Szkoła w niemczech i przeprowadzka. Ważne

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, Mam na imię Ola, obecnie kończę 1 kl Technium Hotel. chcę wyprowadzić się do taty który mieszka w Wiesbaden. Ale chciałabym się dowedzieć jak ze szołą, jakie są potrzebne papiery ? słyszałam ze wszystkie świadectwa, ale z 1 kl technikum będę miała dopiero 30 czerwca, więc papiery do szkoły złożyłabym dopiero na początku lipca. Czy to nie za późno ? chciałabym dodać, że nie umiem dobrze niemieckiego. Z góy dziękuje .
Co słyszałaś, nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Poproś tatę, żeby się dokładnie dowiedział, jakie papiery i do kiedy, i po robocie. Wtedy masz informacje z pierwszej ręki. Przeprowadzka, to nie wycieczka.
btw. ...i tak wylądujesz w podstawówce...
edytowany przez irkamozna: 12 maj 2012
Ja mialem 16 lat jak zdawalem papuiery do szkoly, tyle, ze to bylo Hauptschule. Oddalem swiadectwo, do tego akta urodzenia itd. No, i badania.
Ola, widzisz, jakie to proste? Jakieś badania, jakieś "itd" i po ptokach. Ot, doradca...
Bo, po pierwsze, nie pamietam co dokladnie, wiem, ze swiadectwo na stowe, akt oczywiscie tez, oraz, ze wysla ja na badania, gdzie sprawdzaja sluch, wzrok itd. Po za tym, to zapewne zalezy od szkoly, niech tato pojdzie i sie zapyta.
No, a, co ja pisałam? Nie czytaty?
...ach, ty innych wpisów po prostu nie czytasz? Jasne!
edytowany przez irkamozna: 12 maj 2012
No tak, ale skoro w Polsce skończyłabym 10 kl tzn. 1 kl technium mogliby mnie jeszcze raz wysłać do 10 kl ? czy np to nie ma znaczenia ?
i co jakbym miała np na świadectwie ocenę niedostateczną ?
nic
Tzn ?
nic=nic
Czyli przyjeliby mnie normalnie z oceną niedostateczną, ale czy wysłaliby mnie wtedy znowu do 10 kl ?
edytowany przez Parakotka: 12 maj 2012
...i tak wylądujesz w podstawówce...
Przecież pisałam na samiuteńkim początku. No, czego chcesz?
hmm to chyba jesteś źle doinformowany !
Ach, to chodziło tutaj cały czas o mnie? Wiedziałam od razu. Dziękuję za zainteresowanie moją przyszłością!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Do autora strony - uwagi, propozycje

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia