Kurs językowy w Niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Uczę się od jakiegoś czasu języka niemieckiego, jest on na poziomie szkoły średniej (tak na 4 - 4,5).
Chciałbym wyjechać do Niemiec na 2-3 tygodnie (listopad, grudzień, styczeń- poza sezonem powinno być taniej), aby poprawić ten język i trochę się osłuchać.
Interesuje mnie kurs w Niemczech, dlatego mam kilka pytań:

1 Gdzie można taki kurs odbyć jak najtaniej i skutecznie (szkoły w Niemczech)?
2 Czym się kierować, gdzie szukać, czego unikać ?
3 Jak wygląda sprawa z zakwaterowaniem przy takich imprezach, aby wyszło jak najtaniej?
4 Może można to połączyć z jakąś pracą (aby obniżyć koszty)?

Jeśli ktoś może coś polecić (najlepiej z doświadczenia), to byłbym wdzięczny.
Jest wielu polskich pośredników ale wówczas koszty są jeszcze raz takie, tak przynajmiej ja to widze , a nie przelewa mi się.
witam! ja też szukam właśnie czegoś podobnego do tego co piszesz:). Chcialbym wyjechac na dluzej ale też nie moge nic znalesc, a ceny jakie proponuja agencje sa dla mnie niestetyy za wysokie (z.B.1500E za 4 tyg).
Jak chcesz, jeśli dam rade, mozemy razem wyjechac na taki kurs-zawsze raźniej:)
http://www.vhs-hamburg.de/
do poprzedniego postu
Zgadzam sie vhs jest oki chodze na kurs od wrzesnia troszke trudno mi ale nadrabia calo gramatyke, wklejam pare linkow warto przejzec.... http://www.darmstadt.de/vhs/
http://www.darmstadt.de/vhs/
http://www.darmstadt.de/vhs/ no a tu juz so konkretne terminy
ja bylam w te wakacje w heidelbergu
szkola tania i fajnie ucza
tylko jak cie przydziela do Mittelstufe IIIa to uciekaj, bo te babsko nic nie uczy tylko gada o swoim mezu i aucie:o
na mittelstufe IIIb uczy wspaniala kobieta i ja szczerze tobie polecam

http://www.fuu-heidelberg-languages.com/index.php?lang=de
a najtaniej w akademiku mieszkac, nie sa zle, tylko ten prysznic na korytarzu
a o co chodzi z tym vhs... ja sie nigdzie nie moge doszukac cen za np 3 tyg ani nic:-(
A ile sie płaci za miesiąc mieszkania w akademiku??
zalezy gdzie i jakie warunki...
w bawari tak od 150-250 euro....
no moze tez byc do 300...zalezy..;)
I w tych akademikach można normalnie mieszkać nie będąc studentem? Musze w tym roku koniecznie wyjechac do Niemiec heh:) Cały czas szukam innej możliwości niz au pair..
ej bajus a jak zalatwialas wyjazd do Heidelberga ? ile placile/aś i i ile trwal ten kurs ?
witam
grzecznościowo w imieniu mojej kolezanki zamieszczam tutaj ogłoszenie
mianowicie ma ona do wynajęcia w sierpniu pokój w Berlinie cena to 220 euro od osoby za pokój, w przypadku dwóch osób 175 euro od osoby.(mieszkanie dwópokojowe mozliwe ze bedą do wynajęcia dwa pokoje ale tego jeszcze nie wiem na 100 % narazie jest 1 ) Do dyspozycji kuchnia łazienka itd wszystko co potrzeba zaznaczam ze jest to mieszkanie studenckie wiec nie ma jakiegoś szczególnego wyposażenia raczej skromne, ale chyba nie o to chodzi gdy sie wynajmuje pokój na miesiac. Zaleta jest jego połozenie ok 15 spacerkiem do szkoły jezykowej BSI w Berlinie www.bsiberlin.de Odchodza wiec koszty na dojazdy, a jesli ktoś juz był w Niemczech na kursie to wie ile w ten sposób sie zaoszczędza. Do szkoły sam kiedyś uczęszczałem wiec moge polecić, zaleta to cena, kurs miesieczny to wydatek 160 euro wiec w bardzo przystepnej cenie, wady zdarzaja sie duze grupy ale wtedy nie ma problemu ze zmiana godzin czy grupy, szkoła nie pobiera za to dodatkowych opłat. Ja mialem grupe 15 osobowa i zmnieniłem na 4 osobowa. Mozliwosć odbioru z dworca lotniska itd. i pomoc w załatwieniu wszystkich formalnosci w szkole itd Jesli ktos byłby zainteresowany to prosze zostawić tutaj swoj nr GG lub e-mail dzieki pozdrawiam
czesc lukassszzz!
jestem w berlinie au-pair, chodze na kurs, ale nie jestem zadowolona z niego. czy mozesz mi wiecej napisac o tej szkole? nie wiesz, czy dla au-pair sa jakies znizki? pozdrawiam
Czesc Kaska
szkoła jak szkoła nie mam porównania bo chodziłem tylko do niej, ale przez trzy miesiące i bylem zadowolony, wejdz na strone. Dostepna tez wersja po polsku, jesli znajdziesz wykaz nauczycieli to daj znac to powiem Ci u których byłem ( było trzech bo bylem na roznych poziomach )byli naprawde dobrzy doczytałem sie ze dla au pair
" Liebe Au-pair-Eltern,
auch in diesem Jahr bleiben wir bei unseren bisherigen Kursangeboten. Wir bieten weiterhin Deutsch-Intensivkurse von der Grundstufe 1 bis zur Oberstufe sowie eine Reihe von Sonderkursen an.

Da Au-Pairs in der Regel für längere Zeit unsere Kurse besuchen, können wir Ihnen, wie gehabt, einen gegenüber den normalen Kursgebühren reduzierten Preis anbieten, und zwar für drei Monate 390,- Euro inklusive Anmeldung und Kopienpauschale.

Dieser Preis gilt nur für einen dreimonatigen Vertrag, der im voraus zu bezahlen ist; bei monatlicher Zahlung fallen die normalen Schulgebühren in Höhe von 160,- Euro Vormittag und 150,- Euro Nachmittag bzw. Abend an.

Der Schulvertrag muss von den Gasteltern als Bürgen unterschrieben werden."
zródło strona internetowa BSI

Pozdrowienia
Lukasz
dzieki lukassszzzz za odpowiedz. Jak mozesz napisz mi,czy musiales jakies testy pisac zanim zaczales ten kurs, bo na obecnym, ktorym jestem nie pisalam zadnego i teraz mecze sie,bo to nie moj poziom,jest za niski,wiec niczego sie nie ucze nowego. Cale szczescie gastvater za wszystko zaplacil:) jak to byles na trzech, poziomach? jak to mozliwe? zdawales pozniej jakis egzamin jezykowy, certyfikat, itp.?
nie nie pisałem zadnego testu na poczatek. Po prostu kazano wybrać mi sobie grupe wiec poszedłem na jakis koncowy z Grundstufe tam po 10 min przekonałem sie ze ludzie nie potrafia dobrze czytać itd. wiec zmieniłem na Mittelstuffe 2 potem przeniosłem sie na oberstufe i tam chodziłem przez dwa miesiące ah i jeszcze zmnieniałem z godzin rannych na wieczorne nie wiem czy jeszcze można tak sobie zmieniac bo było to 3 lata temu, ale mysle ze tak bo to dość duza szkoła i jest duzo grup.
Pozdrawiam
i do przypadkowego zobaczenia w Berlinie :)
P.S.
Spróbuj przenieść sie w swojej szkole na wyzszy poziom skoro masz juz opłacone mozliwe, ze bedziesz musiała zapłacic coś, ale to zawsze taniej niż za cały kurs
w BSI mozesz zanim zapłacisz za kurs wziaść udział w kilku lekcjach w róznych grupach
cz. lukassszzzzz! a ja spotkalam sie z nieprzychlna opinia o tej szkole, bsiberlin.de, moja kolezanka nie byla zadowolona z niej w ogole! polecilaby inne szkoly, np. prawdopodobnie lepsza jest Hartnackschule,
nie wiem niestety dlaczego?
lukassszzz,wlasnie ten sam blad w szkole...brak testu, dlatego musiales sie przenosic, schade um die Zeit:) ja wlasnie trace czas w tej szkole.
moze sprobuje sie przeniesc, dzieki za pomysl. Poszukam moze tez innych szkol,tutaj tego bardzo duzo.
pozdrawiam.
Szkołe tworzą ludzie i w każdej znajdą sie dobrzy nauczyciele tzn. kompetentni i potrafiący przekazać swoją wiedzę i tacy którzy tego nie potrafią albo po prostu ich sposób nauczania nam nie odpowiada. Nie zamierzam bronic BSI , bo nie mam z nia nic wspolnego, ale ja spotkałem tam kompetentne osoby.
A to ze nie pisałem testu na początek i nie zostałem przydzielony do konkretnej grupy, to dla mnie nie byla strata czasu, bo moglem zobaczyć sposób prowadzenia zajęc przez kilka osob i wybrać odpowiedni który mi pasował.
Co do Hartnacka to był u nas na kursie Koreńczyk, który wczesniej chodził do tej szkoły i był bardzo zadowolony, ze sie przeniósł. Może gdyby trafił do innej grupy w BSI byłby rozczarowany i żałował , tego nie wiem. Z pewnością w tamtej szkołe tez nie brakuje fachowców tylko o ile się orientuję ceny są troche inne.
Pozdrawiam
Lukasz
zgadzam sie z toba lukasszzz, kurs tworza przede wszystkim ludzie, ktorzy na niego chodza, bo jesli z grupy przygotowuje sie kilka osob,to calosc traci sens. ja, oprocz niskiego poziomu, mam na kursie mnostwo turkow, wiec nauka nie idzie plynnie. musze zmienic grupe, koniecznie. pozdrawiam i zycze udanego weekendu.
Temat przeniesiony do archwium.