Pomoże ktoś?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Mam pewien problem. Otóż prawdopodobnie od nowego roku szkolnego będę chodziła do niemieckiej szkoły i nie wiem, gdzie mam się wybrać (chodzę ostatni rok do gimnazjum). Chciałabym później pójść na studia fizjoterapeutyczne, ale nie wiem, jaka szkoła średnia byłaby najbardziej odpowiednia co do tego kierunku. Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mi pomógł. :)

A tak z innej beczki. ;d
Czy ciężko jest się na początku zaklimatyzować w nowej szkole, w innym kraju? Czy dużo wymagają od takich "świeżaków"?

Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję! :)
Wesołych świąt! c:
Lolka, jak to będzie pewne, to wpadnij znowu. Tymczasem ucz się dalej i to bardzo szybko. Skończ jakąś szkołę.
Ale nie rozumiem Ciebie. Na 99% wyjeżdżam i mam problem, co do wyboru szkoły, a raczej to jest ważne żebym powoli podejmowała decyzję, gdzie chcę się dalej uczyć. Chyba mnie nie zrozumiałeś.
nie, ja ciebie nie rozumiem. Rozwiń to.
Ale przed północą i jeszcze dzisiaj, bo mi szkoda oczu.
Haha. :D No więc. Chodzę do III klasy gimnazjum w Polsce. Od nowego roku szkolnego na 99% będę chodziła do niemieckiej szkoły. Mam problem, co do wyboru. Nie mam pojęcia, jaka szkoła by mnie przygotowała na studia fizjoterapeutyczne. Teraz rozumiesz? :D
Proste pytanie: Do jakiej szkoły mam się wybrać w Niemczech, jeśli chcę iść potem na studia fizjoterapeutyczne? :)
No, to obejrzyj w internecie system szkolnictwa w Niemczech.
Zwróć uwagę na landy.
Zakładam, że niemiecki, to nie podlega dyskusji. Wtedy pogadamy o fizjoterapeutyce.
I, już wiesz, gdzie, jak, kiedy i za ile.
Sorry, jedynie, gdy masz dosyć forsy na to, to musimy pogadać inaczej. Wtedy zbędne jest twoje pytanie.
Cytat: Kar0la
Haha. :D No więc. Chodzę do III klasy gimnazjum w Polsce. Od nowego roku szkolnego na 99% będę chodziła do niemieckiej szkoły. Mam problem, co do wyboru. Nie mam pojęcia, jaka szkoła by mnie przygotowała na studia fizjoterapeutyczne. Teraz rozumiesz? :D
Proste pytanie: Do jakiej szkoły mam się wybrać w Niemczech, jeśli chcę iść potem na studia fizjoterapeutyczne? :)

na pierwszy ogień zostaniesz wykorzystana przez jakiegoś turka, później już będzie tylko lepiej
na żadne studia nie licz, musiałabyś zdać maturę po niemiecku, a na to pewnie sie nie zanosi
skończysz jakąś zawodówkę i tyle
Wy Panowie mnie chyba dalej nie rozumiecie. Kończę gimnazjum, więc muszę iść do średniej szkoły, a potem na studia. W Polsce jest to samo. Idziesz do LO, Technikum, tam Cię przygotowywują do studiów, zdajesz mature i śmigasz dalej się kształcić. I po prostu pytam się DO JAKIEJ SZKOŁY ŚREDNIEJ MAM IŚĆ, JAKA SZKOŁA MNIE PRZYGOTUJE DO STUDIÓW FIZJOTERAPEUTYCZNYCH.
Mystery, co Ty wgl gadasz? A dlaczego bym miała nie zdawać matury? Skąd wiesz, w jakim stopniu znam j. niemiecki? haha.
Ludzie, trochę czytania ze zrozumieniem.
Cytat: niuniel
No, to obejrzyj w internecie system szkolnictwa w Niemczech.
Zwróć uwagę na landy.
Zakładam, że niemiecki, to nie podlega dyskusji. Wtedy pogadamy o fizjoterapeutyce.
I, już wiesz, gdzie, jak, kiedy i za ile.
zrobiłaś to?
Nie?
To, czego bździągwisz?
Tak, zrobiłam to już dawno.
Nie będę tracić czasu na kogoś takiego, jak Ty. Naucz się czytać ze zrozumieniem albo jak się nie znasz, to się nie wypowiadaj, bo jesteś żałosny. W ogóle wyskakujesz z czymś innym.

Inteligencja niektórych mnie powala, dzięki za poprawę humoru, eloszka. ;]
umiesz bzykać?
Wyczuwam teksty na poziomie podstawówki. :)
Cytat: Kar0la
Wyczuwam teksty na poziomie podstawówki. :)
na tym poziomie się już umie bez wyczuwania
Proszę Cię, buduj logiczne, sensowne wypowiedzi, zdania, ok? :)
Widzę, że się już gubisz w akcji. :)
Oho---twój fanatyk jest nareszcie w akcji. On też nie umi bzykać.
Cytat: Kar0la
Tak, zrobiłam to już dawno.
Nie będę tracić czasu na kogoś takiego, jak Ty. Naucz się czytać ze zrozumieniem albo jak się nie znasz, to się nie wypowiadaj, bo jesteś żałosny. W ogóle wyskakujesz z czymś innym.

Inteligencja niektórych mnie powala, dzięki za poprawę humoru, eloszka. ;]

Kar0la - jak myślisz, czy twoja inteligencja nas powaliła? nawet nie sprawdziłaś podstaw!
system szkolnictwa się trochę różni i powinnaś iść do Berufsfachschule, a później ewentualnie na studia

poza tym wszystko na wiki: http://de.wikipedia.org/wiki/Physiotherapeut
edytowany przez MysteryMan: 23 gru 2013
Cytat: MysteryMan
Cytat: Kar0la
Tak, zrobiłam to już dawno.
Nie będę tracić czasu na kogoś takiego, jak Ty. Naucz się czytać ze zrozumieniem albo jak się nie znasz, to się nie wypowiadaj, bo jesteś żałosny. W ogóle wyskakujesz z czymś innym.

Inteligencja niektórych mnie powala, dzięki za poprawę humoru, eloszka. ;]

Kar0la - jak myślisz, czy twoja inteligencja nas powaliła? nawet nie sprawdziłaś podstaw!
system szkolnictwa się trochę różni i powinnaś iść do Berufsfachschule, a później ewentualnie na studia

poza tym wszystko na wiki: http://de.wikipedia.org/wiki/Physiotherapeut

Co Ty teraz dajesz. O matko. Jakie sprawdzanie podstaw. Po prostu chciałam, aby ktoś ogarnięty mi doradził szkołę, np. czy mam iść do Realschule, czy do Gymnasium. Tacy mądrzy, a nie potrafią dać tak prostej porady. ;]
Lolka, wpadnij tu za rok.
Może w międzyczasie zostaniesz piekarzem i niemiecki ci wcale nie potrzebny. Jedynie jedno słowo: "malochen".
Cytat: Kar0la
Co Ty teraz dajesz. O matko. Jakie sprawdzanie podstaw. Po prostu chciałam, aby ktoś ogarnięty mi doradził szkołę, np. czy mam iść do Realschule, czy do Gymnasium. Tacy mądrzy, a nie potrafią dać tak prostej porady. ;]

na Gymnasium jesteś za cienka w uszach
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Do autora strony - uwagi, propozycje