studia(kurs jako Krankenschwester)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
mam do Was prosbe,chcialabym zafundowac sobie szkole pielegniarska.Wlasciwie chodzi mi o to aby zdobyc zawod tu w Niemczech.
Poniewaz mam 29 lat nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac.Chcialabym aby taki kurs trwal 2-3 lata,nie wiecej.Na poczatek wiem,ze musze uznac swoje swiadectwo maturalne i co dalej?Dodam tez,ze jestem jeszcze na zasilku dla bezrobotnych.Musze wszystko to zalatwic do lutego bo pozniej bede musiala skorzystac z ich propozycji jako sprzataczka:(
Jesli macie jakiekolwiek doswiadczenie w tym kierunku bardzo prosze o podpowiedz.
Z gory dziekuje.
kurrrde,naprawde nikt mi nie moze pomoc???????
http://www.uni-ulm.de/klinik/akademie/Krankenpflege/Ausbildung.html
No przeciez pisalam juz kiedys ze moja znajoma robi te szkole. trwa 3 lata i juz w trakcie nauki placa jej pieniadze. Zeby zaczac nie potrzebujesz zadnego potwierdzenia z nauki jezyka (jak to jest w przypadku studiow), ale naturalnie musisz znac na tyle by zrozumiec to co wykladaja w szkole. Jak widze ktos juz Ci podal namiary na przykladowa szkole w Ulm. tam uczy sie zreszta ta moja kolezanka. Jak wejdziesz na ich strone to sie w paru rzeczach zorientujesz. Jak Cie interesuja szczegoly to sie odezwij, moj mail znasz. Pozdrawiam:)

« 

Pomoc językowa