praca dla studentow

Temat przeniesiony do archwium.
w tym roku rozpoczynam studia w Brlinie:) niestety koszty utrzymania sa w tym miescie zatrwazajaco wysokie, dlatego od jutra zaczynam rozgladac sie za jakas praca... oczywiscie mam zamiar zaczac od kupna gazety z ogloszeniami, przejscia sie po knajpach, pizzeriach itp... ale pomyslalam sobie, ze moze ktos z was ma jakies doswiadczenia zwiazane z poszukiwaniem jakiegos zajecia w niemczech (berlinie)?? moze ktos moglby mi doradzic, podzielic sie doswiadczeniami, w jakich miejscach powinnam szukac, gdzie sie udac, moze jest jakas ciekawa strona internetowa??? z gory bardzo dziekuje:)
w tamtym jeszcze roku był kosciół polski berlinie i obok niego sciana placzu teraz kosciół polski ma byc przeniesiony na (jesli sie nie myle Urbanstrasse) niedaleko Hermanplatz wiem ze w ten sposob ludzie szukaja tam pracy ale Ty jako osoba studiujaca masz pozwolenie na prace a dotego znasz niemiecki więc gazetka a najlepiej ktoś znajomy
hehe no tak, to jednak zostane przy gazetkach:) dzieki wielkie:)
Czesc przeczytalam twoja wiadomosc o studiach w berlinie, masz wilekie szczescie bo to miasto , o ktorym marze Ja skonczylam Germanistyke i bardzo chcialabym pracowac w Berlinie. Czy mozesz mi powiedzic jak tam wyglada z praca..? Bede wdzieczna
Pozdrawiam

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka