Od czego zacząć...?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Tak się złożyło, że przebywam na terenie Sachsen-Anhalt i niestety dopiero zaczynam sie uczyć niemieckiego. Chciałbym podjąć pracę ale bez języka trudno, mam wyższe wykształcenie w kierunku klimatyzacja, wentylacja, ogrzewnictwo i instalacje sanitarne, niestety praktycznie zero doświadczenia zawodowego (taka sytuacja w kraju:
witaj
widze jestes w podobnej sytuacji ja pracuje jako au pair medchen, jezyk nie jest mojo mocno strono, polecam ci kurs , ja ide od listopada i ksiozki wymagane to themen neu 1 2 3 czesci a semej tez mozesz ja przepisuje slownik i wkuwam na pamiec:)) zawsze cos zostanie, no i do tego mam jeszcue repetytorium gramatyczne -Benza
Podpowiedż temu co w dołku:Proszę sprowadzić z Polski samouczek "Deutsch mein neues Hobby" autor: Szkutnik Podręcznik "stary ale jary".Są również do tego taśmy.{były} Robić pilnie i cierpliwie to co każą.Cwiczyć na głos.!!Prosić niemców um Hilfe i naturalnie dziękować fur die Hilfe.(tu nad "u" powinny być kropecki czyli Umlaut , a po polsku przegłos ). Powodzenia.
Oczywiście powinieneś zapisać się na kurs językowy. Nie tylko nauczysz się języka, ale co w twoim przypadku jest bardzo ważne , poznasz nowych ludzi. Bardzo prawdopodobne , że trafisz też na Polaków. Wtedy masz okazje podpytać gdzie i jak podłapać jakąś pracę. W Niemczech istnieje coś takiego jak Volkshochschule , organizują tam kursy języka dla obcokrajowców w bardzo przystępnych cenach. Niestety z poziomem bywa różnie. Zależy od szczęścia , na jakiego nauczyciela trafisz :) Masz wyższe wykształcenie , więc pewnie nie interesuje cię " byle jaka " praca. Przeglądaj w gazetach ogłoszenia, może coś się trafi. No i jeśli chcesz zaoszczędzić na materiałach do nauki , to zapisz się do biblioteki. Na pewno mają wiele pozycji " Deutsch als Fremdsprache". Pozdrawiam i powodzenia.