Staż w Niemczech - formalności.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie!
Niedługo wyjeżdżam do Niemiec na staż 6-miesięczny (praktyka po skończeniu studiów) - staż ten załatwiłam sobie na własną rękę.
Czy ktoś wie jakie formalności muszę załatwić w Polsce i w Niemczech. Z tego co przeczytałam na różnego rodzaju portalach to niezbędne jest zameldowanie się w Urzędzie Meldunkowym. Co jeszcze? Jak jest z ubezpieczeniem zdrowotnym, wystarczy jakieś w Ojczyźnie czy konieczne jest dodatkowe w Niemczech?
edytowany przez Bacillus: 17 lip 2011
Witaj !!
Fajnie by bylo gdybys cos wiecej o tym stazu napisala .... jaki rodzaj i jakie miasto bo tu wiele formalnosci uzaleznionych jest o tego w jakim landzie sie znajdujesz !!
Kazda osoba ktora legalnie przebywa musi byc tu zameldowana i ubezpieczona ... Bedziesz cos wynajmowala czy u kogos mieszkala...... najlepiej jak po przyjezdzie pojdziesz do Rathaus ( ratusza) i sie dopytasz. Ale nie badz nagorliwa bo czasami to sie tu wcale nie oplaca :D:D
Jezeli chodzi o ubezpieczenie, jezeli nie jestes starsza niz 26 i jestes ubezpieczona przez rodzicow, wystarczy jak na dlugosc pobytu wyrobisz sobie bezplatnie EU karte ubezpieczeniowa( w narodowym funduszu zdrowia) jezeli nie spelniasz tych warunkow to zapytaj w miejscu stazu jak wyglada sprawa ubezpieczenia bo zazwyczaj jest to juz zapewnione.
:) mam nadzieje ze chcociaz troche moglam CI pomoc !! POWODZENIE I Viel Spaß jak to sie w DE mowi !!
Dziękuję za odpowiedź :)
Staż ma być odbyty w firmie chemicznej w landzie Hessen. Mam zamiar coś wynajmować, także pewnie nie obejdzie się bez wizyty w Urzędzie Meldunkowym. Nie przekroczyłam jeszcze granicy 26 lat, także fajnie, że karta z NFZ wystarczy.
Ja tez jestem w Hessen :) Jak bedziesz cos wynajmowac to musisz sie zameldowac bo inaczej nie bedzie widniec twoje nazwisko na skrzynce pocztowej :D

milego dnia
Widzisz, jakie to proste? Studiowana pani Master aniołek jest zdania, że skrzynka pocztowa z twoim nazwiskiem jest dla ciebie ważna. I tylko dlatego trzeba się zameldować.
Dzieciak z dyplomem. (...a może Baccillus inaczej nie skuma? - wtedy - sorry!)
Ja to bym sobie kupił swoją własną skrzynkę i miałbym w nosie zameldowanie. Dobry trik?
Hejka!! Mam pytanie jak znalazlas ten staz?Mozesz mi kilka wskazowek podac, bo ja juz szukalam stazu tutaj ale niestety nikt nigdy mi nie odpowiedzial, nie wiem jaki blad robilam. Dzieki.
Twoim błędem jest szukanie tutaj. Tu są same małolaty i pokemony.
Wklep do gugla "staz w niemczech" (bez cudzysłowu) i nacisknij Enter (Return). A potem cie rozboli głowa od tej masy propozycji.
Losdydos, ciężko mi podać jakieś wskazówki, które pomogłyby znaleźć staż. Po prostu trzeba wysyłać CV wszędzie tam gdzie chciałabyś staż odbyć i liczyć że ktoś akurat wyrazi chęć przyjęcia :) Powodzenia!
Hejka!!!
Jeszcze raz ja, wzielam sobie szukanie mocno do serca, i wyslalam mnostwo zapytan w sprawie praktyk, narazie dostalam tylko kilka odpowiedzi, ze musze czekac, sama nie wiem, to jest bardzo stresujace, w sumie biologie skonczylam w 2007 roku i do tego zoologie, nigdy w laboratorium nie pracowalam, nie mam zadnego atutu w rekach, wiec teraz powaznie zastanawiam sie jednak nad studiowaniem, dokladnie, to zrobieniem jeszcze raz magistra, no ale teraz czytam z kolei, ze na uczelniach wielki tlok, bo 2 roczniki zdawaly mature, mnostwo maturzystow sie nie dostalo, zostaje mi jeszcze praca jako nauczyciel, ale zanim cokolwiek osiagne to tez walka z uznaniem dyplomu, moze sie ktos jszcze odezwie...
Temat przeniesiony do archwium.