Wyjazd na stałe do Niemiec?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej wiem, że juz był takie wątki ale nie znalazłam swieżego. Teraz nie dawni otworzyli rynek pracy dla polaków. Jak się wam tam zyje? Chcemy z narzeczonym wyjechać za rok badz 2 lata. On chce wyjechac pierwszy na rok żeby sie ustabilizowac i potem mnie sciagnac. Trudno jest tam z mieszkaniami, pracą ? Może macie jakies rady na co zwracac uwage, Dziekuje za Wasze odpowiedzi;)
Coz, samemu nie jest latwo - jest masa formalnosci, ktore trzeba zalatwic, ale zycie po ich zalatwieniu wydaje sie o niebo lepsze niz w Polsce.
Jezeli potrzebowalibyscie pomocy, walcie pod ten adres:
Integrationszentrum - Migrationshilfe
Thulestr. 54, Haus II, 2 Etage
13189 Berlinc dzwo
Telefon: [tel]
Handy: [tel]
Fax: [tel]
To biuro pomaga wszystkim emigrantom w Berlinie. Znajduja sie tam osoby polskojezyczne, wiec dzwoncie bez krepowania.
Oni pomaga
Witam. mam pytanie czy ktoś z państwa pomoże mi. Chcemy w przyszłym roku wyjechać na stałem do monachium. Moje pytanie - od czego zacząć, czy jest ktoś na tyle życzliwy że pokieruje procedurami . Dziękuje za każdą pomoc. pozdrawiam
Pochwalony, Piotrusiu!
Niniejszymi kieruję twoimi procedurami:
- Piotrusie powinny przeczytać przynajmniej poprzedni wpis
- Piotrusie powinny znać niemiecki na poziomie komunikatywnym, jak:
jeść = ham-ham, pić - gluk-gluk, rozmawiać bla-bla. (wskazane opanowanie tych zwrotów w dialekcie bawarskim, czyli: hom-hom, glok-glok, blo-blo)
- Piotrusie mają na to cały rok czasu. Dadzą radę?
edytowany przez zochama: 06 sie 2011
DZIĘKUJE BARDZO DROGIEJ KOLEŻANCE... PIOTRUSIE W STOPNIU KOMUNIKATYWNYM MAJA JĘZYK OPANOWANY... POTRZEBOWAŁBYM BARDZIEJ SPRECYZOWANEJ PODPOWIEDZI ;-)
POZDRAWIAM WSZYSTKICH ŻYCZLIWYCH
Piotruś, czego ty się tak wydzierasz? Twój życzliwy.
Zochama Ty to jesteś ... och ...
Wiedziałam, że mnie polubisz od razu. A tak między nami, to ten, który w forum pisze dużymi literami, to wrzeszczy. Nie wiedziałaś, prawda?
No pewnie że nie wiedziałem... ważne że już coś wiem. No pewnie że Cię polubialem ;-) i to bardzo
pozdrawiam to może mi jednak pomożesz ?
Uwaga pomagam:
użyj naszej wyszkiwarki w forum. To takie okienko z napisem "Szukaj". Mnie się wydaje, że ty myślisz, że jesteś pierwszy na świecie, co ma pomysł wyjazdu do Niemiec?
edytowany przez zochama: 06 sie 2011
ok ;-) zawsze wiem więcej hura
Temat przeniesiony do archwium.