Szkoła w niemczech ??

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Mam 15 lat i chodzę do 2 gim.Planuje podczas wakacji wyjechać do Niemiec do szkoły ale nie wiem jak tam jest i co trzeba załatwić ?? Język umie tak w 30-45% A miasto do którego mam sie przeprowadzić to Kronberg koło Frankfurtu nad Menem :) Mam takie pytania

1 Co trzeba załatwic w polsce i co potrzebne jest do szkoły w Niemczech

2 Czy od razu będę musiał iść do szkoły normalnej czy narpiew będę chodził do szkoły gdzie douczą mnie niemieckiego.A potem do normalnej ??

Narazie tyle potrzebuje wiedzieć o resztę będe pytał puźniej miło widziane inne doświadczenia od kogoś kto wyjechał :D Z góry dzięki za odpowiedzi :D
Co miasto to inaczej , a nawet czasem w tym samym miescie a co szkola to inaczej,

znajomych dziecko poszlo prosto do szkoly normalnej, niestety nie poradzilo sobie z jezykiem i powtarza 10 klase ,

a corka innych znajomych poszla do klasy integracyjnej , gdzie sa sami obcokrajowcy , celem byla nauka niemieckiego, po roku a nawet chyba 1,5 nauczyciel stwierdzil ze jest juz ok, zostala przeniesiona do Realschule.

A dokmenty, tylko ostatnie swiadectwo jest Ci potrzebne , oczywiscie tlmaczone przez przysieglego , akt urodzenia i zameldowanie w De
aha ale tylko ostatnie czy te co dostałem na koniec podstawówki też ??
aha bo bym zapomniał podczas przemeldowania potrze6buje obojga rodziców w de czy wystarczy mi podpis ojca ?
I jak sie już zamelduje to musze czekać jakiś tam czas na jakieś papiery czy nie ?? :D
aha bo bym zapomniał podczas przemeldowania potrze6buje obojga rodziców w de czy wystarczy mi podpis ojca ?
I jak sie już zamelduje to musze czekać jakiś tam czas na jakieś papiery czy nie ?? :D
no razcej nei, bo chyba logiczne ze jak masz swiadectwa z gimnazjum, czy liceum to musiales skonczyc podstawowke wczesniej ;.)
a zameldowanie to nie jestem pewna, my jak meldowalismy sie 1 raz to wszyscy bylismy, a po pzreprowadzce byla jedna osoba i przremeldowala cala rodzine
Ja sie przeprowadziolam terz do niemiec znacz na tych ostatni wakacjach :P chodze do klasy integracyjnej jestem w Realschule. do mojej klasy chodze na mathe deutsch geschichte i sport tylko. a tak to mam ciagle nauke niemeickiegoo. zostalam cofnieta o rok do tylu. nie ucze sie w niemczech angielskiego poniewaz mam uznany polski i na swiadectwie ejst polski zamiast angilka. ale moge chodzic do klasdy i sie uczyc tylko ze nie odstaje ocen
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia