Jak mogę podszkolić swój niemiecki mając niemieckie obywatelstwo?

Temat przeniesiony do archwium.
Mieszkam w Warszawie, mam niemieckie obywatelstwo, ale nigdy nie mieszkałam w Niemczech i języka uczyłam się tylko w szkole. Chciałabym mówić płynnie po niemiecku. Czy są jakieś programy pomagające w nauce osobom z obywatelstwem? Chodzi mi o kursy w Warszawie albo wyjazdy z do Niemiec, podczas których mogłabym się uczyć?
Cytat: Nicolah10
Mieszkam w Warszawie, mam niemieckie obywatelstwo, ale nigdy nie mieszkałam w Niemczech i języka uczyłam się tylko w szkole. Chciałabym mówić płynnie po niemiecku. Czy są jakieś programy pomagające w nauce osobom z obywatelstwem? Chodzi mi o kursy w Warszawie albo wyjazdy z do Niemiec, podczas których mogłabym się uczyć?
Ja bym radził, żeby lepiej tego nie robić. Nawet, jakby coś było. Na pewno są tak zwane szkoły specjalne dla tych z obywatelstwem, ale nie chce mi się szukać, bo mi ukradli wczoraj internet. Ale, któż wie, co tam i gdzie jest? Po prostu szkoda piniendzy.
edytowany przez heniekh: 16 paź 2017
Chodziło mi o darmowe kursy. Niemcy są znani z takich przedsięwzięć promujących ich język i zachęcających do przyjazdu.
Płatne kursy mogę sobie zrobić w pierwszej lepszej szkole.
Cytat: Nicolah10
Chodziło mi o darmowe kursy. Niemcy są znani z takich przedsięwzięć promujących ich język i zachęcających do przyjazdu.
Płatne kursy mogę sobie zrobić w pierwszej lepszej szkole.
Chodziło mi o piniendze na internet.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka