pisze twoja dziewczyna, bo zmienił ci sie strasznie styl i gramatyka.. Nie chciałem być złośliwy i nikt ciebie nie obraził a stwierdzenie, że ktoś jest tępy jest bardzo nie na miejscu.. bez odbioru
Jak sie sam zwolnisz to nie dostaniesz socjalu.
ja bym na Twoim miejscu najpierw zapisal sie na kurs polskiego, a moze dopiero potem na niemieckiego ( kolego zaglądnij czasem do słownika ortograficznego!)
pocalj mnie w d...
spokojnie... takie teksty tylko pogarszają Twoją "reputację".
hej jak sie sam zwolnisz to nie nalerzy ci sie przez trzy miesionce nic (dostaniesz szpere ) ZA KURS NIE BEDZIESZ PLACIL BO POPROSTU JEST ZA DROGIE I Z SOZIALU NIE JESTES WSTANIE ZAPLACIC ALE JAK ZA MALO ZARABIACIE TO MOZE ZLOZ ANTRAKT O DOPLATE SOZIALNOM ALBO WOHNGELD
700 Euro? To jest naprawde bardzo malo. A z tego co piszesz to wynika, ze ciezko pracujesz. Jesli mozna Ci cos radzic, to sprobuj zmienic prace i w czasie wolnym ucz sie niemieckiego. W Niemczech jest mnostwo ludzi co nic po niemiecku nie kumaja i mimo to pracuja, wiec moze uda Ci sie cos lepszego znalezc.
Co do socjalu to sie w tym nie orientuje, sama obecnie szukam pracy :) Co do kursu niemieckiego to moge Ci doradzic, zebys sie zorientowal w miescie, w ktorym jestes o Integracyjny Kurs Niemieckiego. Jesli masz ciezsza sytuacje materialna, jest on calkowicie za darmo, jest dla cudzoziemcow i trwa 9 miesiecy. Niestety moze trwac w roznych godzinach i wtedy mozesz miec trudniej z paca. Ja wlasnie taki kurs koncze i sporo mi pomogl w pierwszych kontaktach, a wogole nie znalam niemieckiego. Mysle, ze warto z czegos takiego skorzystac.
Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa