Oferty pracy, praktyk i stypendiów w Niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Na Alumniportal Deutschland stworzonym przez rząd niemiecki znaleźć można wiele ciekawych ofert pracy i praktyk w firmach niemieckich w Niemczech i innych krajach europejskich. Obszerny dział edukacyjny informuje o możliwościach studiowania w Niemczech oraz uzyskania wsparcia finansowego z różnych fundacji. Dużo ofert zamieszczanych jest także w grupie "Alumni Polen/Polska". Wystarczy się bezpłatnie zarejestrować.

www.alumniportal-deutschland.org
Nooooo, można....
Ale kto to chce zrobić?
Wszyscy jadą na głupa do Monachium albo Berlina.
I jeszcze szukają podobnych głupków.
A, ty tu wyskakujesz z tym aluminium...
Myślę, że rozsądniej jest znaleźć ofertę pracy na rządowym portalu niż jechać w ciemno do Berlina lub Monachium. Sam znalazłem na Alumniportalu pracę wakacyjną w Bonn, moi znajomi zresztą także. Chyba chodzi o to, aby w tej grupie pomagać innym użytkownikom. "Szukają podobnych głupków" - sorry, ale zupełnie nie rozumiem. Jest znacząca różnica między słowem aluminium a alumni - polecam słownik.
bardzo przydatna stronka :) Dziękuję za pomoc :) bo juz stracilem wiare w uzytkownikow tego forum :) Na szczescie sa jeszcze tutaj osoby ktora oprocz nieuzasadnionego obrazania potrafia wyciagnac innym pomocna dlon! :)
Cieszę się, że rząd niemiecki inwestuje w tego typu projekty internetowe. Dzięki za informację, bo portal bardzo mi się podoba!:) Wybieram się w tym roku na studia do Niemiec i znalazłem tam dużo informacji na ten temat, a dzięki podcastom ćwiczę mój niemiecki:)

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka