Co to jest Bescheinigung gemäß § 5 FreizügG/EU?

Temat przeniesiony do archwium.
Kto mi podpowie co to jest Bescheinigung gemäß § 5 FreizügG/EU który dostałem w Ausländerbechörde zaraz po zameldowniu się?
Czytam na forach, że powinno się wystąpić w Niemczech z Aufenthaltsanzeige gemäß § 5 FreizügG/EU..., o prawo pobytu..., itp.
Pytałem w biurze meldunkowym czy mam jeszcze coś załatwić? - Odesłano mnie do sąsiedniego pokoju "Ausländerbechörde" i wydano mi taki "Bescheinigung"...
Pytałem czy powinienem coś jeszcze?
- Nie, nic.
Chciałbym zaznaczyć, że jestem na wózku inwalidzkim, pracy nie szukam, a mieszkanie kupiłem.
- Ale czy powinienem jeszcze o coś wystąpić???...
Z góry dziękuję za podpowiedzi
To jest biurokratyczny swistek - pozwolenie na pobyt. Poza tym nie potrzebujesz nic poza ubezpieczeniem, ktore zapewne masz. Pozwolenie na prace to inna bajka.. od 1. maja 2011 nie bedzie juz potrzebne, ale Niemcy pewnie wymysla jakies inne "ulatwienia";)

ps przydalo by Ci sie jedszcze na wszelki wypadek Haftpflichtversicherung (ok 50€ rocznie)
Dzięki jr13! Domyślam się, że ten mój pobyt nie jest ograniczony terminem i mogę sobie mieszkać. Do pracy nie wybieram się, a ubezpieczenie zdrowotne mam z Polski (EKUZ) i będę musiał znaleźć sobie teraz jakąś niemiecką Krankenkasse. Nie znam icch, zdecyduję się chyba na popularną AOK, choć nie wiem czy jest to dobry wybór. Ale to tak jak z ubezpieczami w Polsce - żeby wybrać, to należałoby poznać je, dużo czytać, porównywać, dopytywać...
Za podpowiedź z Haftpflichtversicherung dzięki! To ważne. Mam jeszcze z Polski (OC w życiu prywatnym). W Polsce kosztuje to około 20 zł rocznie i ubezpieczony jestem ja, żona i moje koty (jako dodatek do ubezpieczenia domu). - Jeszcze nie korzystałem, ale daje mi ono dobre samoppoczucie. Będę musiał dowiedzieć się czy polskie ubezpieczenieobejmuje mnie w Niemczech, bo byłoby zdecydowanie taniej.
Dzięki i pozdrawiam!
Nowy77
nic wiecej nie potrzebujesz do tego,,
oczywiscie Niemieckie ubezpieczenie zdrowotne dla wszystkich zameldowanych w Niemczech

no chyba ze masz jakas rente z PL..to moze da sie jakos przenies to ubezpieczenie za pomoca odpowiednich drukow
pobyt nie jest ograniczony,,jak pisze unbefristete

jest wazny zawsze tylko z aktualnym waznym paszportem/dowodem