jak to jest z ta nauką w DE - podstawowe pytania czekam na odp

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Mam 15lat za rok skończe klase III gimnazjum i mam taki zamiar wyjechac do Niemczech w celu dalszej edukacji/nauki (moj niemiecki - same podstawy) i teraz pytania do Was:
- Z kim w ogole pisać aby wyjechać ?
- Chyba niemiecki z tego co wiem nie jest potrzebny aby wyjechac można się tam nauczyć ?
- Na jakie zawody jest zapotrzebowanie ?
- Co z językiem oczywiście musiałbym go podszlifować wiec najpierw uczyłbym się przez 1rok niemieckiego po czym do szkoły ??? - czytałem jakiś temat w którym ktoś na takiej zasadzie wszystko zaczynał

Proszę o jakiekolwiek informacje ja wiem tyle co z jakiś artykułów na portalach internetowych więc to mało :)... A chciałbym się dowiedzieć czegoś na poważnie.
Został mi ostatni rok w szkole i już biorę dodatkowe lekcję z języka niemieckiego więc trochę więcej do końca 3kl bym potrafił powiedzieć po DE.
Cytat: Zohan27
Witam
Mam 15lat za rok skończe klase III gimnazjum i mam taki zamiar wyjechac do Niemczech w celu dalszej edukacji/nauki (moj niemiecki - same podstawy) i teraz pytania do Was:
- Z kim w ogole pisać aby wyjechać ?
- Z nikim. Wyjeżdżać.
- Chyba niemiecki z tego co wiem nie jest potrzebny aby wyjechac można się tam nauczyć ?
- Aby wyjechać nie potrzebny żaden język. Można się nauczyć.
- Na jakie zawody jest zapotrzebowanie ?
- Na wszystkie.
- Co z językiem oczywiście musiałbym go podszlifować wiec najpierw uczyłbym się przez 1rok niemieckiego po czym do szkoły ??? - czytałem jakiś temat w którym ktoś na takiej zasadzie wszystko zaczynał
- Z językiem nic. Nie musisz nic robić. To twoja dobra wola. Do kopania rowów wystarczy to, co dzisiaj umiesz. Ktoś, co ktoś na tej zasadzie zaczynał, zaczynał tak samo, jak ty.
Proszę o jakiekolwiek informacje ja wiem tyle co z jakiś artykułów na portalach internetowych więc to mało :)... A chciałbym się dowiedzieć czegoś na poważnie.
- Na poważnie: żaden artykuł internetowy nie jest nie-na-poważnie.
Został mi ostatni rok w szkole i już biorę dodatkowe lekcję z języka niemieckiego więc trochę więcej do końca 3kl bym potrafił powiedzieć po DE.
- To ci się tylko tak wydaje.
Jesli chcesz wyjechać bez rodziców to usiądź spokojnie, oddychaj głęboko i poczekaj aż ci przejdzie. Chyba, że chcesz zdechnąć z głodu, bo co ciekawe (!!!) w Niemczech pieniądze nie leżą na ulicy!

Cytat:
- Z kim w ogole pisać aby wyjechać ?

To załatwiają rodzice, jesli chcesz sam, to... Już napisałem.

Cytat:
- Chyba niemiecki z tego co wiem nie jest potrzebny aby wyjechac można się tam nauczyć ?

Można się nauczyc, ale żeby umieć dobrze gadać, wszystko załatwić, potrzebujesz dużo czasu, i nie jest to takie łatwe.

Cytat:
- Co z językiem oczywiście musiałbym go podszlifować wiec najpierw uczyłbym się przez 1rok niemieckiego po czym do szkoły ??? - czytałem jakiś temat w którym ktoś na takiej zasadzie wszystko zaczynał

Od razu rzucą cię do szkoły, prawdopodobnie do najgorszej, po której możesz jedynie zrobić zawodówkę. Dwa, trzy lata, i lecisz na zbity pysk z normalnej szkoły. Może dostaniesz kurs, może nie, wiesz o tym, że oni na ciebie srają?

Cytat:
Proszę o jakiekolwiek informacje ja wiem tyle co z jakiś artykułów na portalach internetowych więc to mało :)... A chciałbym się dowiedzieć czegoś na poważnie.

Jak wyjeżdżasz z rodzicami do Niemiec, napisz do mnie na priva, mogę ci sporo wytłumaczyć. Jak chcesz sam przyjechać, to powiem ci jedno: nie rób tego.

Cytat:
Został mi ostatni rok w szkole i już biorę dodatkowe lekcję z języka niemieckiego więc trochę więcej do końca 3kl bym potrafił powiedzieć po DE.

Pierdoły jakies bys powiedział, ale nic bys nie załatwił itd. Więc to nawet niepotrzebne, bo z tym, i z tym nic nie będziesz własciwie umiał.
Cytat: erni13
Jesli chcesz wyjechać bez rodziców to usiądź spokojnie, oddychaj głęboko i poczekaj aż ci przejdzie. Chyba, że chcesz zdechnąć z głodu, bo co ciekawe (!!!) w Niemczech pieniądze nie leżą na ulicy!

Doradza jedna oferma drugiej ofermie.
Cytat: Tamod
Cytat: erni13
Jesli chcesz wyjechać bez rodziców to usiądź spokojnie, oddychaj głęboko i poczekaj aż ci przejdzie. Chyba, że chcesz zdechnąć z głodu, bo co ciekawe (!!!) w Niemczech pieniądze nie leżą na ulicy!

Doradza jedna oferma drugiej ofermie.

... a trzecia pisze na forum.
Cytat:
... a trzecia pisze na forum.

Nie odpowiadaj trollowi :)
Cytat: erni13
Cytat:
... a trzecia pisze na forum.
Nie odpowiadaj trollowi :)
Sam jesteś troll i to genitalny.
Cytat: the_setzeruber
... a trzecia pisze na forum.

napisała największa oferma, która kiedykolwiek gościła na forum
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie