Szkola

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

od czego zalezy do jakiej szkoly trafie? (Hauptschule, Realschule, Gymnasium)

Jezyk aktualnie mam na poziomie B1 czyli niezbyt dobrze, ale szybko i pilnie sie ucze...
Bardzo zalezy mi zeby sie dostac do gymnasium ale ten jezyk...
P.S. Mam 17 lat
mozesz sprobowac isc do gimnazjum ale polecilabym ci realschule ze wzgledu na znajomosc jezyka a studiowac mozesz i tak bo nastepnie pojdziesz do tzw fachoberschule 2 lata tam zdobedziesz tzw fachabitur i mozesz w wybranym kierunku w wyzszej szkole studiowac
jezeli w polsce bylas w gimnazjum lub liceum to masz prawo w niemczech zapisac sie do takiej samej szkoly do jakiej w polsce chodzilas jezeli jezykowo czujesz sie nasilach to sprobuj isc do gimnazjum a jezeli bedziesz miala wrazenie ze nie dasz sobie rady to w kazdej chwili mozesz do realnej isc pelna swoboda
Rozumiem ale uparlam sie na to Gymnasium, wiem ze bede miala ciezko ale praca czesto poplaca...
W Polsce skonczylam I klase technikum ekonomicznego.
Martwie sie, ze przez slabosc mojego jezyka daja mnie do Hauptschule.

Aha i 'chcac zapisac sie' do jakies szkoly w Niemczech trzeba zlozyc wniosek czy wystarczy po prostu isc do szkoly?
...isc do szkoly w sensie na rozmowe przedwstepna z dyrekcja ;)
moja corke to nauczyciel kierowal po 4 klasie do Gymnasium(wedlug wynikow w szkole)kazdy dostal zalecenie do jakiej ma isc,,

co do Real,,to mozesz po ukonczeniu Real na 2 lata isc do Gymnasium i mature zdac
w Gymnasium beda jeszcze 2 dodatkowe jezyki,,takze nie wiem czy dasz rade
w niektorych miastach dla dzieci ,ktore dopiero przyjechaly sa testy(czy nadaje sie do tej szkoly czy nie
a nie lepiej gesamtschule..tam mozna skonczyc haupt, real lub gymnasium

http://de.wikipedia.org/wiki/Gesamtschule
pod warunkiem ze bedzie miala 3,0 srednia ocen
jezeli chodzisz do technikum to masz male szanse na przyjecie do gimnazjum a gesamtschule tez jest dobrym rozwiazaniem
Rozumiem...
Ale czym sie rozni Realschule od Gesamtschule?

Skoro mi tak doradzacie to wybiore szkole z tych dwoch...
Rzeczywiscie moge nie dac rady.

A czy jest taka mozliwosc zeby rok chodzic do Real-/Gesamtschule a po tym roku jak dopracuje jezyk przepisac sie do Gymnasium?
Tylko zapewne strace rok ale cóż.
a po co sie przenosic jak tam mozna skonczyc gymnasium

zobacz w linku ,ktory wstawilam z Wikipedii,,tam masz to nawet wymalowane na kolorowo,,

Nach der 10. Klasse kann an die Gesamtschule eine gymnasiale Oberstufe anschließen,
Hmm, tyle tylko, że link jest w j.niemieckim a ja go na tyle nie umiem zeby zrozumiec co tam pisza.
Troche nie rozumiem tego systemu szkolnictwa ale pewnie z czasem pobytu w DE zrozumie o co tam chodzi.
Teoria to jedno a praktyka to drugie.
Coz, zobacze co m zycie uszykuje:)
Dziekuje Wam za odpowiedzi!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia